Dumortierit

Dumortierit je minerál sytě modré barvy až modrofialové barvy. Název získal od muže jménem Eugène Dumortier, což byl významný paleontolog 19. století, který tento kámen objevil.

Dumortierit postupně našel své využití především ve výrobě šperků a různých dekoračních předmětů.

Pomocí tohoto minerálu prý člověk dokáže otevřít cestu k vlastnímu já a přivést ho ke skutečnému sebepoznání. Lidé nosící tento kámen mají šanci naplno využít svůj potenciál. Je považován za kámen seberealizace, odvahy a víry.

Zařazení dumortieritu:

Krystal dumortieritu


Surový dumortierit

Učinky dumortieritu:

Dumortierit je považován za kámen naděje, neboť v těžkých životních situacích pomáhá obratu k lepšímu, dodává nám důvěru ve vlastní schopnosti a sílu tyto situace zvládnout a překonat. Ve šťastných situacích nás učí užívat si života naplno a brát ho takový, jaký je, bez zbytečných starostí a obav. Podporuje pozitivní životní postoj, pomáhá odstraňovat staré blokády a vzory. Posiluje vůli zbavit se závislosti na tabáku, alkoholu a drogách. Zvyšuje koncentraci.

Léčebné účinky:
Dumortierit má blahodárný vliv na všechny duševní a nervová onemocnění, tlumí prudké bolesti hlavy a sráží vysoké horečky. Tento minerál také odvodňuje, uvolňuje křeče, mírní střevní koliky, zostřuje smyslové vjemy, pomáhá při únavě a celkovém vyčerpání a stresu. Je také vhodný pro lidi s poruchami spánku.


Prohlédněte si nabídku zboží a šperků s DUMORTIERITU