Labradorit

Labradorit je vysoce mystický a ochranný kámen vnášející světlo do života. Z mineralogického hlediska se jedná o minerál ze skupiny živců s charakteristickým mnohobarevným leskem.

Nápadná je u labradoritu irizující (měňavá) hra barev s kovovým leskem. Tato takzvaná labradorescence, vzniká interferencí a zrcadlením na submikroskopických lamelách. Tento lesk je převážně modrý, fialový a zelený , někdy se vyskytují i jiné barvy. Ve vzácných případech zahrnuje lesk celé barevné spektrum, takovýto ozdobný kámen se poté nazývá spektrolit.

Název minerálu je odvozen od poloostrova Labrador v Severní Americe, v jehož blízkosti byl roku 1770 objeven. Přibližně ve stejné době byly labradoritové valounky objeveny i v okolí Sankt Peterburgu.

Zařazení kunzitu:

  • Element: pro svůj opalizující vzhled může být přiřazen všem planetám a elementům
  • Planeta: pro svůj opalizující vzhled může být přiřazen všem planetám a elementům
  • Znamení: Rak, Kozoroh, Ryby, Vodnář, Střelec

Opracované kabošony labradoritu


Broušený labradorit do tvaru srdce

Učinky labradoritu:

Jedná se o vysoce ochranný a léčivý kámen, nazývaný také "kamenem esoterického vědění". Zasvěcuje nás do tajemných mystérií, podporuje rozvoj intuice, přináší nové myšlenky, odstraňuje negativní energii útočící na auru. Potlačuje také strach, pocit nejistoty i zklamání. Naopak posiluje víru v sebe sama, uklidňuje mysl a přináší sílu a vytrvalost. Proto se označuje také za kámen proměny.

Léčebné účinky:

Labradorit je výborným společníkem v době chřipkových období, léčí nachlazení, revmatismus, posiluje také metabolismus a odstraňuje stres. Snižuje bolesti, a to i menstruační, snižuje krevní tlak a uvádí tělo i duši do rovnováhy.


Prohlédněte si nabídku zboží a šperků s LABRADORITEM

Náušnice Atlantida

Bohatě zdobené visací náušnice v boho stylu z minerálních korálků achátu, avanturínu, korálu, labradoritu a lapisu lazuli, které jsou doplněné kovovými korálky stříbrné barvy. Komponenty ve starostříbrné barvě bez obsahu niklu, olova a kadmia. Zavěšení : afroháčky (otevřené háčky) s gumovou zarážkou z chirurgické oceli 316L (stálobarevná a vhodná pro alergiky) Délka náušnic včetně háčků: 7 cm Čtěte více o: achát avanturín houbový korál labradorit lapis lazuli CENA VČETNĚ DOPRAVY!

180,00 Kč 250,00 Kč

Náhrdelník s labradoritem "Mámení"

Labradorit ... mystický vysoce ochranný kámen, který podporuje rozvoj osobnosti a přináší nové myšlenky ... Dominantou tohoto extravagantního šperku je oválný kabošon "měňavého" labradoritu, usazený v ornamentální konstrukci ze stříbrných drátků. Povrch šperků přechází z hladké do zrnité struktury. Dozdobeno třemi korálky labradoritu a kapičkami cínu. Velikost šperku: 8 x 4 cm Výroba: tzv. "měkké cínování" - Tiffany technika použití kvalitního bezolovnatého zdravotně nezávadného cínu s příměsí stříbra a postíbřených drátů šperk obroušen, vyleštěn a ošetřen antioxidantem na cínové šperky, čímž mu dává lesk a impregnuje ho Zavěšení : šedá bavlněná šňůrka s karabinkou - délka 45 cm + prodlužovací řetízek 5 cm ... V ESHOPU LZE PŘIOBJEDNAT ŘETÍZEK Z CHIRURGICKÉ OCELI 316L NEBO STŘÍBRNÝ ŘETÍZEK Ag925... Šperk dodávám v ručně vyráběné dárkové kazetě. Jako první a zatím jediný výrobce cínový šperků dodávám šperky spolu s antioxidančním přípravkem a prostředky pro péči o cínový šperk! Čtěte více o: labradorit péče o cínové šperky CENA VČETNĚ DOPRAVY!

499,00 Kč 790,00 Kč