Kalcit

Kalcit, jiným názvem vápenec, je velmi rozšířený minerál, který se vyskytuje ve velkém množství barevných variací. Zbarvení původně čirého skelného kalcitu způsobují přítomnosti určitých prvků při samotném vzniku krystalů. Vápenec je sedimentárního původu, což znamená, že vznikl při vysychání moří ze schránek mlžů, ve kterých je ve velkém množství obsažen. Například přítomnost železa způsobuje obarvení kamene do oranžova a červena, přítomnost manganu zase do růžova.

Zařazení kalcitu:

  • Element: různé podle barvy (čirý, růžový, modrý a žlutý náleží "vodě"; zelený "zemi" a oranžový a čevený "ohni")
  • Planeta: různé podle barvy (čirý - Měsíc; růžový, modrý, zelený - Venuše; oranžový, žlutý, červený - Slunce)
  • Znamení: Rak, Blíženci, Ryby, Lev

Valounky oranžového kalcitu


Krystaly žlutého a růžového (mango) kalcitu

Učinky jednotlivých druhů kalcitu:

Žlutý kalcit podporuje naši kreativitu a dodává motivaci, zároveń potlačuje lenost a nečinnost. Odráží negativní myšlenky, uklidňuje nervy a zlepšuje metabolismus.

Oranžový kalcit pomáhá při problémech s trávením, podporuje metabolismus, léčí žaludek, střeva, pomáhá také při přejídání. Zároveň je vhodný i při depresích a nechuti do života.

Zelený kalcit působí jako většina zelených minerálů zejména na srdce, a to nejen na psychické ale i fyzické rovině. Přináší klid a zmírňuje příliš rychlé životní tempo. Odstraňuje také vztek a stres. Pomáhá při nízkém i vysokém tlaku a i při horečkách.

Modrý kalcit vyzařuje jemné vibrace a pomáhá navodit klid a pohodu. Přináší osvěžení a zklidnění. Je výborný pro řečníky a lidi, kteří pravidelně vystupují na veřejnosti. Na fyzické rovině léčí kožní problémy.

Manganokalcit, občas nazývaný také "reiky" kámen, má schopnost zesilovat energie, kterými na nás působí. Vyvolává lásku, starostlivost a péči. Léčí nemoci psychosomatického původu, neurózy, stres, deprese, pocit samoty, přináší klid a uvolnění.


Prohlédněte si nabídku zboží a šperků s KALCITEM

Kalcit (07) - 67,3 g

Vzorek s kalcitem ze Západních Čech. Velikost vzorku: cca 7,5 x 6 x 1,5 cm Váha vzorku: 67,3 g Vhodné jako sběratelský kousek nebo k dalšímu tvoření (například podklad pro minerální stromky štěstí).

130,00 Kč

Kalcit (06) - 178,1 g

Vzorek s kalcitem ze Západních Čech. Pěkné krychličky kalcitu pod světlem do medového odstínu. Velikost vzorku: cca 6 x 5,5 x 4 cm Váha vzorku: 178,1 g Vhodné jako sběratelský kousek nebo k dalšímu tvoření (například podklad pro minerální stromky štěstí).

135,00 Kč

Kalcit (05) - 58,4 g

Vzorek s kalcitem ze Západních Čech. Velikost vzorku: cca 6,5 x 3 x 1,5 cm Váha vzorku: 58,4 g Vhodné jako sběratelský kousek nebo k dalšímu tvoření (například podklad pro minerální stromky štěstí).

80,00 Kč

Náhrdelník s kalcitem "Pomerančové překvapení"

Šperk je tvořen velkým kabošonem sytě oranžového kalcitu. Na pravé straně ornamenty s korálky téhož minerálu. Tři další korálky ukryty pod cínovým listem na levé straně. Zavěšení zdobeno cínovými placičkami. Povrch listu zdoben gravírováním. Velikost největšího kamínku: cca 3 x 2,5 cm Velikost šperku: 6,5 x 3,6 cm Zavěšení : bavlněná černá šňůrka s karabinkou - délka 45 cm + prodlužovací řetízek 5 cm ... V ESHOPU LZE PŘIOBJEDNAT ŘETÍZEK Z CHIRURGICKÉ OCELI 316L NEBO STŘÍBRNÝ ŘETÍZEK Ag925... Výroba: tzv. "měkké cínování" - Tiffany technika použití kvalitního bezolovnatého zdravotně nezávadného cínu s příměsí stříbra a postíbřených drátů šperk obroušen, vyleštěn a ošetřen antioxidantem na cínové šperky, čímž mu dává lesk a impregnuje ho Balení: dárková krabička + návod a antioxidanty pro péči o cínové šperky   Čtěte více o: kalcit péče o cínové šperky

450,00 Kč

Prsten s kalcitem "Sluncem zalitý"

Kamínek pochází z Mexika, má protáhlý oválný tvar a jemně meruňkovou barvu s jemným světlým žilkováním a tmavšími inkluzemi. Prsten je po obvodu minerálu zdoben zrnitým cínem, který přechází v hladký. Prsten sedne na prstík o obvodu 5,5 cm (+ 5 mm) - lze mírně povolit  Velikost kamínku: 2,7 x 1 cm Výroba: tzv. "měkké cínování" - Tiffany technika použití kvalitního bezolovnatého zdravotně nezávadného cínu s příměsí stříbra a postříbřených drátů šperk obroušen, vyleštěn a ošetřen antioxidantem na cínové šperky, čímž mu dává lesk a impregnuje ho Balení: dárková krabička + návod a antioxidanty pro péči o cínové šperky Čtete více o: péče o cínové šperky kalcit

420,00 Kč