en-Lizardit

30/08/2020

Lizardit neboli kámen přírody je unikátním vzácným žlutozeleným minerálem, který je významnou složkou serpentinitů. Lizardit byl poprvé objeven v serpentinitech na východním útesu na poloostrově Lizard v anglickém Cornwallu a popsán v roce 1956 E. J. W. Whittakerem a J. Zussmanem, kteří ho pojmenovali právě po místě jeho prvního nálezu. Jelikož se jedná o poměrně nově objevený minerál, mnoho informací o něm zatím nenajdeme.

Zařazení lizarditu:

Účinky lizarditu na vlastnosti

Lizardit vyzařuje silné hojivé vibrace, které pomáhají v oblasti žlučníku - zklidňují vzteklost, závistivost a zášť. Navozují klidnou mysl, takže pak můžeme snadněji řešit své problémy. Tím že zklidňuje, odsouvá myšlenky a napomáhá duchovnímu vyladění. Stimuluje a čistí čakry i energetické dráhy. Pomáhá komunikaci s přírodními bytostmi a chrání před obtěžování hmyzem. Pak se i příroda stává naším léčitelem.

Léčebné účinky lizarditu

Stejně u serpentinu se i u lizarditu uvádí skvělé detoxikační účinky. Podle některých názorů dokáže svému nositeli zajistit dlouhověkost. Významně také působí a ulevuje od všech bolestí.

ČIŠTĚNÍ A NABÍJENÍ

Čištění: pod proudem vlažné vody nebo v misce s trochou soli, poté omýt a osušit
Nabíjení: pokládáme na již nabitý křišťál mimo dosah slunečních paprsků, pokud křišťál nemáme, nabíjíme samotný na denním světle (mimo přímé slunce) nebo za svitu měsíce

NABÍDKA ŠPERKŮ A DEKORACÍ S LIZARDITEM