Chryzokol

26.01.2019

Chryzokol je minerál, jehož název je odvozen z řeckých slov "chrasos" - zlato a "kolla" - lep. Tento pozoruhodný minerál vytváří mikroskopické jehlicovité krystaly, obvykle modré či zelené barvy.

Z chemického hlediska je chryzokol zásaditý křemičitan mědi a hliníku. Obvykle ho najdeme také v kombinaci s malachitem a azuritem.

Zařazení chryzokolu:

Účinky chryzokolu na vlastnosti

Chryzokol je považován za kámen klidu, neboť pomáhá tišit emoce, poskytuje sílu rozvážnosti, pozvedá moudrost a hojí bolesti srdce. Zároveň přitahuje lásku, upevňuje vztahy, a na úrovni srdeční čakry zvyšuje schopnost milovat. Má také očistný vliv a vyhání veškeré negativní energie. Tento minerál také pomáhá při meditacích, zlepšuje komunikaci, ale také rozpozná, kdy je lepší mlčet.

Chryzokol má uklidňující a očistný vliv. Dodává novou energii čakrám a napomáhá osobnímu spojení s vyšším božským světem. Z čakry solar plexu odstraňuje chryzokol negativní emoce (například pocit viny) a mění destruktivní citové naprogramování osobnosti v pravý opak. Na úrovni srdeční čakry hojí bolesti srdce a zvyšuje schopnost milovat. V oblasti krku zlepšuje komunikaci, ale současné pomáhá rozpoznat, kdy je lépe mlčet. Ve třetím oku otevírá schopnost duševního vidění.

Léčebné účinky chryzokolu

Chryzokol je vhodným společníkem při potížích zažívacího traku, problémech s pohybovým ústrojím a při nejrůznějších zánět a infekcích. Pomáhá při artritidě, vředech, křečích (i menstruačních), spáleninách, posiluje štítnou žlázu a výborně detoxikuje plíce, játra, střeva i ledviny. Je silným zdrojem energie a posiluje náš metabolismus a imunitu.

ČIŠTĚNÍ A NABÍJENÍ

Čištění: Chryzokol se doporučuje čistit a nabíjet jednou za měsíc. Kámen se nejdříve podrží několik minut pod vlažnou tekoucí vodou. Následně se osuší jemným hadříkem tak, aby na něm nezůstala žádná vlhkost.

Nabíjení: Buď přes noc umístit do misky spolu s hematitem nebo krátce položit na nepřímý sluneční svit.

NABÍDKA ŠPERKŮ A DEKORACÍ S CHRYZOKOLEM