Beryl

27.01.2019

Beryl je minerál, jehož název je odvozen z řeckého slova beryllos, kterým se označovaly drahokamy modrozelené jako mořská voda.

Rozlišujeme několik druhů berylu:

  • Obecný beryl je nerost celkem nenápadný, avšak velice ceněný v metalurgii a elektrotechnice, zejména při výrobě osvětlovacích těles. Dále pro výrobu beryliových slitin kovů pro letecký průmysl a pro výrobu berylových solí využívaných v lékařství. Používá se i ve šperkařství.
  • Smaragd - zelená odrůda - více o Smaragdu
  • Akvamarín - světle modrá odrůda - více o Akvamarínu
  • Morganit - růžová odrůda - více o Morganitu
  • Vorobjevit - růžovo-oranžová odrůda
  • Heliodor - žlutá, žluto-zlatá odrůda - více o Heliodor
  • Goshenit - téměř bezbarvá odrůda
  • Bixbit - rudá, tmavě červená odrůda

Zařazení obecného berylu:
Element: voda
Planeta: Měsíc
Znamení: Rak, Štír, Panna

Zajímavosti o berylu (obecném):

V dávných dobách lidé beryl využívali v rituálech na přivolání deště. Beryl je spjatý s mořem a stejně jako akvamarín se nosí při plavbách k ochraně před bouří. Chrání také před utonutím a také před mořskou nemocí.

Účinky berylu na vlastnosti

Beryl posiluje naši auru, a tak ji chrání před negativními vlivy okolí. Přitahuje lásku a dobro, motivuje nás na sobě stále pracovat a eliminovat v sobě veškeré negativní vlastnosti.

Beryl vás naučí, jak dělat pouze to, co opravdu potřebujete. Jedná se o vynikající kámen, pokud jde o zvládnutí životních stresů a odhození zbytečné zátěže. S jeho pomocí se naladíte na svého duchovního průvodce, který vám poradí, co byste měli právě nyní udělat. Zosobňuje čistotu veškerého bytí. Beryl pomáhá doplňovat životní síly a jedná se o vynikající kámen pro věštění. Často se užívá při výrobě věšteckých koulí. Aktivuje a otevírá korunní čakru společně s čakrou solar plexu.

V duševní rovině beryl podněcuje odvahu, ulevuje od stresu a uklidňuje mysl. Na duševní úrovni pomáhá zbavit se rozrušení a zmatku a snížit přílišné podráždění. Napomáhá pozitivnímu pohledu na svět. Umožňuje nám zbavit se přehnaného hloubání a zbytečných obav. Beryl též obnovuje lásku těch, kdo sice žijí v manželství, ale jejich city v průběhu času ochably.

Léčebné účinky berylu

Beryl pomáhá jednotlivým orgánům při vylučování škodlivých látek a posiluje plicní a oběhovou soustavu. Zvyšuje odolnost vůči toxinům a škodlivým látkám z okolního prostředí. Pomáhá při otřesu mozku. Beryl je uklidňující kámen. Jako elixir jej lze užít při léčbě krčních infekcí.

Posiluje beryl stárnoucí a nemocný zrak. Pomáhá také při nadýmání, staví, posiluje srdce, reguluje krevní oběh, čistí zvápenatělé artérie a nakonec je i příznivě podpůrným činitelem při léčení rakoviny v počátečním stádiu. Napomáhá snižovat cholesterol. Působí léčivě na srdce, játra, žaludek a páteř. Tiší menstruační bolesti a udržuje ohrožené těhotenství. Hojí záněty žaludku a střev a jako koupel léčí i hemoroidy.

ČIŠTĚNÍ A NABÍJENÍ

Čištění: pod tekoucí vodou nebo v misce s vodou

Nabíjení: na denním světle - krátce jej můžeme vystavit slunečním paprskům

NABÍDKA ŠPERKŮ A DEKORACÍ S BERYLEM