Čaroit

26.01.2019

Čaroit je vzácný křemičitanový minerál, který byl nalezený až v roce 1976. Jedná se o extrémně vzácný drahý kámen, protože se v současné době nachází pouze na jediném místě na světě - v ruském Jakutsku, což je velká oblast na severozápadě Ruska na Sibiři. Touto oblastí protéká řeka Čara, podle níž dostal tento drahý kámen své jméno čaroit.

Čaroit je velmi oblíbený pro svojí fascinující fialovou barvu, která na žádném z kamenů na obrázcích není stejná. Každý čaroit je unikát a každý vyniká svoji hrou fialových odstínů.

Zařazení čaroitu:

Účinky čaroitu na vlastnosti

Čaroit je považovaný za kámen proměny, napomáhá ovlivňovat duši a překonávat strach, obzvláště ten hluboce zakořeněný. Pomáhá nás se vyrovnávat s mimořádnými změnami na duchovní úrovni, neboť má velkou hojivou moc. Probouzí bezvýhradnou lásku sám k sobě a pomáhá nám vyrovnat se s našemi zápornými vlastnostmi. Zároveň potlačuje stres, obavy, posedlost, flustraci a vše negativní přeměňuje na pozitivní a uvádí nás v harmonii a rovnováhu. Probouzí srdeční a korunní čakru, pročišťuje auru a ukazuje způsob nápravy karmických předurčení.

Léčebné účinky čaroitu

Tento drahý kámen má pozitivní účinek na srdce a oči. Pomáhá při bolestech hlavy a uklidňuje nervy. Zahání také nespavost, dokáže napravit játra poškozená alkoholem. Je to vysoce účinný čistič fyzického těla. Reguluje také krevní tlak a je silným zdrojem nové energie.

ČIŠTĚNÍ A NABÍJENÍ

Čištění: důkladně omýt vlažnou vodou, zvláště po použití při těžkých chorobách nebo závislostech
Nabíjení: položený na drúze křišťálu na ranním Slunci

NABÍDKA ŠPERKŮ A DEKORACÍ S ČAROITEM

Kategorie