Angelit

27.01.2019

Angelit je modrobílá varinta mineráluanhydrit, jehož název pochází z řeckého anhydros - bezvodý, neboť na rozdíl od sádrovce (se kterým je z chemického hlediska podobný) neobsahuje vodu.

Angelit je nazýván jako "Kámen štěstí a vnitřního míru".

Zařazení angelitu:

Účinky angelitu na vlastnosti

Angelit je považován za kámen léčitelů, neboť podporuje vnímavost a navozuje kontakt s čistou vesmírnou energií a umožňuje prý kontakt s říší andělů. Říká se mu kámen soucitu a slitování a majitele ochraňuje před krutostí. Umožňuje pravdomluvnost, stimuluje jasnovidnost a pomáhá nám smířit se s věcmi, které nemůžeme změnit a navozuje pocit klidu a míru.

Tento minerál také tlumí napětí, hněv a vypjaté situace. Pronášenou řeč činí příjemnou a klidnou a v případě rozladění pomáhá vybírat vhodná slova při komunikaci. Je vhodný při absolvování zkoušek, prezentací a přednášek, protože zmirňuje stres a pocity nervozity.

Léčebné účinky angelitu

Angelit je účinný zejména v oblasti krku - léčí záněty, uvádí do rovnováhy štítnou a příštítnou žlázu. Umí odblokovat meridiány, napravuje poruchy tkání, zajišťuje rovnováhu tekutin v těle, je močopudný a pomáhá při potížích s plícemi. Tiší také bolest ze slunečních spálenin.

ČIŠTĚNÍ A NABÍJENÍ

Čištění: pod proudem vody nebo v misce s vodou

Nabíjení: na přímém slunci

NABÍDKA ŠPERKŮ A DEKORACÍ S ANGELITEM