Heliotrop

Heliotrop, též zvaný "krvavý kámen", je velmi neobvyklý zelený kámen, ve kterém hematit a další železité sloučeniny tvoří tmavě červené skvrny.

Heliotrop má název odvozený od řeckého slova pro slunovrat, při kterém slunce září podobně, jako heliotrop ponořený do vody. Tento kámen jakoby přitahoval sluneční záření a při ponoření do vody červené skvrny svítí jako žhavá koule.

Zařazení heliotropu:

Broušený helitrop


Legendy o heliotropu:

Legenda tvrdí, že kapky krve ukřižovaného Krista dopadly na zelené kameny ležící pod křížem.

Již staří Řekové dávali heliotrop a krev do souvislosti a věřili, že tento kámen čistí krev a tělo a hojně ho používali proti otravám a léčbě dalších nemocí.


Krystal heliotropu

Učinky heliotropu:

Heliotrop má mystické a magické vlastnosti, dodává odvahu, zklidňuje obavy, likviduje vztek, podráždění a agresivitu. Vyhání zlo a netrpělivost a vše nedobré drží v dostatečném odstupu. Heliotrop je silný ochranný a uzemňující kámen, zvyšuje intuici a kreativitu, je zdrojem nových sil, učí nás čelit nebezpečným situacím a dává rozhodnost k okamžitému činu. Heliotrop také přitahuje peníze a bohatství. Zajišťuje vítězství u soudu a v právních záležitostech.

Léčebné účinky:

Udává se, že heliotrop pomáhá zlepšit imunitu proti akutním infekcím. Údajně má očistný účinek na krev, játra, slezinu, střeva, ledviny i močový měchýř. Dobře prokrvuje orgány, reguluje krevní oběh a také podporuje lymfatický systém a metabolismus. Též se udává, že heliotrop, pomáhá zabraňovat potratům a ulehčuje porod.


Prohlédněte si nabídku zboží a šperků s HELIOTROPEM

Kategorie