Křišťál

26.01.2019

Křišťál je čirou odrůdou křemene, která vyniká dokonalou průhledností. Jeho název pochází z latinského slova crystallus - led. Slovo crytallus se již od novověku také používá k obecnému označení geometrických tvarů, které omezují krystalované nerosty.

Římané křišťál nazývali "zkamenělým ledem" a domnívali se, že krystaly křišťálu vzniakjí vysoko v horách, kde panuje věčný sníd a led, takže led tam zmrzně tak silně, že jeho krystaly nikdy nerozmrzají. Dnes již víme, že krystaly křišťálu vznikají vykrystalováním z horkých roztoků a vyskytují se v dutinách hrubozrnných žul (pegmatitů) a na některých rudních žilách.

Zařazení křišťálu:

Účinky křišťálu na vlastnosti

Křišťál je univerzální a nejúčinnější léčivý krystal na světě, který přináší klid, rovnováhu a harmonii. Povzbuzuje psychiku, jasnozřivost, samostatnost, pomáhá se sebezdokonalením, ochraňuje před vším zlým a negativním, odstraňuje blohy a čistí čakry i auru. Zajišťuje klidný spánek a odstraňuje také škodlivé elektromagnetické záření, vycházející z elektroniky. Křišťál a jeho účinky se podepisují také na zvýšení kreativity a inspirace, posiluje paměť i další mentální funkce.

Léčebné účinky křišťálu

Křišťál podněcuje činnost imunitního systému a uvádí tělo do rovnováhy. Je vhodný na všechny zdravotní problémy, včetně problémů duše. Tiší bolesti hlavy a zubů, neorologické a střevní problémy, nevolnosti, podporuje a léčí zažívací trakt a zvyšuje laktaci. Ovlivňuje také funkci štítné žlázy, srdce i oběhového systému, příznivě působí na nehty, vlasy, pokožku i sliznice.

ČIŠTĚNÍ A NABÍJENÍ

Čištění: Křišťál čistíme nejlépe přes noc, ponořením do misky s vodou, nebo jej alespoň několik minut podržíme pod tekoucí vlažnou vodou.

Nabíjení: Křišťál můžeme položit na minerál hematit, čímž dojde k jeho vybití, a pak jej opětovně zcela nabít na přímém slunci, kde ho můžeme ponechat libovolně dlouho.

NABÍDKA ŠPERKŮ A DEKORACÍ S KŘIŠŤÁLEM

Kategorie