Azurit

27.01.2019

Azurit je zásaditý uhličitan mědi. Je něj typická jeho sytě modrá barva, podle které byl minerál nazván francouzským mineralogem Francoisem Bendautem roku 1824. Jméno pochází z perského slova "lazhward", které znamená modrý. Azurit se těží jako vedlejší produkt při těžbě ložisek mědi, ať již povrchové či důlní.

Stojí za zmínku, že tento krásný minerál se často vyskytuje společně s malachitem, přičemž jejich vzájemná kombinace vypadá opravdu zajímavě. Pěkné krystaly "azuromalachitu" se nalézají například v Zairu (provincie Shaba).

Od nepaměti se používal nejen jako šperkový kámen, ale i k výrobě různých barviv.

Zařazení azuritu:

Účinky azuritu na vlastnosti

Azurit je známý jako kámen mudrců. Má silné léčivé účinky, podporuje duchovní růst a umožňuje hlubokou meditaci. Přináší pozitivní náladu a zahání smutek. Vylepšuje komunikační schopnosti a zlepšuje paměť. Má také příznivý vliv na kreativitu. Odstraňuje pocity strachu a různé fobie. Je vhodné jej umístit tam, kde je občas cítit negativní klima - např. domácnost, kancelář. Jelikož ovlivňuje také paměť, je vhodný např. pro studenty ke zkouškám. Přináší schopnost zapamatovat si naučené informace v paměti dlouhou dobu.

Léčebné účinky azuritu

Azurit sloužit jako přírodní antioxidant, který pomáhá odstranit z těla vše špatné, dále pomáhá při léčbě ledvin, jater i žlučníku. Příznivě působí na slezinu, štítnou žlázu, zuby i kosti. Rovná páteř, pomáhá při artritidě a problémech s klouby, mírní poškození mozku. Léčí také krční potíže a kůži. Azurit je zdrojem nové energie, čistí všechny čakry a pomáhá z regenerací těla.

ČIŠTĚNÍ A NABÍJENÍ

Čištění: Nesmí se čistit vodou! Očistu provádíme představou a meditací či vykuřováním
Nabíjení:
na křišťálu na přímém slunečním světle nebo v noci za úplňku

NABÍDKA ŠPERKŮ A DEKORACÍ S AZURITEM