Brazilianit

26.01.2019

Brazilianit, jehož jméno je odvozeno podle země původu, Brazílie, je typický žluto-zelený fosfátový minerál, který se nejvíce nachází v pegmatitech bohatých na fosfát.

V pegmatitech se vyskytuje ve formě dokonalých krystalů seskupených do drúz a často má drahokamovou kvalitu. Jedno z nejznámnější nalezišť brazilianitů je v okolí Conselheiro Pena, v Minas Gerais v Brazílii.

Zařazení brazilianitu:

  • Element: vzduch
  • Planeta: Pluto
  • Znamení: Kozoroh

Účinky brilianitu na vlastnosti

Brazilianit je kámen který posiluje duchovní vůli a projev. Dodává také kreativitu, odvahu a odpovědnost.  Předchází psychickému obtěžování. Přináší odpuštění, přeměňuje a rozpouští negativní emoce a dodává emocionální sílu. Tento minerál rovněž umí navodit mír a harmonii, především ve vašem domově a zároveň dodává odvahu a sebedůvěru tím se dostavuje pocit blaženosti, svěžesti a chuti do života.

Léčebné účinky brazilianitu

Na fyzické rovině brazilianit podporuje tok energie v těle, očišťuje meridiány, odstraňuje nadbytečnou horkost. Uvolňuje nečistoty (jedy, toxiny, těžké kovy) z organismu, čistí ledviny a vylučovací orgány.  Podporuje energii a vitalitu, pomáhá na problémy se žaludkem, podporuje činnost štítné žlázy, ochraňuje pohlavní orgány před nemocemi, hormony přivádí do rovnováhy, pomáhá předcházet úpalu, stabilizuje tělesnou teplotu při návalech tepla nebo naopak při studených rukou a nohou.

ČIŠTĚNÍ A NABÍJENÍ

Čištění: pod tekoucí vodou
Nabíjení: pozor na přímé slunce - bledne, nabíjíme několik hodin na nepřímém slunci či přes noc na měsíčním svitu, když jde Měsíc do úplňku. Uchováváme u křišťálu, pokud je to možné.

NABÍDKA ŠPERKŮ A DEKORACÍ S BRAZILIANITEM

Kategorie