Granát

26.01.2019

Granáty jsou početnou skupinou křemičitanů s podobnými vlastnostmi a komplikovanými chemickými vzorci. Název granát vzniklo díky jeho izometrickému tvaru z latinského slova "granum", což znamená zrno a také z latinského slova "granatum malum" - granátové jablko.

V současné době rozeznáváme 15 odrůd granátu. Nejznámnější z nich jsou následující:

  • Almandin - hnědočervený až červený
  • Andradit - různé odstíny červené, žluté, zelené, hnědé i černé
  • Spessartin - charakteristický oranžovou barvou - je vhodný jako antidepresivum a za zmínku stojí, že potlačuje noční můry a napomáhá lidem s poruchami spánku
  • Hessonit - barva červená až nahnědlá - snižuje neplodnost a impotenci. Vhodný také při problémech s čichem.
  • Grossularit - barva zelená - výborný při artritidě, revmatizmu, potížích s ledvinami, kůží a sliznicemi.
  • Pyrop - barva ohnivě červená - podporuje krevní oběh, podporuje tvůrčí schopnosti a vůli k životu, zvyšuje charizma.
  • Červený granát - symbol lásky, povzbuzuje sexualitu a pomáhá ovládat zlost, zejména tu vůči sobě.

Zařazení granátu:

Účinky granátu na vlastnosti

Granát byl po dlouhá léta užíván jako amulet, neboť má schopnost upozornit na nebezpečí. Je to velice silný kámen, který přivádí velké množství energie, udržuje organismus v rovnováze a dodává potřebný klid. Přináší sebedůvěru, odvahu, podporuje lásku a sexuální touhu (zejména červené odstíny granátu). Je to kámen, který utužuje a podporuje pevné vztahy. Pouvažujeme ho za kámen, který přináší zdraví, radost, přátelství i vytrvalost. Pomáhá také v krizových situacích s nalezením východiska a přináší víru v lepší budoucnost. Pročišťuje čakry, otvírá srdce a pomáhá překonávat tabu. Rozvíjí také rozšířené vědomí, a má prý moc vyvolat vzpomínky na minulé životy.

Léčebné účinky granátu

Ze zdravotního hlediska posiluje a aktivuje celý náš organismus, srdeční činnost, reguluje krevní oběh a tlak, podporuje tvorbu červených krvinek, zmírňuje revmatické bolesti, vnitřně posiluje funkci jater a sleziny, zevně hojí kožní zánětlivé onemocnění. Příznivě působí i na klouby a aktivuje sníženou schopnost pohybového aparátu. Posiluje ochablé svalstvo. Dále léčí čich, impotenci a neplodnost, pozitivně ovlivňuje zrak, léčí ledviny, slezinu a slinivku břišní. Blahodárně působí na srdce i plíce, léčebně působí na páteř. Regeneruje DNA, pomáhá vstřebávat minerály a vitamíny. Granát regeneruje tělo, podněcuje metabolismus, je užitečný při léčbě rakoviny, revma a následky mozkové příhody. Ovlivňuje vývoj a růst kostí. Pomáhá ve stresových situacích, mírní deprese.

ČIŠTĚNÍ A NABÍJENÍ

Čištění: pod vlažnou tekoucí vodou
Nabíjení:
nabíjíme libovolně na sluníčku nebo až dokud necítíme z něj sálat energii

NABÍDKA ŠPERKŮ A DEKORACÍ S GRANÁTEM