Labradorit

Labradorit je vysoce mystický a ochranný kámen vnášející světlo do života. Z mineralogického hlediska se jedná o minerál ze skupiny živců s charakteristickým mnohobarevným leskem.

Nápadná je u labradoritu irizující (měňavá) hra barev s kovovým leskem. Tato takzvaná labradorescence, vzniká interferencí a zrcadlením na submikroskopických lamelách. Tento lesk je převážně modrý, fialový a zelený , někdy se vyskytují i jiné barvy. Ve vzácných případech zahrnuje lesk celé barevné spektrum, takovýto ozdobný kámen se poté nazývá spektrolit.

Název minerálu je odvozen od poloostrova Labrador v Severní Americe, v jehož blízkosti byl roku 1770 objeven. Přibližně ve stejné době byly labradoritové valounky objeveny i v okolí Sankt Peterburgu.

Zařazení kunzitu:

  • Element: pro svůj opalizující vzhled může být přiřazen všem planetám a elementům
  • Planeta: pro svůj opalizující vzhled může být přiřazen všem planetám a elementům
  • Znamení: Rak, Kozoroh, Ryby, Vodnář, Střelec

Opracované kabošony labradoritu


Broušený labradorit do tvaru srdce

Učinky labradoritu:

Jedná se o vysoce ochranný a léčivý kámen, nazývaný také "kamenem esoterického vědění". Zasvěcuje nás do tajemných mystérií, podporuje rozvoj intuice, přináší nové myšlenky, odstraňuje negativní energii útočící na auru. Potlačuje také strach, pocit nejistoty i zklamání. Naopak posiluje víru v sebe sama, uklidňuje mysl a přináší sílu a vytrvalost. Proto se označuje také za kámen proměny.

Léčebné účinky:

Labradorit je výborným společníkem v době chřipkových období, léčí nachlazení, revmatismus, posiluje také metabolismus a odstraňuje stres. Snižuje bolesti, a to i menstruační, snižuje krevní tlak a uvádí tělo i duši do rovnováhy.


Prohlédněte si nabídku zboží a šperků s LABRADORITEM

Cínový náhrdelník Mámení

Autorský cínový náhrdelník s labradoritem vyrobený Tiffany technikou. Na výrobu cínových šperků používám vysoce kvalitní měkkou pájku, bezolovnatý zdravotně nezávadný cín s příměsí stříbra a postříbřené a pocínované bižuterní dráty. Náhrdelník je obroušen, vyleštěn a ošetřen antioxidantem na cínové šperky, čímž mu dává lesk a impregnuje ho. Dominantou tohoto extravagantního šperku je oválný kabošon "měňavého" labradoritu, usazený v ornamentální konstrukci ze stříbrných drátků. Povrch šperků přechází z hladké do zrnité struktury. Dozdobeno třemi korálky labradoritu a kapičkami cínu. Zavěšení: a) bavlněná voskovaná šňůrka s karabinkou a prodlužovacím řetízkem - šedá či jiná barva - délka 50 cm b) černá saténová šňůrka v libovolné délce (upřesněte v poznámkách) - na zavazování za krkem c) řetízek z chirurgické oceli 316 L - chirurgická ocel je stálobarevná a antialergenní - v případě této varianty je však třeba počítat se zvýšením ceny šperku o 150 Kč - po objednání šperku Vám emailem pošlu katalog pro výběr designu řetízku Šperk dodávám v dárkovém balení Velikost šperku: 8 x 4 cm Labradorit je vysoce mystický a ochranný kámen vnášející světlo do života. Zasvěcuje nás do tajemných mystérií, podporuje rozvoj intuice, přináší nové myšlenky, odstraňuje negativní energii útočící na auru. Tento minerál je výborným společníkem v době chřipkových období, léčí nachlazení, revmatismus, posiluje také metabolismus a odstraňuje stres. Vhodné pro znamení: Rak , Kozoroh , Ryby , Vodnář , Střelec Čtěte více o: labradorit péče o cínové šperky

Cena od 599,00 Kč