Lepidolit

26.01.2019

Lepidolit je minerál, který řadíme mezi světlé slídy. Název z řeckého lepis - šupina - a lithos - kámen. Poprvé byl objeven a popsán v roce 1792 na české lokalitě Rožná. Těží se jako důležitá surovina kovu lithia, někdy se z něj získává i cesium.

V České republice se tento minerál těží na Vysočině a v jihočeském kraji. Světová ležiska najdeme v německém Sasku, na ruském Uralu, v americkém Maine, Švédsku a na Madagaskaru.

Zařazení lepidolitu:

  • Element: voda
  • Planeta: Jupiter, Neptun
  • Znamení: Váhy

Účinky lepidolitu na vlastnosti

Lepidolit je kámen klidu, míru a pohody přesně pro hektickou dobu plnou stresu. Tiší vztek, hněv a další negativní emoce a potlačuje utkvělé myšlenky. Současně vás dokáže posunout o kus dál do budoucna. Je vynikající při překonávání jakékoliv citové nebo duševní závislosti včetně anorexie. Soustřeďuje se na to, co je opravdu důležité, přičemž dokáže odfiltrovat rušivé prvky. Díky své schopnosti podporovat objektivitu a soustředění, urychluje rozhodování. U lepidolitu je také zajímavé to, že odstraňuje elektromagnetické znečištění, proto jestli máte valounek, měl by ležet na počítačích, aby pohlcoval jejich vyzařování. Potlačuje utkvělé myšlenky, odstraňuje malomyslnost a překonává nespavost. Stabilizuje výkyvy nálad a návaly strachu nebo paniky. Lepidolit také podporuje lásku, uklidňuje vztahy narušené emocemi a pomáhá usmíření mezi milenci.

Léčebné účinky lepidolitu

Z fyzického pohledu lepidolit přináší úlevu při alergiích a posiluje imunitní systém. Pomáhá při vyčerpání, epilepsii a Alzheimerově chorobě. Potlačuje bolest při ischiasu a neuralgii a překonává kloubní problémy. Potlačuje bolest zad, překonává kloubní problémy. Kůži zbavuje jedovatých látek. Je vynikající v době menopauzy. Léčí nemoci způsobené ,,syndromem nemocných budov" nebo zářením vycházejících z počítačů.

ČIŠTĚNÍ A NABÍJENÍ

Čištění: několik minut pod proudem vlažné vody
Nabíjení: několik hodin na přímém slunci, dokud z něj necítíme opět sálat novou energii

NABÍDKA ŠPERKŮ A DEKORACÍ S LEPIDOLITEM

Kategorie