Larimar

26.01.2019

Larimar patří díky své blankytně modré barvě k nejkrásnějším kamenům světa. Je nazývaný také jako "kámen delfínů" a patří zároveň i mezi nejvzácnější drahé kameny. Tento fakt je dán tím, že na světě existuje jediné naleziště unikátní modré odrůdy pektolitu, kterou larimar je. Těží se pouze v Karibiku ve velmi malé hornaté oblasti ostrova Hispaniola v Dominikánské republice.

Larimar je vulkanického původu, je tedy výsledkem sopečné činnosti. Na trhu najdeme i další odrůdy pektolitu pocházející z USA, Kanady a dalších částí světy, ty však označení registrovanou značku "larimar" využívat nemohou.

Název larimar se vztahuje k Miguelu Mendezovi, který jej v roce 1974 objevil. Miguel Mendez kámen pojmenoval po své dceři Larisse, tak že použil první tři písmena jména Larissa "Lar" a místní výraz pro moře "mar", tím vznikl larimar. Nicméne místní obyvatelé znali modrý kámen již v roce 1911, kdy jej začali nacházet na okraji moře. Původně byl nazýván "travelina".

Další název pro larimar je "kámen Atlantidy". Podle slavného proroka Edgara Cayce je Dominikánská republika pozůstatkem ztraceného kontinentu Atlantidy. Zajímavé je, že to byl právě Cayce, jenž už zhruba před 60 lety předpověděl objevení nového modré kamene v Karibiku.

Zařazení larimaru:

  • Element: voda, oheň
  • Planeta: Neptun, Jupiter
  • Znamení: Ryby, Beran

Účinky larimaru na vlastnosti

Larimar je také "kamenem štěstí", což vychází z jedné legendy, kdy si žena, která v životě měla jen samé problémy, koupila prsten s larimare a krátce na to vyhrála značnou sumu v loterii. Mezi léčiteli je larimar velmi silný a užitečný léčivý kámen, který vnáší světlo do duše a léčí jak ne fyzické, emocionální, mentální i duchovní úrovni. Tento kámen přináší moudrost, energii, lásku, zmírňuje stres a odbourává blokády a zábrany. Pomáhá nám vyrovnat se se starými konflikty a problémy. Výborně také působí na krční čakru, tudíž zlepšuje komunikaci, stabilitu a pomáhá nám hovořit přímo od srdce i o nepříjemných věcech.

Léčebné účinky larimaru

Zvláště prospěšné účinky má larimar při problémech s chrupavkami a krkem. Je také důležitý pro zdravé kosti a pomáhá s osteoporózou, kalcifikací kostí nebo chrupavek nebo artritidě. Velmi účinný je proti ztuhlosti svalů, šlach a kloubů. Jeho léčebné funkce mají vliv na končetiny, jako jsou ruce, nohy. Chrání naše svaly před zakalením, napětím a zbavuje nás bolestí v kříži. Zmírňuje nám otravné alergie. Poskytuje ochranný štít proti prachovým roztočům, virům a bakteriím. Zvyšuje samo léčící proces v organismu, léčí problémy průdušek a plic. Povzbuzuje mozkovou činnost, uklidňuje při zánětech v krku a při angínách, posiluje kosti a podporuje růst u dětí.

ČIŠTĚNÍ A NABÍJENÍ

Čištění: několik minut pod proudem vlažné vody
Nabíjení: kámen nabíjíme jednu až dvě hodiny na přímém ranním nebo večerním slunci

NABÍDKA ŠPERKŮ A DEKORACÍ S LARIMAREM