Cinabarit - Rumělka

26.01.2019

Cinabarit je považovaný za kámen alchymistů, protože obsahuje rtuť a věřilo se, že ji lze přeměnit na zlato. Název minerálu pochází ze starověké Persie ze slova "zinjifrah", což znamená dračí krev. Za toto označení vděčí  nádherné barvě vermilionu - což byl pigment používaný v jeskynním umění doby kamenné.
Cinabar neboli rumělka je barevný minerál, který do palety minerálních barev přidává jedinečnou barvu. Jeho skořice až šarlatově červená barva je velmi atraktivní a stane se jedinečným kouskem Vaší sbírky.

Zařazení cinabaritu:

  • Planeta: Merkur
  • Znamení: vhodné především pro Lva

Účinky cinabaritu na vlastnosti

Cinabarit je minerál též nazývaný jako "kouzelný kámen" a je považován za kámen mystiky a transformace k vyššímu Já a podpoře vlastního duchovního potenciálu. Stejně tak bývá označován jako "kámen obchodníků", protože se tradičně používal pro podporu prosperity, hojnosti a bohatství. Je vhodný jako kámen pro meditace. Tento minerál podporuje tvořivost, komunikaci a přístup k vrozenému vnitřnímu poznání sebe sama, čímž se zároveň podpoří sebevědomí. Povzbuzuje myšlení duchovně tvůrčím způsobem, může se používat pro vyrovnání čaker, tišení strachu a zášti.

Léčebné účinky cinabaritu

Cinabarit je považován za velmi silný kámen s pozitivním vlivem na fyzické úrovni a k posílení životní síly. Tradičně se používal jako talisman a amulet ke zvýšení plodnosti a k zahánění sexuálních problémů. Cinabarit také stimuluje imunitní systém a může být nápomocný při léčení a čištění krve a také při léčbě virových nebo bakteriálních systémových infekcí. Pomáhá prý i při onemocnění kůže - bradavicích a ekzémech.

Anorganická rtuť, která se nachází v cinabaru, je nejméně toxickou formou rtuti, ale je stále jedovatá. Malé množství anorganických sloučenin rtuti se může absorbovat kůží a způsobit kožní alergie, proto bychom se při používání krystalu měli vyvarovat přímému kontaktu s pokožkou a uchovávat ho v sáčku.

ČIŠTĚNÍ A NABÍJENÍ

Čištění: pod tekoucí vodou

Nabíjení: na slunečním svitu
! Při zacházení s minerálem používáme ochranné rukavice!

NABÍDKA ŠPERKŮ A DEKORACÍ S CINABARITEM

Kategorie