Hematit

26.01.2019

Hematit dostal svůj název podle řeckého výrazu pro krev - "haema". Důvodem však nebyla jeho barva, ale skutečnost, že má schopnost zastavovat krvácení. Navíc posiluje a reguluje krvetvorbu.

V Egyptě se nosil jako amulet, který ochraňuje zdraví. Pomáhal bojovat s přejídáním, kouřením a dalšími špatnými návyky. Český název "krevel" dostal proto, že při broušení se voda zbarví jeho prachem do červena.

Zařazení hematitu:

  • Element: oheň
  • Planeta: Saturn
  • Znamení: Vodnář, Štír, Beran, Panna, Kozoroh
  • Energie: projektivní energie - znamená, že dodávají energii. Vyzařuje mužskou energii jang a náramky z kamenů s projektivní energií by se měly nosit na pravém zápěstí. Kameny se čistí a nabíjí energií slunečního světla.

Účinky hematitu na vlastnosti

Hematit je zvláštní, okouzlující, stříbřitě šedý kámen, který má moc vytahovat z těla vše špatné. Jedná se silně ochranný a uzemňující kámen, který má schopnost vrátit do rovnováhy tělo, mysl i ducha. Nese v sobě silný elemnt jang, zajišťuje nerovnováhu meridiánu, čímž napravuje nevyváženosti jin. Odstraňuje vše nepříznivé a zabraňuje negativním energiím vstupovat do aury, nastoluje klid, mír a harmonii. Zvyšuje také sebevědomí, schopnost přežít a pomáhá ženám překonat plachost.

Rovněž přispívá k soustředění, zlepšuje paměť (obzvláště účinný na matematiku a technické předměty). Pomáhá překonávat různá omezení, které si majitel sám stanovil. Zajímavostí je, že díky němu máme snahu bojovat s přejídáním, kouřením a dalšími špatnými návyky.

Léčebné účinky hematitu

Hematit je účinný na zastavování krvácení, udržuje zdravý stav krve a léčí všechny nemoci spojené s krví. Vyhání z těla horečku, léčí oběhové problémy, podporuje ledviny, ukládání železa a tvorbu červených i bílých krvinek. Léčí také křeče v nohou, pomáhá rovnat záda a příznivě působí při zlomeninách. Je vhodný také na nespavost a má schopnost zahánět úzkost a deprese.

ČIŠTĚNÍ A NABÍJENÍ

Čištění: pod proudem vlažné vody
Nabíjení:
na přímém slunci libovolně dlouho nebo položit na křišťál

NABÍDKA ŠPERKŮ A DEKORACÍ S HEMATITEM