Amazonit

Amazonit připomíná svými podmanivými odstíny tyrkysově zelené hlubokou průzračnou vodu. Název Amazonit získal tento kámen podle řeky Amazonky, kde je naleziště ložiska kamene. Amazonit najdeme také na Madagaskaru, v Rusku, Kanadě, Namibii, Mosambiku, Indii, Brazílii i USA.

Zařazení amazonitu:

Legendy o amazonitu

Amazonit je známý jako šťastný "kámen naděje". Jeho používáním podpoříte Vaše štěstí, naděje a sny. Amazonit je používán po tisíce let, již staří Egypťané si byli vědomi jeho léčebných a energetických vlastností. Tento kámen měl pro ně takový význam, že část z egyptské Knihy mrtvých byla vyryta do amazonitu. Amazonit je kámen z Bible a věří se, že právě amazonit je třetím legendárním kamenem na prsním pancíři Mojžíše. Šperky, vyrobené z tohoto kameny, byly nalezeny v hrobce egyptského faraóna Tutanchamona. Amazonit byl prominentní kámen pro výrobu amuletů už od starověku.

Účinky amazonitu na vlastnosti 

Amazonit je silný léčivý kámen posilující komunikaci, zvláště v případech, kdy musíte sdělit nepříjemnou pravdu. Úžasnou vlastností tohoto kamene je, že pomáhá vyrovnat emoce a zároveň dává fyzickou výdrž. Amazonit tedy umožňuje, abyste zůstali v klidu a bez emocí, i když jste v situaci, kdy může být nutné mluvit pravdu o delikátní a nemilé věci, ztlumí zlobu ve Vašem projevu. Proto je též nazývaný jako "kámen odvahy a pravdy". Amazonit také podporuje laskavost a praktičnost. Navíc navozuje klid duše, pocit bezpečí, rovnováhu a harmonii. Je také jedním z nejvíce účinných léčivých kamenů na pomoc proti negativnímu vlivu elektromagnetického pole, které vyzařují mobilní telefony a mikrovlnné trouby.

Léčebné účinky amazonitu

Udává se, že amazonit udržuje v rovnováze metabolismus narušený blokací nervového systému, přináší úlevu při svalových křečích, léčí osteoporózu, zubní kazy.
Tlumí také silné bolesti hlavy a migrény. Pomáhá regenerovat celý organismus. Působí na hrdlo, štítnou žlázu, nervy a mozek. Léčí srdce, plíce a nadledvinky. Používá se i při poruchách metabolismu (játra), nedostatku vápníku v organismu. Uvolňuje i ztuhlé svalstvo zad a krku. V období stresu pomáhá uklidnit se a relaxovat. Napomáhá udržovat v rovnováze metabolismus.

ČIŠTĚNÍ A NABÍJENÍ

Čištění: jednou týdně umýt vlažnou vodou

Nabíjení: nabíjíme na slunci (ne přímém) cca 1 hodinu

NABÍDKA ŠPERKŮ A DEKORACÍ S AMAZONITEM

Prsten s Amazonitem

Drahokam pochází z Mozambiku, je ručně vybroušený do tvaru slzy, má výjimečnou tmavě tyrkysovo-smaragdovou barvu s bílým žilkováním. Velikost kamínku: 1,8 x 1,4 cm Velikost prstenu je nastavitelná - výborně padne na prstí o obvodu 5,5 cm (+ 5 mm) - lze mírně povolit Výroba: tzv. "měkké cínování" - Tiffany technika použití kvalitního bezolovnatého zdravotně nezávadného cínu s příměsí stříbra a postříbřených drátů šperk obroušen, vyleštěn a ošetřen antioxidantem na cínové šperky, čímž mu dává lesk a impregnuje ho Balení: dárková krabička + návod a antioxidanty pro péči o cínové šperky Čtete více o: péče o cínové šperky amazonit

480,00 Kč