Howlit bílý, howlit modrý (tyrkenit) a magnezit

Howlit a magnezit jsou na první pohled téměř identické minerály. Z chemického hlediska se však jedná o dva různé druhy minerálů (howlit Ca2B5SiO9(OH)5 a magnezit MgCO3). Při vyhledávání na internetu zjistíme, že jejich léčebné vlastnosti jsou velmi podobné.

Zařazení howlitu a magnezitu:

Valounky howlitu modrého (tzv. tyrkenitu)


Howlit dostal název podle mineralogie, který ho v roce 1868 objevil v Novém Skotsku. Jeho jméno bylo Henry How.

Howlit bílý se velmi snadno barví a právě proto bývá často používaný jako napodobenina drahých kamenů - zejména tyrkysu - pak mluvíme o howlitu modrém neboli tzv. tyrkenitu. Howlit se najdeme ale i v jiných barevných variacích, z nichž kromě modré se nejčastěji používá červená či fialová.

Název magnezitu je odvozen od jeho chemického složení. Původně byl howlit i magnezit používán pouze v průmyslu, především do hnojiv a jako žáruvzdorný materiál. Později se začalo s jejich používáním ve šperkařství a pro výrobu dekoračních předmětů.


Krystal magnezitu

Učinky howlitu a magnezitu:

Howlit i magnezit jsou minerály, které přináší klid a uvolnění. Dodávají nám harmonii a jsou účinnými pomocníky ve stresových situacích, neboť nám pomáhají překonat nervozitu a podrážděnost. Probouzí v nás také bezvýhradnou lásku sami k sobě. Howlit i magnezit rovněž podporují kreativitu a stimulují paměť a rozvíjí mozek.. Zvyšují chuť člověka na nové informace a učí trpělivosti a povzbuzují odvahu. Probouzí pocity ambicí a pomáhají je naplňovat. Tyto vlastnosti využijí zejména lidé, kteří neustále něco odkládají a potřebují to dokončit. Pomáhají také dětem zbavit se strachu ze tmy a přináší hluboký a klidný spánek.

Léčebné účinky:

Z fyzického hlediska jsou howlit i magnezit vysoce detoxikačními minerály. Zbavují těla všeho špatného, uvolňují svaly, mírní křeče, pomáhají při migrénách i menstruačních bolestech. Blahodárně také působí na žaludek, ledviny, močový měchýř, pomáhají na hojení zubů a kazů. Udává se, že snížují také cholesterol i horečky. Mají také pozitivní vliv na oči i uši, podporují vstřebávání živin a léčí dnu i revmatismus, zmírňují také alergie a pomáhají při paradontóze.


Prohlédněte si nabídku zboží a šperků

s HOWLITEM, MAGNEZITEM A TYRKENITEM

Energetický náramek Korál a bílý howlit

Pánský energetický náramek z korálků minerálu bílý howlit a korálu navlečených na dvojitém černém elastomeru pro zajištění pevnosti šperku. Uzlík zalepen v korálku speciálním bižuterním lepidlem. Náramek obsahuje celkem 17 korálků bílého howlitu o průměru 1 cm a 3 korálky korálu o průměru 1 cm a cínový přívěsek s keltskou tématikou ve starostříbrném provedení (rozměry: 15x12 mm). Cínový přívěsek je stálobarevný, velmi pevný, má kvalitní povrchovou úpravu a neobsahuje nikl, olovo ani kadmium. Délka náramku je 20 cm - je mírně elastický - vhodný na ruku cca 20 cm cca +/- 2 cm. Mohu upravit dle přání. Bílý howlit přináší hluboký klid a uvolnění. Pomáhá přijímat ostatní takové, jací skutečně jsou, bez potřeby je měnit. Uklidňuje city a činní nás odolnějšími vůči stresu, nervozitě a podrážděnosti. Probouzí v nás bezvýhradnou lásku sami k sobě a otevírá srdeční čakru, díky které je jeho nositel laskavější ke světu kolem sebe a sám sebe má více rád. Vhodné pro znamení: především Vodnář , Beran , Váhy , ale přiřazuje se obvykle všem znamením Korál je silným ochranným kamenem a byl považován za dar od bohů. Chrání nás před projevy násilí, otravou či lupiči. Pomáhá udržet soustředění a vyhání nervozitu, strach a paniku. Vyvolává klidný spánek a zahání noční můry. Dodává rozum, odvahu a moudrost. Vhodné pro znamení: Ryby , Váhy , Býk , Rak Čtete více o: howlit korál minerály podle barvy

430,00 Kč

Energetický náramek s Tyrkenitem a Howlitem

Dá mský energetický náramek z korálků minerálu tyrkenit a modrý howlit navlečených na dvojitém čirém elastomeru pro zajištění pevnosti šperku. Uzlík zalepen v korálku speciálním bižuterním lepidlem. Náramek obsahuje celkem 20 korálků modrého howlitu o průměru 0,8 cm, 2 korálky tyrkenitu o průměru 1 cm a cínový přívěsek ve tvaru slona ve starostříbrném provedení (rozměry: 14x12 mm). Cínový přívěsek je stálobarevný, velmi pevný, má kvalitní povrchovou úpravu a neobsahuje nikl, olovo ani kadmium. Délka náramku je 18 cm - je mírně elastický - vhodný na ruku cca 18 cm cca +/- 2 cm. Význam symbolů: Slon je jedním z nejstarších zvířecích symbolů v Číně. Symbol moudrosti, velkých znalostí, síly, moci, štěstí a dlouhověkosti. Je velice inteligentní zvíře, které cítí vděčnost, za své mrtvé truchlí a má skvělou paměť. Je pokládán za vzor mravní síly a obezřetnosti. Modrý howlit přináší vzpomínky na sny a současné podporuje kreativní myšlení a vyvolává sny nové. Uklidňuje rozbouřené city a napomáhá potlačit zlost a vztek. Překonává sobectví a posiluje naše kladné vlastnosti. Umožňující hlubší pohled do nitra našich problémů. Vhodné pro znamení: především Vodnář , Beran , Váhy , ale přiřazuje se obvykle všem znamením Tyrkenit je považován za kámen štěstí. Jeho barva vybízí naši duši k čistotě citu, mysli a jednání. Rozptyluje negativní vjemy i pocity a chrání nás před neštěstím a nehodami. Dává nám moudrost přírody, čímž pomáhá ideje převést do praktického života. Vhodné pro znamení: Vodnář, Ryby, Blíženci, Střelec

410,00 Kč