Kunzit

Kunzit je drahý kámen s jemnou růžovou až fialovou barvou, je průhledný a jeho barva je nestálá, proto jej nevystavujeme slunci.

Tento minerál nacházíme v několika barevných odstínech:

  • zelený kunzit - tzv. hiddenit - pomáhá spojovat srdce s rozumem
  • čirý kunzit - pomáhá nám vyrovnat se s minulostí
  • žlutý kunzit - odstraňuje radiaci a elektromagnetické vlnění, čistí DNA
  • fialový kunzit - přináší vědomosti, rovnováhu a osvícení

Kunzit byl objeven v roce 1902 a název dostal podle svého objevitele George Fredericka Kunze - významného mineraloga a v té době ředitele šperkařské společnosti Tiffany & Co. Kunzit se těží především v Brazílii, USA, Kanadě, Pákistánu, Afghanistánu a Švédsku.

Krystaly zeleného kunzitu


Zařazení kunzitu:


Broušené fialové kunzity

Učinky kunzitu:

Kunzit je silným duchovním kamenem, který přináší klid, relaxaci a uzemnění. Umožňuje hlubokou meditaci, otvírá srdeční čakru a vede nás k pokoře. Chrání také před elektromagnetickým zářením a před negativitou jakéhokoliv druhu. Pomáhá svobodně se vyjádřit, pročišťuje staré emoce, zlepšuje náladu v obdobích citových problémů a depresí. Navrací nevinnost těm, kteří museli příliš rychle dospět. Tiší vztek, nervozitu a strach. Podporuje soustředění, pomáhá přitahovat lásku. Na duševní úrovni posiluje schopnost sebevyjádření. Umožňuje dávat svobodně najevo myšlenky a pocity. Odstraňuje z cesty překážky a pomáhá přivyknout tlakům života.

Léčebné účinky:

Z fyzického hlediska působí kunzit blahodárně na oběhový systém a nervy; pomáhá při depresích a panice. Posiluje také imunitní systém, uvolňuje svaly, křeče a mírní bolest kloubů.


Prohlédněte si nabídku zboží a šperků s KUNZITEM