Apatit

Apatit dostal svůj název podle řeckého slova "apatao", což znamená "klamat". V minulosti byl totiž často zaměňován za jiné drahé kameny.

Apatit je druh fosfátového minerálu, který se může v přírodě vyskytovat v celé škále barev v závislosti na jeho chemické příměsi, a to přes zelenou, žlutou, fialovou, bezbarvou, hnědou, šedou, k růžové až modré.

Mezi významné producenty apatitu patří například Barma, Srí Lanka, Pákistán, Indie či Brazílie. Tento pozoruhodný minerál lze nalézt i v České republice (známé jsou především lokality v Krušných horách a na Písecku).

Zařazení apatitu:

Účinky apatitu na vlastnosti

Učinky apatitu:
Apatitu je připisována moc spojovat svého nositele s jeho minulými životy. Podporuje kreativitu i intelekt, působí proti apatii a odstraňuje negativitu. Často bývá doporučován dětským i dospělým autistům. Napomáhá sebevyjadřování a komunikaci na všech úrovních vědomí. Zvyšuje v nás motivaci, je to zdroj energie. Podporuje otevřenost, usnadňuje kontakt s jinými lidmi, podněcuje k tvůrčímu vyjadřování a jednání. Odstraňuje negativní pocity a postoje. Vnáší světlo do sporů a zmatků, pomáhá získávat informace, které se dají použít k osobnímu a společnému prospěchu. Pomáhá překonávat citovou vyčerpanost. Zvyšuje cílevědomost a sebevědomí. Pomáhá se správně vyjadřovat. Otevírá radost a vidět krásy života. Dobrým pomocníkem při práci na projektech pomáhá udržet pozornost na podstatných věcech. Odstraňuje lenivost, uzavřenost, nerozhodnost.

Léčebné vlastnosti apatitu

Léčebné účinky:
Udává se, že apatit má velmi blahodárný vliv na chrupavky, kosti i zuby. Snižuje vysoký krevní tlak a pomáhá potlačovat pocit hladu. Působí léčivě na žlázy, meridiány, vnitřní orgány a zlepšuje činnost metabolismu. Stojí za zmínku, že žlutá varianta se mj. používá k léčbě celulitidy. Elixír pomáhá při střevních potížích.

ČIŠTĚNÍ A NABÍJENÍ

Čištění: každý měsíc pod proudem vlažné vody
Nabíjení: jemné sluneční paprsky nebo křišťál

NABÍDKA ŠPERKŮ A DEKORACÍ S APATITEM