Hematit

Valounky hematitu


Hematit dostal svůj název podle řeckého výrazu pro krev - "haema". Důvodem však nebyla jeho barva, ale skutečnost, že má schopnost zastavovat krvácení. Navíc posiluje a reguluje krvetvorbu.

V Egyptě se nosil jako amulet, který ochraňuje zdraví. Pomáhal bojovat s přejídáním, kouřením a dalšími špatnými návyky. Český název "krevel" dostal proto, že při broušení se voda zbarví jeho prachem do červena.


Krystal hematitu


Zařazení hematitu:


Broušený hematit


Učinky hematitu:

Hematit je zvláštní, okouzlující, stříbřitě šedý kámen, který má moc vytahovat z těla vše špatné. Jedná se silně ochranný a uzemňující kámen, který má schopnost vrátit do rovnováhy tělo, mysl i ducha. Nese v sobě silný elemnt jang, zajišťuje nerovnováhu meridiánu, čímž napravuje nevyváženosti jin. Odstraňuje vše nepříznivé a zabraňuje negativním energiím vstupovat do aury, nastoluje klid, mír a harmonii. Zvyšuje také sebevědomí, schopnost přežít a pomáhá ženám překonat plachost.

Rovněž přispívá k soustředění, zlepšuje paměť (obzvláště účinný na matematiku a technické předměty). Pomáhá překonávat různá omezení, které si majitel sám stanovil. Zajímavostí je, že díky němu máme snahu bojovat s přejídáním, kouřením a dalšími špatnými návyky.

Léčebné účinky:

Hematit je účinný na zastavování krvácení, udržuje zdravý stav krve a léčí všechny nemoci spojené s krví. Vyhání z těla horečku, léčí oběhové problémy, podporuje ledviny, ukládání železa a tvorbu červených i bílých krvinek. Léčí také křeče v nohou, pomáhá rovnat záda a příznivě působí při zlomeninách. Je vhodný také na nespavost a má schopnost zahánět úzkost a deprese.


Zdroj textu: Svět minerálů, Wikipedie, Aranys, Nefertitis
Zdroj obrázků: Pinterest, Healing Crystals, Patrik Voillot


Prohlédněte si nabídku zboží a šperků s HEMATITEM