Diamant

26.01.2019

Diamant je nejtvrdší přírodní minerál. Zároveň jde o jeden z nejcennějších drahokamů. Diamant je krystalická forma uhlíku C. Slovo diamant pochází z řeckého "adámas", což v překadu znamená nezničitelný. Kvalita a hodnota (cena) diamantu se určuje podle tzv. 4C - čistota, barva, brus a hmotnost.

Díky svým vlastnostem jsou diamanty odnepaměti opředeny mýty. V dávných dobách lidé věřili v jejich magickou sílu. Panovníci dokonce věřili, že jim diamanty pomáhají dodávat moc a neporazitelnost. Dnes zůstávají symbolem, který nám připomíná vzácné a důležité okamžiky našeho života - zasnoubení, narození, výročí i lásku našich nejbližších.

Zařazení diamantu:

  • Planeta: Slunce
  • Znamení: především Beran a Býk

Účinky diamantu na vlastnosti

Tento vzácný drahokam je vnímán jako symbol čistoty. Je symbolem oddanosti a věrnosti. Je symbolem bohatství a materiálního dostatku, který k sobě tímto drahokamem přitáhneme. Diamanty vyvolávají lásku a upevňují vztahy. Jsou skvělým zesilovačem energie a dokáže zvyšovat léčebnou sílu kamene, se kterým je současně použitý. Rozvíjí u svého majitele nápady a představivost.
Podněcuje duševní schopnosti - např. jasnozřivost, duchovní vidění a telepatii. Současně pomáhá vzpomenout si na sny a porozumět jejich obsahu. Je strážcem ducha a pomáhá nám jasnější a samostatnější myšlení. V partnerství poskytuje porozumění, toleranci a dlouhou lásku. Zbavuje nás úzkosti, deprese, chamtivosti a malichernosti. Poskytuje rovnováhu, nezávislost, sebe úctu, čistí a pomáhá lépe kontrolovat žárlivost. Diamant podporuje logické myšlení a nutí nás hledat to správné v životě a najít ho, dává nám sílu jít kupředu bez kompromisů. Pomáhá poučit se z porážky a najít smysl života. Mužům dodává sílu, odvahu a neporazitelnost, ale i sílu charakteru, etiku a věrnost svým zásadám. Pomáhá nám přistupovat k věcem zodpovědně, objektivně a neosobně.

Léčebné účinky diamantu

Diamant velmi dobře působí na mozek a obnovuje rovnováhu metabolismu. Léčí oční zákal i alergie. Je považován za univerzální talisman na ochranu proti jedům a nemocem. Dokáže léčit chronické zdravotní potíže nebo bolesti. Stimuluje nervový systém, míchu a mozek. Používá se při vysokých horečkách. Diamant má silnou a čistou energii, proto dokáže naše tělo zbavit všech jedů a toxinů. Blahodárně působí na správnou produkci hormonů, dokáže utišit nebo zmírnit i epileptické záchvaty. Čistotu prezentuje i při účincích na tělo, pročišťuje tělové tekutiny od škodlivin, ať už krev, moč, střevní kyseliny, rozpouští žlučové, či močové kameny, čistí zrak a napomáhá očím proti zákalům. Účinně posiluje ledviny, léčí osteoporózu, hepatitidu, cukrovku, epilepsii i senilitu. Posiluje nervový systém, zpomaluje proces stárnutí, působí na močový měchýř, ledviny, při tvorbě kamenů, chorobách kostí a žláz. Blahodárné působí i na mozek. Pomáhá uzdravovat alergie a chronické problémy. Obnovuje rovnováhu metabolizmu.

ČIŠTĚNÍ A NABÍJENÍ

Čištění: pod tekoucí vodou několik minut nebo přes noc ve sklenici s vodou
Nabíjení: krátce na přímém slunečním svitu, pomocí diamantu můžeme nabíjet další minerály

NABÍDKA ŠPERKŮ A DEKORACÍ S DIAMANTY

Kategorie