Heliodor

26.01.2019
Tento kámen je odrůdou minerálu zvaného beryl a je přezdíván jako "zlatý". Najdeme ho v odstínech žluté, žlutozelené až oranžové. V přírodě se vyskytuje v nalezištích v USA, v Brazílii, v Pakistánu, v Rusku, na Madagaskaru, v Kolumbii nebo v České republice.


Zařazení heliodoru:

Účinky heliodoru na vlastnosti

Již od dávných věků je heliodor považován za kámen jasnovidců i nových začátků. Svému nositeli dodává silnou podporu při jakémkoliv novém začátku, ať už se jedná o příchod do nového zaměstnání, školy nebo o nový vztah. Pomáhá rozvíjet duchovní sílu a tím i charizma jeho nositele, umožňuje eliminovat nejistoty a snižovat tak stres a celkovou zátěž. Je prospěšný v posilování tvořivosti i vytrvalosti v cestě za svými ambicemi.

Léčebné účinky heliodoru

Má velmi dobrý vliv na srdce a cévy, kladně působí také na cholesterol. Pomáhá organismu zbavit se toxických látek, posiluje zrak.  Pomáhá také při bolestech v krku, bolestech zubů. Nápomocný je rovněž při oteklých uzlinách a žlázách, má pozitivní vliv na štítnou žlázu a oči. 

ČIŠTĚNÍ A NABÍJENÍ

Čištění: cca 1x za měsíc, pod tekoucí teplejší vodou
Nabíjení: na denním světle - krátce jej můžeme vystavit slunečním paprskům a nebo v noci za úplňku ve vodě s mořskou solí (poté umýt od soli)

NABÍDKA ŠPERKŮ A DEKORACÍ S HELIODOREM