Amazonit

Tromlovaný a surový amazonit

Amazonit připomíná svými podmanivými odstíny tyrkysově zelené hlubokou průzračnou vodu. Název Amazonit získal tento kámen podle řeky Amazonky, kde je naleziště ložiska kamene. Amazonit najdeme také na Madagaskaru, v Rusku, Kanadě, Namibii, Mosambiku, Indii, Brazílii i USA.

Zařazení amazonitu:


Krystal amazonitu se záhnědou

Legendy o amazonitu:

Amazonit je známý jako šťastný "kámen naděje". Jeho používáním podpoříte Vaše štěstí, naděje a sny. Amazonit je používán po tisíce let, již staří Egypťané si byli vědomi jeho léčebných a energetických vlastností. Tento kámen měl pro ně takový význam, že část z egyptské Knihy mrtvých byla vyryta do amazonitu. Amazonit je kámen z Bible a věří se, že právě amazonit je třetím legendárním kamenem na prsním pancíři Mojžíše. Šperky, vyrobené z tohoto kameny, byly nalezeny v hrobce egyptského faraóna Tutanchamona. Amazonit byl prominentní kámen pro výrobu amuletů už od starověku.


Broušený amazonit


Učinky amazonitu:
Amazonit je silný léčivý kámen posilující komunikaci, zvláště v případech, kdy musíte sdělit nepříjemnou pravdu. Úžasnou vlastností tohoto kamene je, že pomáhá vyrovnat emoce a zároveň dává fyzickou výdrž. Amazonit tedy umožňuje, abyste zůstali v klidu a bez emocí, i když jste v situaci, kdy může být nutné mluvit pravdu o delikátní a nemilé věci, ztlumí zlobu ve Vašem projevu. Proto je též nazývaný jako "kámen odvahy a pravdy". Amazonit také podporuje laskavost a praktičnost. Navíc navozuje klid duše, pocit bezpečí, rovnováhu a harmonii. Je také jedním z nejvíce účinných léčivých kamenů na pomoc proti negativnímu vlivu elektromagnetického pole, které vyzařují mobilní telefony a mikrovlnné trouby.

Léčebné účinky:
Udává se, že amazonit udržuje v rovnováze metabolismus narušený blokací nervového systému, přináší úlevu při svalových křečích, léčí osteoporózu, zubní kazy.


Zdroj textu: Eppi, Wikipedie, Aranys, Nefertitis
Zdroj obrázků: Pinterest, Healing Crystals, E-Gems, Jaipur Gems


Prohlédněte si nabídku zboží a šperků s AMAZONITEM