Brazilianit

Brazilianit, jehož jméno je odvozeno podle země původu, Brazílie, je typický žluto-zelený fosfátový minerál, který se nejvíce nachází v pegmatitech bohatých na fosfát.

V pegmatitech se vyskytuje ve formě dokonalých krystalů seskupených do drúz a často má drahokamovou kvalitu. Jedno z nejznámnější nalezišť brazilianitů je v okolí Conselheiro Pena, v Minas Gerais v Brazílii.

Zařazení brazilianitu:

  • Element: vzduch
  • Planeta: Pluto
  • Znamení: Kozoroh

Brazilianit s albitem
Brazilianit s albitem

Učinky brazilianitu:

Brazilianit je kámen který posiluje duchovní vůli a projev. Dodává také kreativitu, odvahu a odpovědnost.  Předchází psychickému obtěžování. Přináší odpuštění, přeměňuje a rozpouští negativní emoce a dodává emocionální sílu.

Léčebné účinky:

Na fyzické rovině brazilit podporuje tok energie v těle, očišťuje meridiány, odstraňuje nadbytečnou horkost. Uvolňuje nečistoty (jedy, toxiny, těžké kovy) z organismu, čistí ledviny a vylučovací orgány.  Podporuje energii a vitalitu, pomáhá na problémy se žaludkem, podporuje činnost štítné žlázy, ochraňuje pohlavní orgány před nemocemi, hormony přivádí do rovnováhy, pomáhá předcházet úpalu, stabilizuje tělesnou teplotu při návalech tepla nebo naopak při studených rukou a nohou.


Prohlédněte si nabídku zboží a šperků s BRAZILANITEM

Kategorie