Karneol

26.01.2019

Jméno karneol pochází z latinského slova "caro", které znamená v předkladu "maso", a to díky jeho typickému žilkování, které opravdu může připomínat hovězí maso.
Zajímavostí je, že se ve starověkém Egyptě karneol vkládal do úst mrtvým, jako ochránce duše při cestě na onen svět. Karneol se také využívá na výrobu pečetítek, neboť se tento kámen velmi dobře odlupuje od jílu a vosku.

Zařazení karneolu:

Účinky karneolu na vlastnosti

Karneol je velice silný krystal, který je prostoupen vysokou energií, která dodává odvahu, klid, trpělivost a harmonii. Přináší pozitivní pohled na život a směřuje k úspěchu v podnikání, v lásce i dalších oblastech života. Motivuje k vynaložení aktivity pro dosažení stanovených cílů.

Karneol také pomáhá ovládat pocity žárlivost, závisty a vzteku. Tlumí deprese a negativní myšlenky. Dodává výřečnosti a schopnosti mluvit na veřejnosti bez ostychu. To především díky tomu, že posiluje sebedůvěru. Má také uklidňující vlastnosti a navozuje rovnováhu těla i duše. Vedle toho povzbuzuje sexuální aktivitu a partnerskou lásku. Je také výborným pomocníkem při odstraňování závislostí, a to všeho druhu.

Karneol je také vhodný na podporu koncentrace při práci či studiu, zvyšuje kreativitu a podporuje bohatou představivost.

Léčebné účinky karneolu

Tento krystal se výborně hodí na všechna kožní onemocnění, zastavuje krvácení z nosu, pomáhá při nemocech spojených s krví. Je také univerzálním pomocníkem, neboť chrání celkově naše zdraví, dodává sílu a vitalitu. Zvyšuje také plodnost, léčí frigiditu a impotenci, dále artritidu, revma. Výborně působí při bolestech kloubů, šlach, při depresích a neurózách.

ČIŠTĚNÍ A NABÍJENÍ

Čištění: alespoň 1x za dva týdny (při častém používání klidně 1x týdně) podržet pár minut pod tekoucí vlažnou vodou
Nabíjení: na několik hodin položit na slunečné místo

NABÍDKA ŠPERKŮ A DEKORACÍ S KARNEOLEM

Klíčenka Sova s minerálem - karneol

Vtipná klíčenka 2v1, kterou ozdobíte kabelku či klíče.Hlavní část klíčenky tvoří sovička pletená z bavlněného voskované šňůrky technikou macrame. Druhou částí klíčenky je odjímatelný přívěsek slunečnice s minerálním korálkem karneolu. . Délka velké klíčenky : 9 cm Délka malé klíčenky: 5 cm Balení: dárková karta + ochranný průhledný obal

70,00 Kč