Howlit bílý, howlit modrý (tyrkenit) a magnezit

26.01.2019

Howlit a magnezit jsou na první pohled téměř identické minerály. Z chemického hlediska se však jedná o dva různé druhy minerálů (howlit Ca2B5SiO9(OH)5 a magnezit MgCO3). Při vyhledávání na internetu zjistíme, že jejich léčebné vlastnosti jsou velmi podobné.

Zařazení howlitu a magnezitu:

Howlit dostal název podle mineralogie, který ho v roce 1868 objevil v Novém Skotsku. Jeho jméno bylo Henry How.

Howlit bílý se velmi snadno barví a právě proto bývá často používaný jako napodobenina drahých kamenů - zejména tyrkysu - pak mluvíme o howlitu modrém neboli tzv. tyrkenitu. Howlit se najdeme ale i v jiných barevných variacích, z nichž kromě modré se nejčastěji používá červená či fialová.

Název magnezitu je odvozen od jeho chemického složení. Původně byl howlit i magnezit používán pouze v průmyslu, především do hnojiv a jako žáruvzdorný materiál. Později se začalo s jejich používáním ve šperkařství a pro výrobu dekoračních předmětů.

Účinky howlitu a magnezitu na vlastnosti

Howlit i magnezit jsou minerály, které přináší klid a uvolnění. Dodávají nám harmonii a jsou účinnými pomocníky ve stresových situacích, neboť nám pomáhají překonat nervozitu a podrážděnost. Probouzí v nás také bezvýhradnou lásku sami k sobě. Howlit i magnezit rovněž podporují kreativitu a stimulují paměť a rozvíjí mozek. Zvyšují chuť člověka na nové informace a učí trpělivosti a povzbuzují odvahu. Probouzí pocity ambicí a pomáhají je naplňovat. Tyto vlastnosti využijí zejména lidé, kteří neustále něco odkládají a potřebují to dokončit. Pomáhají také dětem zbavit se strachu ze tmy a přináší hluboký a klidný spánek.

Léčebné účinky howlitu a magnezitu

Z fyzického hlediska jsou howlit i magnezit vysoce detoxikačními minerály. Zbavují těla všeho špatného, uvolňují svaly, mírní křeče, pomáhají při migrénách i menstruačních bolestech. Blahodárně také působí na žaludek, ledviny, močový měchýř, pomáhají na hojení zubů a kazů. Udává se, že snížují také cholesterol i horečky. Mají také pozitivní vliv na oči i uši, podporují vstřebávání živin a léčí dnu i revmatismus, zmírňují také alergie a pomáhají při paradontóze.

ČIŠTĚNÍ A NABÍJENÍ

Čištění: pár minut pod tekoucí vlažnou vodou, vyhněte se všem chemikáliím, po oplachu osušit hadříkem

Nabíjení: na měsíčním svitu

NABÍDKA ŠPERKŮ A DEKORACÍ S HOWLITEM