Chryzokol

Valounky chryzokolu


Chryzokol je minerál, jehož název je odvozen z řeckých slov "chrasos" - zlato a "kolla" - lep. Tento pozoruhodný minerál vytváří mikroskopické jehlicovité krystaly, obvykle modré či zelené barvy.

Z chemického hlediska je chryzokol zásaditý křemičitan mědi a hliníku. Obvykle ho najdeme také v kombinaci s malachitem a azuritem.


Broušený chryzokol s dioptasem


Zařazení chryzokolu:


Geoda chryzokolu


Učinky chryzokolu:

Chryzokol je považován za kámen klidu, neboť pomáhá tišit emoce, poskytuje sílu rozvážnosti, pozvedá moudrost a hojí bolesti srdce. Zároveň přitahuje lásku, upevňuje vztahy, a na úrovni srdeční čakry zvyšuje schopnost milovat. Má také očistný vliv a vyhání veškeré negativní energie. Tento minerál také pomáhá při meditacích, zlepšuje komunikaci, ale také rozpozná, kdy je lepší mlčet.

Léčebné účinky:

Chryzokol je vhodným společníkem při potížích zažívacího traku, problémech s pohybovým ústrojím a při nejrůznějších zánět a infekcích. Pomáhá při artritidě, vředech, křečích (i menstruačních), spáleninách, posiluje štítnou žlázu a výborně detoxikuje plíce, játra, střeva i ledviny. Je silným zdrojem energie a posiluje náš metabolismus a imunitu.


Zdroj textu: Wikipedie, Aranys, Nefertitis, Svět minerálů
Zdroj obrázků: The Crystal Healing Shop, Healing Crystals, Gem Gazer


Prohlédněte si nabídku zboží a šperků s CHRYZOKOLEM