Bronzit

26.01.2019

Bronzit byl pojmenován podle své charakteristické barvy. Jedná se odrůdu enstatitu, obsahující železo (čím víc železa, tím je tento kámen "bronzovější" a lesklejší).

Krystaly bronzitu obvykle bývají uspořádány do zajímavých hvězdicovitých tvarů. Mimořádně pěkné kousky pocházejí z Brazílie, Ruska a Indie. Bronzit však můžeme nalézt i v řadě dalších zemí včetně České republiky.

Bronzit je kámen "ztišení", vyvolává naprostý klid. Od pradávna je považován za "kouzelného ochránce" a používá se jako ochraný účinek proti kletbám. Přání nemoci, prokletí nebo zaklínadla směřuje zpět ke zdroji výrazně zesílené. Chrán před potížemi tím, že je odráží zpět.

Zařazení bronzitu:

Účinky bronzitu na vlastnosti


Bronzit je kámen, který ve svém majiteli probouzí odvahu, laskavost a sebepřijetí. Pomáhá nám přizpůsobit se situacím, které tvrdohlavě odmítáme přijmout a pomáhá vyřešit problémy s rozhodností. Přináší jistotu a stabilitu. Je to kámen služby - ukazuje hodnotu pomoci. Bronzit přináší vnitřní mír, chrání před depresivními stavy a mírní bolestné vzpomínky. Odstraňuje stres. Používá se na čelní čakru a čakru solar plexu.

Léčebné účinky bronzitu

Z fyzického hlediska pomáhá bronzit při léčení kožních onemocnění a vyrážky, zmírňuje svalové napětí a také křeče. Příznivě bojuje s předčasným stárnutím pleti a chrání před dehydratací. Zmírňuje bolesti a podporuje činnost srdce a ledvin.


ČIŠTĚNÍ A NABÍJENÍ

Čištění: Čistí se pod proudem vody nebo v misce s vodou.
Nabíjení: Kámen nabíjíme tak, že ho přiložíme ke křištálu.

NABÍDKA ŠPERKŮ A DEKORACÍ S BRONZITEM

Kategorie