Akvamarín

27.01.2019

Název akvamarínu pochází z latinského slova "aqua" - voda a "mare" - moře.
Akvamarín je modře zbarvenou odrůdou berylu, tedy mineralogické skupiny, do které patří i smaragd nebo morganit. Akvamarín je známý pro svou dechberoucí modrou barvu, která připomíná mořskou hladinu. Za svou krásnou barvu vděčí drobným částečkám železa.

Zařazení akvamarínu:

LEGENDY O AKVAMARÍNU

Ve starověkých legendách byl akvamarín nejčastěji spojován s bohyní moře Amfitrítou, která byla manželkou Poseidona, a také bohyní Afroditou, jež se dle pověsti zrodila z mořské pěny. Další legenda vypráví, že akvamarín pochází z pokladnice bájných mořských pannen. Zřejmě proto je od těchto dob akvamarín považován za kámen námořníků, kterým přínáší štěstí. Akvamarín chránil mořeplavce před utonutím a dodával jim odvahu na jejich dalekých plavbách.

ÚČINKY AKVAMARÍNU

Akvamarín je kamenem dávných mořských bohyní, kamenem klidu, radosti a štěstí především ve vztazích. Symbolizuje odvahu, potlačuje stres a uklidňuje mysl, zbavuje strachu. Dokáže zlomit staré sebeobranné naprogramování a pomáhá převzít odpovědnost za vlastní osud. Zbystřuje intelekt a vnímavost, čistí zablokovanou komunikaci a zvyšuje sebevyjádření. Skvělý kámen pro meditaci, vytváří ochranný štít aury, uvádí do rovnováhy čakry a čistí krční čakru.

Z fyzického hlediska zajišťuje dobré zdraví, mírní bolesti zubů, léčí žaludek, jícen, čelisti, bolesti v krku, sennou rýmu. Funguje také proti krátkozrakosti i dalekozrakosti. Uvádí do rovnováhy hypofýzu a štítnou žlázu. Navíc dobře působí i na svalovou hmotu.

ČIŠTĚNÍ A NABÍJENÍ AKVAMARÍNŮ

Čištění: Pod tekoucí vodou a poté ho uložíme na nabitý krystal (křišťál), mimo přímého slunečního světla. Akvamarín by se měl chránit před přímým sluncem, jelikož jinak ztrácí barvu.

Nabíjení: Ve stínu nebo na denním světle avšak ne na přímém sluníčku.

NABÍDKA ŠPERKŮ A DEKORACÍ S AKVAMARÍNEM