Chalkopyrit

26.01.2019

Chalkopyrit je sulfid mědi a železa. Název tohoto minerálu pochází z řeckých slov chalkos - měď a pyr - oheň. Starší český název je kyz měděný.

Jedná se o důležitou rudu mědi, ale je využívaný také jako drahý kámen. Je zajímavý svým barevných spektrem, které přechází od zlaté, přes fialové, zelené až do modra.

Zařazení chalkopyritu:

  • Element: voda
  • Planeta: Venuše
  • Znamení: vhodný především pro Ryby

Účinky chalkopyritu na vlastnosti

Tento mystický kámen je výborný pro léčitele a esoteriky, neboť je ochraňuje před nežádoucím vydáváním vlastní energie. Zvyšuje také vnímavost a schopnosti svého majitele. Tento kámen zbavuje negativních myšlenek, pomůže naslouchat vnitřnímu hlasu a správně použít logické myšlení. Lze ho použít při hledání ztracených předmětů. Je vhodný pro meditace, pomáhá otevírat propojení s životadárnou energií vesmíru, zvyšuje intuici. Posiluje vaši schopnost kontaktu s dávnými antickými kulturami z vesmíru. Uvolňuje veškeré energetické bloky v těle a současně pomáhá pročišťovat a otevírat korunní čakru.

Léčebné účinky chalkopyritu

Chalkopyrit je výborný pomocník při nachlazení, bronchitidě, léčí také mozkové poruchy a nádoru. Snižuje horečku a blahodárně působí při plicních onemocněních. Je zdrojem nové energie a podporuje obnovu buněk a jejich regeneraci. Pomáhá při léčení všech energií, umožňuje volný tok energie.

ČIŠTĚNÍ A NABÍJENÍ

Čištění: Čistíme pouze čistou látkou (tomuto kamenu nesvědčí vlhkost).
Nabíjení:
Nabíjíme kámen na nepřímém slunci.

NABÍDKA ŠPERKŮ A DEKORACÍ S CHALKOPYRITEM