Labradorit

26.01.2019

Labradorit je vysoce mystický a ochranný kámen vnášející světlo do života. Z mineralogického hlediska se jedná o minerál ze skupiny živců s charakteristickým mnohobarevným leskem.

Nápadná je u labradoritu irizující (měňavá) hra barev s kovovým leskem. Tato takzvaná labradorescence, vzniká interferencí a zrcadlením na submikroskopických lamelách. Tento lesk je převážně modrý, fialový a zelený , někdy se vyskytují i jiné barvy. Ve vzácných případech zahrnuje lesk celé barevné spektrum, takovýto ozdobný kámen se poté nazývá spektrolit.

Název minerálu je odvozen od poloostrova Labrador v Severní Americe, v jehož blízkosti byl roku 1770 objeven. Přibližně ve stejné době byly labradoritové valounky objeveny i v okolí Sankt Peterburgu.

Zařazení kunzitu:

  • Element: pro svůj opalizující vzhled může být přiřazen všem planetám a elementům
  • Planeta: pro svůj opalizující vzhled může být přiřazen všem planetám a elementům
  • Znamení: Rak, Kozoroh, Ryby, Vodnář, Střelec

Účinky labradoritu na vlastnosti

Jedná se o vysoce ochranný a léčivý kámen, nazývaný také "kamenem esoterického vědění". Zasvěcuje nás do tajemných mystérií, podporuje rozvoj intuice, přináší nové myšlenky, odstraňuje negativní energii útočící na auru. Potlačuje také strach, pocit nejistoty i zklamání. Naopak posiluje víru v sebe sama, uklidňuje mysl a přináší sílu a vytrvalost. Proto se označuje také za kámen proměny.

Léčebné účinky labradoritu

Labradorit je výborným společníkem v době chřipkových období, léčí nachlazení, revmatismus, posiluje také metabolismus a odstraňuje stres. Snižuje bolesti, a to i menstruační, snižuje krevní tlak a uvádí tělo i duši do rovnováhy.

ČIŠTĚNÍ A NABÍJENÍ

Čištění: několik minut pod proudem vlažné vody
Nabíjení:
během úplňku na místě, kam dopadají měsíční paprsky

NABÍDKA ŠPERKŮ A DEKORACÍ S LABRADORITEM