Galenit

26.01.2019
Galenit je nejhojnější a nejvýznamnější rudou olova i stříbra s velice zajímavými schopnostmi.

Galenit je z chemického hlediska sulfid olovnatý. Jeho starší český název zní "blejno olověné". Tento kámen krystalizuje v krychlové soustavě. Obvykle se vyskytuje společně s jinými minerály jako pyrit, křemen či fluorit. Není bez zajímavosti, že ve dvacátých letech minulého století se používal v tzv. krystalkách (jednoduchých radiopřijímačích, které ke své činnosti nepotřebují napájení).

Zařazení galenitu:

Účinky galenitu na vlastnosti

Galenit je kamenem harmonie, jenž přináší rovnováhu na všech úrovních a uvádí do souladu fyzickou, éterickou a duševní stránku lidské osobnosti. Funguje jako uzemňovací kámen schopný ukotvit a správně "vycentrovat" svého nositele. Pomáhá při holistické léčbě. Výborně poslouží lékařům, homeopatům a bylinkářům. Povzbuzuje k dalšímu zkoumání světa a k opětovným pokusům. Galenit otevírá mysl, dodává myšlenkám širší rozměry a zahání sebepodceňování založené na nepříjemných dřívějších zkušenostech. Ochraňuje auru a odstraňuje negativní emoce: zášť, hněv, křivdu, zlobu, potlačuje agresi.

Léčebné účinky galenitu

Galenit podporuje krevní oběh a vstřebávání zinku a selenu. Lze ho doporučit všem lidem, kteří mají problémy s vlasy nebo s vyrážkami. Výborně také pomáhá při křečích nohou a problémech se štítnou žlázou a plícemi.

ČIŠTĚNÍ A NABÍJENÍ

Čištění: čistými myšlenkami, modlitbou, vodou jen krátce, nedoporučuje se slaná voda
Dobíjení: v měsíčním světle, vykuřováním šalvějí

NABÍDKA ŠPERKŮ A DEKORACÍ S GALENITEM

Kategorie