Granát

Granáty jsou početnou skupinou křemičitanů s podobnými vlastnostmi a komplikovanými chemickými vzorci. Název granát vzniklo díky jeho izometrickému tvaru z latinského slova "granum", což znamená zrno a také z latinského slova "granatum malum" - granátové jablko.

V současné době rozeznáváme 15 odrůd granátu. Nejznámnější z nich jsou následující:

  • Almandin - hnědočervený až červený
  • Andradit - různé odstíny červené, žluté, zelené, hnědé i černé
  • Spessartin - charakteristický oranžovou barvou - je vhodný jako antidepresivum a za zmínku stojí, že potlačuje noční můry a napomáhá lidem s poruchami spánku
  • Hessonit - barva červená až nahnědlá - snižuje neplodnost a impotenci. Vhodný také při problémech s čichem.
  • Grossularit - barva zelená - výborný při artritidě, revmatizmu, potížích s ledvinami, kůží a sliznicemi.
  • Pyrop - barva ohnivě červená - podporuje krevní oběh, podporuje tvůrčí schopnosti a vůli k životu, zvyšuje charizma.
  • Červený granát - symbol lásky, povzbuzuje sexualitu a pomáhá ovládat zlost, zejména tu vůči sobě.

Broušený granát almandin

Zařazení granátu:


Učinky granátu:

Granát byl po dlouhá léta užíván jako amulet, neboť má schopnost upozornit na nebezpečí. Je to velice silný kámen, který přivádí velké množství energie, udržuje organismus v rovnováze a dodává potřebný klid. Přináší sebedůvěru, odvahu, podporuje lásku a sexuální touhu (zejména červené odstíny granátu). Je to kámen, který utužuje a podporuje pevné vztahy. Pouvažujeme ho za kámen, který přináší zdraví, radost, přátelství i vytrvalost. Pomáhá také v krizových situacích s nalezením východiska a přináší víru v lepší budoucnost. Pročišťuje čakry, otvírá srdce a pomáhá překonávat tabu. Rozvíjí také rozšířené vědomí, a má prý moc vyvolat vzpomínky na minulé životy.

Léčebné účinky:

Granát je velmi dobrý pomocník při regeneraci a očistě organismu. Pomáhá obnovovat ztracené síly, čistí krem a přispívá k lepšímu vstřebávání mineráů a vitamínů. Příznivě působí na páteř, srdce a plíce. Pomáhá ve stresových situacích, mírní deprese. Ovlivňuje také vývoj a růst kostí, stejně tak pomáhá při čištění vnitřních orgánů.

Krystal andradit granátu


Prohlédněte si nabídku zboží a šperků s GRANÁTEM