Ametyst

"Ametyst zbystřuje mysl a zbavuje všech neřestných myšlenek"
Leonardo da Vinci.

Název drahokamu pochází z řeckého slova "amethystos", které lze volně přeložit jako "neopilý" nebo střízlivý. Řekové věřili, že amtyst je účinnou ochranou proti otravám z alkoholu. Z ametystu se tedy vyráběly i číše na víno. Od těchto dob je ametyst povážován za symbol střízlivosti.

Ametyst je jedním z nejcennějších drahokamů mineralogické skupiny křemene a za svůj fialový odstín vděčí stopovému množství železa a hliníku. Fialová barva je od nepaměti považována za jeden ze symbolů královského statutu, proto se ametyst stal součástí řady korunovačních klenotů. Jako symbol jej uznávaly i křesťanské církve a ametyst se stal znakem biskupské hodnosti.


Zařazení ametystu:

Legendy o ametystu:

Legenda o původu ametystu pochází z řeckých bájí. Dionýsos, bůh vína, se jednoho dne rozhněval na lidstvo, protože ho podle něj nemělo dostatečně v úctě. Rozhodl se, že první smrtelník, který mu zkříží cestu, bude roztrhán tygry. Jeho obětí se měla stát půvabná dívka jménem Ametyst, která kráčela vzdát hold bohyni Artemis. Bohyně proměnila Ametyst v sochu z krystalického křemene, aby ji ochránila před drápy tygrů. Dionýsos při pohledu na krásnou sochu dívky z lítosti nad svým činem plakal slzy barvy vína. Slzy obarvily i sochu dívky, a tak vznikl slavný drahokam.

Broušený ametyst


Krystal ametystu

Učinky ametystu:
Ametyst je tradičně kamenem čistoty, zbožnosti a býval šperkem králů. Je to mimořádně mocný kámen s ochrannou sílou, má vysoké spirituální vibrace. Má silnou léčivou a očistnou moc, zahání nespavost a noční můry, vyvolává klidný spánek a příjemné ozdravující sny. Je kamenem klidu, zahání stres a negativní emoce, tiší strach, vztek, obavy a zlobu. Navíc zvyšuje naději, zahání pocit viny, zbystřuje mysl. Je také považován za kámen pravé, ryzí, emocionální lásky a posiluje věrnost. Také napomáhá soustředění, pomáhá přijímat nové myšlenky, dodává na rozhodnosti a rozvíjí intuici. Jak už z původu slova vyplývá má také pozitivní vliv při léčbě alkoholismu, ale i jiných závislostí. Čistí a harmonizuje krční a korunní čakru.

Léčebné účinky:
Z fyzického hlediska zmírňuje bolesti hlavy, odstraňuje napětí, pomáhá při žaludečních a dýchacích obtížích, poruchách sluchu, kožních problémech, nerovnováze zažívacího traktu, působí na střeva a střevní mikroflóru, odstraňuje parazity, podněcuje produkci hormonů, činnost metabolismu a posiluje vylučovací orgány i imunitní systém. Navíc pomáhá při léčbě podlitin, otoků a ran.


Prohlédněte si nabídku zboží a šperků s AMETYSTEM

Prsten s ametystem "Symbióza"

Ametyst ... minerál s velkou ochrannou, léčivou a očistnou silou, který zahání noční můry, přináší klid a rozhodnost. Prsten minimalistického stylu v sobě ukrývá malý temně fialový ametyst z Brazílie. Povrch prstýnku přechází z hrubě zrnité kolem minerálu po hladkou na obvodu šperku,  který zdobí dekorace z točeného stříbrného drátu. Prsten působí velmi jemně a žensky. Prsten má pevný kroužek a padne na prstík o obvodu 6 cm (velikost 9/10) - na přání však mohu upravit! Velikost ametystu: průměr 8 mm Výroba: tzv. "měkké cínování" - Tiffany technika použití kvalitního bezolovnatého zdravotně nezávadného cínu s příměsí stříbra a postíbřených drátů šperk obroušen, vyleštěn a ošetřen antioxidantem na cínové šperky, čímž mu dává lesk a impregnuje ho Šperk dodávám v ručně vyráběné dárkové kazetě . Jako první a zatím jediný výrobce cínový šperků dodávám šperky spolu s antioxidančním přípravkem a prostředky pro péči o cínový šperk! Čtete více o: ametyst péče o cínové šperky CENA VČETNĚ DOPRAVY!

250,00 Kč 390,00 Kč

Náhrdelník s ametystem "Rozkvět"

Ametyst ... minerál s velkou ochrannou, léčivou a očistnou silou, který zahání noční můry, přináší klid a rozhodnost. Šperk má tvar kapky, v jejíž středu se nachází kabošon krásně zbarveného ametystu. Kapka je zdobena ornamenty z postříbřených drátků, kuličkami cínu a menším cínovým kvítkem. Velikost šperku: 6,5 x 4 cm Výroba: tzv. "měkké cínování" - Tiffany technika použití kvalitního bezolovnatého zdravotně nezávadného cínu s příměsí stříbra a postíbřených drátů šperk obroušen, vyleštěn a ošetřen antioxidantem na cínové šperky, čímž mu dává lesk a impregnuje ho Zavěšení : černá bavlněná šňůrka s karabinkou - délka 45 cm + prodlužovací řetízek 5 cm ... V ESHOPU LZE PŘIOBJEDNAT ŘETÍZEK Z CHIRURGICKÉ OCELI 316L NEBO STŘÍBRNÝ ŘETÍZEK Ag925... Šperk dodávám v ručně vyráběné dárkové kazetě. Jako první a zatím jediný výrobce cínový šperků dodávám šperky spolu s antioxidančním přípravkem a prostředky pro péči o cínový šperk! Čtěte více o: ametyst péče o cínové šperky CENA VČETNĚ DOPRAVY!

499,00 Kč 690,00 Kč

Náhrdelník s ametystem "Fontána štěstí"

Ametyst ... minerál s velkou ochrannou, léčivou a očistnou silou, který zahání noční můry, přináší klid a rozhodnost. Dominantou šperku je krásně čistý broušený krystal ametystu a tři různě zbarvené korálky téhož minerálu. Povrch šperku přechází z hladké do zrnité struktury. Náhrdelník působí velice jemně, elegantně a romanticky. Velikost největšího kamínku: cca 2,4 x 2 cm Velikost šperku: 6,8 x 3 cm Zavěšení : bavlněná černá šňůrka s karabinkou - délka 45 cm + prodlužovací řetízek 5 cm ... V ESHOPU LZE PŘIOBJEDNAT ŘETÍZEK Z CHIRURGICKÉ OCELI 316L NEBO STŘÍBRNÝ ŘETÍZEK Ag925... Výroba: tzv. "měkké cínování" - Tiffany technika použití kvalitního bezolovnatého zdravotně nezávadného cínu s příměsí stříbra a postíbřených drátů šperk obroušen, vyleštěn a ošetřen antioxidantem na cínové šperky, čímž mu dává lesk a impregnuje ho Šperk dodávám v ručně vyráběné dárkové kazetě . Jako první a zatím jediný výrobce cínový šperků dodávám šperky spolu s antioxidančním přípravkem a prostředky pro péči o cínový šperk! Čtěte více o: ametyst péče o cínové šperky CENA VČETNĚ DOPRAVY!

399,00 Kč 690,00 Kč

Náramek Avanturín + Ametyst

Pánský energetický náramek z korálků zeleného avanturínu a ametystu navlečených na dvojitém černém elastomeru pro zajištění pevnosti šperku. Uzlík zalepen v korálku speciálním bižuterním lepidlem. Náramek obsahuje celkem 17 korálků zeleného avanturínu o průměru 1 cm a 3 korálky temně fialového ametystu o průměru 1 cm. Délka náramku je 20 cm - je mírně elastický - vhodný na ruku cca 20 cm cca +/- 2 cm. Mohu upravit dle přání. Ametyst je kamenem duchovní očisty a meditace. Mocný kámen s ohromnou ochrannou, léčivou a očistnou silou. Zahání nespavost a noční můry. Přináší klid a zahání stres, negativní emoce, obavy a zlobu. Napomáhá soustředění, dodává rozhodnosti a rozvíjí naši intuici. Zelený avanturín má uklidňující účinky, rozsévá tichou radost a klid. Jeho zelený třpyt prozáří každý problém, rozloží negativní myšlenky a s nimi spojené pocity. Navozuje klid, rovnováhu a harmonii. Podporuje duševní zdraví a klidný spánek. Umožňuje pustit veškeré starosti z hlavy a uvolnit se. Čtete více o: ametyst avanturín ... Oblíbili jste si minerální náramky? Nechte si vyrobit jeden přesně podle Vašich představ... Více zde . CENA VČETNĚ DOPRAVY!

330,00 Kč 420,00 Kč