Kalcit

26.01.2019

Kalcit, jiným názvem vápenec, je velmi rozšířený minerál, který se vyskytuje ve velkém množství barevných variací. Zbarvení původně čirého skelného kalcitu způsobují přítomnosti určitých prvků při samotném vzniku krystalů. Vápenec je sedimentárního původu, což znamená, že vznikl při vysychání moří ze schránek mlžů, ve kterých je ve velkém množství obsažen. Například přítomnost železa způsobuje obarvení kamene do oranžova a červena, přítomnost manganu zase do růžova.

Zařazení kalcitu:

  • Element: různé podle barvy (čirý, růžový, modrý a žlutý náleží "vodě"; zelený "zemi" a oranžový a čevený "ohni")
  • Planeta: různé podle barvy (čirý - Měsíc; růžový, modrý, zelený - Venuše; oranžový, žlutý, červený - Slunce)
  • Znamení: Rak, Blíženci, Ryby, Lev

Účinky kalcitu na vlastnosti

Kalcit je zesilovač a čistič energie. Stačí ho mít položený v místnosti a kámen odvede z okolního prostředí veškerou negativní energii. Má na nás pozitivní účinek, když ztrácíme naději nebo motivaci. Spojuje cit s rozumem a pomáhá při boji s leností.

Uklidňuje mysl, rozvíjí bystrý úsudek a schopnost analýzy. Snáze umíme s jeho pomocí řadit jednotlivé informace podle důležitosti. Podporuje schopnost proměňovat myšlenky v činy. Zvyšuje sebedůvěru a pomáhá nám v životě překonávat nezdary.

Léčebné účinky kalcitu

Žlutý kalcit podporuje naši kreativitu a dodává motivaci, zároveń potlačuje lenost a nečinnost. Odráží negativní myšlenky, uklidňuje nervy a zlepšuje metabolismus.

Oranžový kalcit pomáhá při problémech s trávením, podporuje metabolismus, léčí žaludek, střeva, pomáhá také při přejídání. Zároveň je vhodný i při depresích a nechuti do života.

Zelený kalcit působí jako většina zelených minerálů zejména na srdce, a to nejen na psychické ale i fyzické rovině. Přináší klid a zmírňuje příliš rychlé životní tempo. Odstraňuje také vztek a stres. Pomáhá při nízkém i vysokém tlaku a i při horečkách.

Modrý kalcit vyzařuje jemné vibrace a pomáhá navodit klid a pohodu. Přináší osvěžení a zklidnění. Je výborný pro řečníky a lidi, kteří pravidelně vystupují na veřejnosti. Na fyzické rovině léčí kožní problémy.

Manganokalcit, občas nazývaný také "reiky" kámen, má schopnost zesilovat energie, kterými na nás působí. Vyvolává lásku, starostlivost a péči. Léčí nemoci psychosomatického původu, neurózy, stres, deprese, pocit samoty, přináší klid a uvolnění.

ČIŠTĚNÍ A NABÍJENÍ

Čištění: Kalcit se čistí tak, že se na pár minut vloží pod tekoucí vodu, která by měla být vlažná. Následně se jemně osuší.

Nabíjení: Stačí, když se na noc umístí na čirý krystal (křišťál) a ráno je opět připraven k použití. Je možné ho dobít i umístěním na nepřímý sluneční svit.

NABÍDKA ŠPERKŮ A DEKORACÍ S KALCITEM