Malachit

26.01.2019
Název minerálu malachit je odvozen z řeckého slova "malache", což označuje sytě zelenou barvu. Malachit byl v minulosti označován jako méně výrazná ruda mědi. Již od starověku využívá na dekorativní účely a jako šperkařský kámen. Dříve se rozemletý malachit používal i jako líčidlo a barvivo v malířství. Již ve starém Egyptě z něj vyřezávali kameje, amulety a jiné ozdobné předměty. Znali ho i staří Řekové a Římané. Věřilo se, že má moc chránit děti před kouzly a čáry. V době anitky se používal na léčení očních chorob. V 16. století se ve střední Evropě využíval k podpoře růstu dětí, měl také podporovat léčitele, kteří s malachitem pracovali a utišovali bolest.


Zařazení malachitu:

Účinky malachitu na vlastnosti

Malachit je silný ochranný kámen, zejména u dětí slouží jako ochrana proti pádům. Je vhodný pro cestovatele, neboť ochraňuje na cestách, pohlcuje negativní energii a odebírá z těla znečišťující látky. Neutralizuje radioaktivní záření a elektromagnetické znečištění. Při obchodních jednáních pomáhá uzavírat dobré obchody. Čístí čakry, otevírá srdce nepodmíněné lásce, vytahuje na povrch psychosomatické problémy a léčí traumata. Zvyšuje také intuici a pomáhá při dyslexii.

Léčebné účinky malachitu

Z fyzického hlediska malachit uklidňuje nervovou soustavu a podporuje klidný spánek. Léčí také pohlavní nerovnováhu, zejména u žen a pomáhá při porodu. Léčí a tlumí také astma, zlomeniny, závratě. Má pozitivní vliv na slinivku, slezinu, epilepsii, artritidu i otoky kloubů. Výrazně posiluje imunitní systém a podporuje detoxikaci jater.

ČIŠTĚNÍ A NABÍJENÍ

Čištění: pod proudem vlažné tekoucí vody
Nabíjení: na horském křišťálu nebo na hematitu ho nabíjíme několik hodin na denním světle, pokud krystaly nemáme nabíjíme na měsíčním světle, malachit lze nabíjet i pomocí tření jemnou látkou (například flanelem)

NABÍDKA ŠPERKŮ A DEKORACÍ S MALACHITEM