Jadeit a nefrit

26.01.2019

Jméno jadeit dostal tento drahý kámen vlastně nedopatřením z přesmyčkou ze španělského slova "de ijada" na slovo "le Jade". V čínské kultuře Jadeit symbolizuje modrost, spravedlnost, lásku, odvahu a skromnost. Na dálném východě byl tento drahý kámen cennější než zlato a je dodnes velmi významným vývozním artiklem.

Spousta lidí si jadeit plete s nefritem. Skutečnost je však taková, že z mineralogického hlediska se jedná o dva rozdílné minerály - jadeit je pyroxen, zatímco nefrit paří mezi amfiboly. Oba tyto kameny nicméně mají na psychickou i fyzickou stránku člověka v podstatě totožné účinky. V anglicky mluvících zemích mají pro oba nerosty jednotný název ,,Jade,,. Nicméně, jadeit je mnohem vzácnější než nefrit, zvlášť císařský jadeit, který je ostré jasně zelené barvy a podobá se barvě kvalitních smaragdů. Tento jadeit je na Dálném východě velmi cenný z estetického hlediska (může být také červený, růžový a fialový).

Nefrit dostal svůj název podle řeckého výrazu "nephros", což v překladu znamená "ledvina". Je tedy asi jasné, na jaký orgán má nejblahodárnější vliv. Pokud pomineme různá urologická onemocnění, nefrit je vynikající rovněž proti nespavosti a migréně.Nefrit je lidstvu znám už od nepaměti. Je značně odolný proti poškrábání, nárazům apod. Z tohoto důvodu z něj byly vyráběny nejen dekorativní předměty či šperky, ale také pracovní nástroje.

Zařazení jadeitu a nefritu:

Účinky jadeitu a nefritu na vlastnosti

Jadeit i nefrit jsou silné ochranné kámeny, který vnáší do života majitele harmonii a udržují ho mimo nebezpečí. Jsou symbolem čistoty a vyrovnanosti. Uklidňují mysl, uvolňuje emoce a podrážděnost. Pomáhají při poznávání sebe sama. Jadeit je kamenem, který přitahuje lásku, má moc prodlužovat život, přitahuje peníze a dodává prosperující energii při obchodních jednáních. Pozvedá také moudrost ducha a pomáhá přecházet nemocem a zdravotním obtížím. Nefrit ochraňuje před nástrahami okolí. Je určen zejména pro děti, které mají problém s navázáním přátelství. Říká se mu také "ledvinový kámen", neboť má stejně jako jadeit blahodárný vliv na ledviny a ledvinové kameny.

Léčebné účinky jadeitu a nefritu

Jadeit i nefrit mají blahodárný vliv na celý organismus, léčí ledviny, močový měchýř, srdce, žaludek, kyčle i slezinu. Jsou také minerály se silným detoxikačním účinkem, obnovují buněčný i kosterní systém. Zajímavostí je, že jadeit pomáhá třeba i při porodu.

ČIŠTĚNÍ A NABÍJENÍ

Čištění: pod proudem vlažné vody nebo přes noc ve sklenici

Nabíjení: celý den na přímém slunci

NABÍDKA ŠPERKŮ A DEKORACÍ S JADEITEM

Minerální náušnice - Taiwanský jadeit

Elegantní náušnice z minerálních korálků taiwanského jadeitu v kombinaci s mačkanými skleněnými korálky české výroby. Náušnice jsou zavěšeny na afroháčcích s gumovou puzetkou - háčky z chirurgické oceli 316L - vhodné tedy i pro alergiky. Délka náušnic včetně háčků: 4 cm Balení: dárková karta + ochranný průhledný obal

60,00 Kč

Minerální náušnice - Jadeit, hematit, serpentin

Elegantní náušnice z minerálních korálků - růžového malajského nefritu, ocelově šedého hematitu a žlutého serpentinu. Náušnice jsou zavěšeny na afroháčcích s gumovou puzetkou - háčky z chirurgické oceli 316L - vhodné tedy i pro alergiky. Délka náušnic včetně háčků: 4 cm Balení: dárková karta + ochranný průhledný obal

60,00 Kč