Heliotrop

26.01.2019

Heliotrop, též zvaný "krvavý kámen", je velmi neobvyklý zelený kámen, ve kterém hematit a další železité sloučeniny tvoří tmavě červené skvrny.

Heliotrop má název odvozený od řeckého slova pro slunovrat, při kterém slunce září podobně, jako heliotrop ponořený do vody. Tento kámen jakoby přitahoval sluneční záření a při ponoření do vody červené skvrny svítí jako žhavá koule.

Zařazení heliotropu:

Legendy o heliotropu

Legenda tvrdí, že kapky krve ukřižovaného Krista dopadly na zelené kameny ležící pod křížem.

Již staří Řekové dávali heliotrop a krev do souvislosti a věřili, že tento kámen čistí krev a tělo a hojně ho používali proti otravám a léčbě dalších nemocí.

Účinky heliotropu na vlastnosti

Heliotrop má mystické a magické vlastnosti, dodává odvahu, zklidňuje obavy, likviduje vztek, podráždění a agresivitu. Vyhání zlo a netrpělivost a vše nedobré drží v dostatečném odstupu. Heliotrop je silný ochranný a uzemňující kámen, zvyšuje intuici a kreativitu, je zdrojem nových sil, učí nás čelit nebezpečným situacím a dává rozhodnost k okamžitému činu. Heliotrop také přitahuje peníze a bohatství. Zajišťuje vítězství u soudu a v právních záležitostech. Zahání zlo a všechny nedobré síly, odpuzuje nečisté energie a drží je v dostatečném odstupu, chrání před zlými sny. V duševní sféře pomáhá chránit proti klamům u některých obzvláště citlivých lidí, může omámit oči i mysl člověka tak, že jej činí neviditelným a navodí tím pocit bezpečí. Pomáhá přenést spiritualitu do každodenního života.

Léčebné účinky heliotropu

Dnes se heliotrop nejčastěji využívá na věci související s krví. Posiluje a okysličuje krev, zvyšuje fyzickou i mentální vitalitu, obnovuje sexuální sílu. Posiluje srdce, slezinu a kostní dřeň. Pomáhá vyrovnat nedostatek vitamínů, při menstruačních křečích, chudokrevnosti, hemeroidech a porodech (proti potratu a krvácení), při problémech s krevním tlakem, endokrinní systém, ledvinami (kameny), močovým měchýřem (močové kameny) a při pooperačních stavech. Posiluje čich, játra, plíce a svalstvo a je výborný na křečové žily. Posilňuje imunitní systém a pomáhá při chřipce, nachlazení, zánětech, infekcích a tvorbě hnisu, neutralizuje překyselení organismu. Pomáhá při léčbě dědičných chorob, prokrví orgány a končetiny. Pomáhá při léčbě revmatismu, dny, Žaneta žil, křečích, zánětech nervů, svalovém napětí a přetížení, Ischiasu.

ČIŠTĚNÍ A NABÍJENÍ

Čištění: omýt pod tekoucí vlažnou vodou
Nabíjení:
delší dobu na slunečním svitu

NABÍDKA ŠPERKŮ A DEKORACÍ S HELIOTROPEM

Kategorie