Dioptas

26.01.2019

Dioptas je poměrně vzácný minerál, který má velmi zajímavé esoterické vlastnosti. Z chemického hlediska se jedná o silikát (křemičitan) mědi. Vyznačuje se krásnou modrozelenou či sytě zelenou barvou.

Pěkné krystaly dioptasu se vyskytují pouze na několika lokalitách na světě. Mezi sběrateli je o ně velký zájem, čemuž odpovídají i jejich ceny. Mezi největší dodavatele dioptasu patří Kazachstán (Altyn Tjube) a Afrika (Kongo, Namibie, Angola atd.).

Název minerálu určil v roce 1797 známý francouzský mineralog René Just Haüy, který ho pojmenoval řeckými slovy "dia" (v překladu "skrz, uvnitř") a "optos" (v překladu viditelný). Původně se totiž myslelo, že se jedná o smaragd. Při podrobnějším zkoumání se ale zjistilo, že dioptas je oproti smaragdu měkkčí a má uvnitř krystalu viditelné dva směry štěpení.

Zařazení dioptasu:

Účinky dioptasu na vlastnosti

Tento pozoruhodný kámen přináší klid a zahání smutek i lítost. Zaceluje staré duševní rány a navozuje pocit lásky. Pokud si nejste jisti, jakou životní cestou byste se měli vydat, poradí vám. Dioptas je velmi prospěšný při meditacích, neboť nám umožňuje aktivovat vzpomínky z minulého života, otevírat staré bloky, uvolňovat je a tím se nám karma obnovuje. Díky tomuto minerálu se můžeme lépe zbavit stresu, zloby a nenávisti a žít plnohodnotný život. Říká se také, že zelená barva minerálu přináší hojnost a bohatství. Dioptáza je velmi silný kámen, který probouzí vyšší srdeční čakru - pomáhá otevřít srdce a povzbudit lásku a soucit a léčit emoční bolest.

Léčebné účinky dioptasu

Dioptas má velmi pozitivní vliv na srdce - proto se mu často přezdívá "kámen srdce" - mj. pomáhá předcházet infarktu a léčí řadu kardiovaskulárních chorob. Detoxikuje, tiší bolesti a snižuje únavu i vyčerpání. Často bývá doporučován lidem, kteří bojují se stresem nebo nějakou závislostí.

ČIŠTĚNÍ A NABÍJENÍ

Čištění: pod proudem vlažné vody

Nabíjení: krátké na slunečním svitu

NABÍDKA ŠPERKŮ A ZBOŽÍ S DIOPTASEM

Kategorie