Lizardit

Valounky lizarditu

Lizardit neboli kámen přírody je unikátním vzácným žlutozeleným minerálem, který je významnou složkou serpentinitů. Lizardit byl poprvé objeven v serpentinitech na východním útesu na poloostrově Lizard v anglickém Cornwallu a popsán v roce 1956 E. J. W. Whittakerem a J. Zussmanem, kteří ho pojmenovali právě po místě jeho prvního nálezu. Jelikož se jedná o poměrně nově objevený minerál, mnoho informací o něm zatím nenajdeme.


Broušený kabošon lizarditu


Zařazení lizarditu:


Krystal lizarditu


Učinky lizarditu:

Lizardit vyzařuje silné hojivé vibrace, které pomáhají v oblasti žlučníku - zklidňují vzteklost, závistivost a zášť. Navozují klidnou mysl, takže pak můžeme snadněji řešit své problémy. Tím že zklidňuje, odsouvá myšlenky a napomáhá duchovnímu vyladění. Stimuluje a čistí čakry i energetické dráhy. Pomáhá komunikaci s přírodními bytostmi a chrání před obtěžování hmyzem. Pak se i příroda stává naším léčitelem.


Léčebné účinky:

Stejně u serpentinu se i u lizarditu uvádí skvělé detoxikační účinky. Podle některých názorů dokáže svému nositeli zajistit dlouhověkost. Významně také působí a ulevuje od všech bolestí.


Zdroj textu: Atlas minerálů Přírodovědecká fakutla Masarykova univerzita, Wikipedie
Zdroj obrázků: China Neolithic, HeHiSheLo crystal, Pinterest


Prohlédněte si nabídku zboží a šperků s LIZARDITEM