Apatit

27.01.2019

Apatit dostal svůj název podle řeckého slova "apatao", což znamená "klamat". V minulosti byl totiž často zaměňován za jiné drahé kameny.

Apatit je druh fosfátového minerálu, který se může v přírodě vyskytovat v celé škále barev v závislosti na jeho chemické příměsi, a to přes zelenou, žlutou, fialovou, bezbarvou, hnědou, šedou, k růžové až modré.

Mezi významné producenty apatitu patří například Barma, Srí Lanka, Pákistán, Indie či Brazílie. Tento pozoruhodný minerál lze nalézt i v České republice (známé jsou především lokality v Krušných horách a na Písecku).

Zařazení apatitu:

Účinky apatitu na vlastnosti

Apatitu je připisována moc spojovat svého nositele s jeho minulými životy. Podporuje kreativitu i intelekt, působí proti apatii a odstraňuje negativitu. Často bývá doporučován dětským i dospělým autistům. Napomáhá sebevyjadřování a komunikaci na všech úrovních vědomí. Zvyšuje v nás motivaci, je to zdroj energie. Podporuje otevřenost, usnadňuje kontakt s jinými lidmi, podněcuje k tvůrčímu vyjadřování a jednání. Odstraňuje negativní pocity a postoje. Vnáší světlo do sporů a zmatků, pomáhá získávat informace, které se dají použít k osobnímu a společnému prospěchu. Pomáhá překonávat citovou vyčerpanost. Zvyšuje cílevědomost a sebevědomí. Pomáhá se správně vyjadřovat. Otevírá radost a vidět krásy života. Dobrým pomocníkem při práci na projektech pomáhá udržet pozornost na podstatných věcech. Odstraňuje lenivost, uzavřenost, nerozhodnost.

Léčebné vlastnosti apatitu

Udává se, že apatit má velmi blahodárný vliv na chrupavky, kosti i zuby. Snižuje vysoký krevní tlak a pomáhá potlačovat pocit hladu. Působí léčivě na žlázy, meridiány, vnitřní orgány a zlepšuje činnost metabolismu. Stojí za zmínku, že žlutá varianta se mj. používá k léčbě celulitidy. Elixír pomáhá při střevních potížích.

ČIŠTĚNÍ A NABÍJENÍ

Čištění: každý měsíc pod proudem vlažné vody
Nabíjení: jemné sluneční paprsky nebo křišťál

NABÍDKA ŠPERKŮ A DEKORACÍ S APATITEM