Kunzit

26.01.2019

Kunzit je drahý kámen s jemnou růžovou až fialovou barvou, je průhledný a jeho barva je nestálá, proto jej nevystavujeme slunci.

Tento minerál nacházíme v několika barevných odstínech:

  • zelený kunzit - tzv. hiddenit - pomáhá spojovat srdce s rozumem
  • čirý kunzit - pomáhá nám vyrovnat se s minulostí
  • žlutý kunzit - odstraňuje radiaci a elektromagnetické vlnění, čistí DNA
  • fialový kunzit - přináší vědomosti, rovnováhu a osvícení

Kunzit byl objeven v roce 1902 a název dostal podle svého objevitele George Fredericka Kunze - významného mineraloga a v té době ředitele šperkařské společnosti Tiffany & Co. Kunzit se těží především v Brazílii, USA, Kanadě, Pákistánu, Afghanistánu a Švédsku.

Zařazení kunzitu:

Účinky kunzitu na vlastnosti

Kunzit je silným duchovním kamenem, který přináší klid, relaxaci a uzemnění. Umožňuje hlubokou meditaci, otvírá srdeční čakru a vede nás k pokoře. Chrání také před elektromagnetickým zářením a před negativitou jakéhokoliv druhu. Pomáhá svobodně se vyjádřit, pročišťuje staré emoce, zlepšuje náladu v obdobích citových problémů a depresí. Navrací nevinnost těm, kteří museli příliš rychle dospět. Tiší vztek, nervozitu a strach. Podporuje soustředění, pomáhá přitahovat lásku. Na duševní úrovni posiluje schopnost sebevyjádření. Umožňuje dávat svobodně najevo myšlenky a pocity. Odstraňuje z cesty překážky a pomáhá přivyknout tlakům života.

Léčebné účinky kunzitu

Z fyzického hlediska působí kunzit blahodárně na oběhový systém, srdeční sval a nervy. Posiluje také imunitní systém, uvolňuje svaly, křeče a mírní bolest kloubů. Tiší epilepsii a dokáže neutralizovat důsledky anestezie a podněcuje činnost imunitního systému. Kunzit obsahuje lithium, díky čemuž blahodárně působí při psychických problémech a depresích.

ČIŠTĚNÍ A NABÍJENÍ

Čištění: Kunzit čistíme pod tekoucí vlažnou vodou po dobu několika minut.

Nabíjení: Nabíjíme několik hodin na přímém slunci.

NABÍDKA ŠPERKŮ A DEKORACÍ S KUNZITEM