Křemen

26.01.2019

Označení "křemen" (dříve také "skřemen") pochází pravděpodobně ze slova "ker", z kterého vychází i pojem "křesat". Anglické označení "quartz" pochází z německého "quarz" a to ze slovanského "twardy", znamenající "tvrdý".

Křemen patří mezi nejrozšířenější nerosty. Zemská kůra obsahuje plných 12 % tohoto nerostu, k tomu je v nejrůznějších solích (křemičitanech - hlavní horninotvorné nerosty) něco přes 47 % oxidu křemičitého.
Existuje velké množství různě zbarvených odrůd křemene, která mají vlastní jména (kliknutím na název se dozvíte více):

Zařazení křemene (obecně) - každý druh má pak své vlastní zařazení:

  • Element: oheň, voda
  • Planeta: Slunce, Měsíc
  • Znamení: vhodný pro všechna znamení - Znamení zvěrokruhu

Účinky křemene na vlastnosti

Křemen je díky své jedinečné spirálové krystalické formě nejúčinnější léčivý krystal a nejsilnější zesilovač energií na této planetě. Pohlcuje, ukládá, uvolňuje i reguluje energii. Křemen je vybaven rovněž schopností rozpouštět karmickou setbu. Zvyšuje duševní schopnosti a naladí vás k duchovnímu účelu, pro nějž jste vybráni. Pokud ho použijete při meditaci, dokáže křemen odfiltrovat všechny rušivé vlivy. Křemen pomáhá soustředění a uvolňuje dosud uzamčenou paměť.

Léčebné účinky křemene

Křemen je univerzálním kamenem a je tedy vhodným společníkem při všech onemocnění a neduchách. Blahodárně působí třema na svalové křeče a chrání před radiací. Čistí a uzdravuje jednotlivé orgány, podněcuje činnost imunitního systému a uvádí tělo do rovnováhy. Výborně působí při hojení popálenin.

ČIŠTĚNÍ A NABÍJENÍ

Čištění: Jako všechny křemeny jej čistíme přes noc v misce s vodou a potom omýváme několik minut pod proudem vlažné vody.

Nabíjení: Umístíme na několik hodin na přímé slunce.

NABÍDKA ŠPERKŮ A DEKORACÍ S KŘEMENEM