Lazurit

26.01.2019

Lazurit, nazývaný také jako "ultramarín", je minárál, který byl poprvé popsán v roce 1892. Jeho jméno bylo odvozeno z perského "Lazhward", jež znamená "modrý". Lazurit tvoří hlavní součást horniny Lapis lazuli, ve které se podílí na jejím složení 25 až 40%.

V současné době je tento minerál těžen především v Afghanistánu, v Chile, v Itálii a kolem Bajkalského jezera v Rusku.

Lazurit byl využíván již ve starověku a středověku, kdy jeho drcením byla získávána velmi vzácná barva ultramarín, což napovídá i samotný název této barvy: Jde o složení latinských slov "ultra" (nad, dále, tedy přeneseně i za, zpoza) a "mare" (moře).

Zařazení lazuritu:

Účinky lazuritu na vlastnosti

Lazurit je silný ochranný duchovní kámen, který napomáhá k dosažení stavu osvícení, usnadňuje vyvolávání a výklad snů a zvyšuje duševní schopnosti. Tento minerál rychle odstraňuje stres a přináší pocit hlubokého klidu a míru. Dodává mimořádnou vyrovnanost a představuje klíč k dosažení duchovních znalostí. Dokáže rozpoznat hrozbu duševního útoku, zastaví ho a vrátí útočící energii zpět k jejímu zdroji. Lazurit funguje jako účinný zesilovač myšlenek. Podněcuje vyšší schopnosti mysli, přináší objektivní a jasný pohled. Lazurit upevňuje milostné i přátelské vztahy a napomáhá při vyjadřování pocitů a emocí. Odstraňuje utrpení, krutost a strádání. V podobě drahokamové esence uvolňuje citové spoutání.

Léčebné účinky lazuritu

Z fyzického pohledu lazurit pomáhá při bolestech všech typů; zejména migrény a bolesti hlavy. Pomáhá nám překonávat deprese. Blahodárně působí na respirační a nervový systém, krk, hlasivky, štítnou žlázu, orgány zajišťující detoxikaci těla, kostní dřeň, brzlík a imunitní systém. Pomáhá při nápravě poškození sluchu a čistí krev. Účinkuje proti nespavosti a závratím. Snižuje krevní tlak.

ČIŠTĚNÍ A NABÍJENÍ

Čištění: několik minut pod proudem studené vody, v misce vody (nepoužívat vodu se solí) nebo položen na křišťálu

Nabíjení: nabíjíme při svitu noční oblohy

NABÍDKA ŠPERKŮ A DEKORACÍ S LAZURITEM