Měsíční kámen

26.01.2019

Měsíční kámen byl objeven nejen v jednotlivých vrstvách zemské kůry, ale i v meteoritech a samozřejmě na Měsíci. Tento drahokam dostal název podle svého typického vzhledu, připomíná totiž povrch Měsíce. Někdy se tomuto drahokamu také říká audlaria. Toto označení pochází z doby, kde se kámen začal těžit, a je odvozen do švýcarského horu Adula a místních dolů, kde byl měsíční kámen nalezen.

Měsíční kámen je dnes jedním z nejcennějších drahokamů, a to díky unikátnímu vzhledu, který lze asi nejlépe popsat jako světélkující mlžný měsíční opar. Geologové říkají tomuto jevu adularescence. Toto jemně modré světélkování kamene je způsobeno obsahem drobných inkluzí různých kovů a chemických sloučenin s různými indexi lomu. Jednotlivé vrstvy inkluzí a dopadající paprsky vytváří dojem barev a světla jakoby vystupujících zevnitř drahokamu.

Kromě známých švýcarských dolů jsou měsíční kameny získávány i na Srí Lance nebo v Indii. Právě měsíční kameny ze Srí Lanky mají nejkrásnější barevné světélkující inkluze a patří mezi ty nejvzácnější odrůdy tototo drahokamu. V Indii jsou k nalezení zajímavé duhové měsíční kameny s inkluzemi celého spektra barev.

Zařazení měsíčního kamene:

Účinky měsíčního kamene na vlastnosti

Měsíční kámen je úzce spjat s Měsícem a intuicí, přitahuje lásku, úspěšně řeší problémy mezi milenci, zajišťuje klidný spánek a pomáhá při nespavosti. Je také mírně ochranný zvláště na cestách. Kromě toho prý obnovuje a uchovává mladistvý vzhled a přístup, vytahuje na povrch věci uzavřené v podvědomí, uklidňuje rozbouřené city a přehnaně emotivní reakce. Udržuje také v rovnováze mužskou a ženskou energii.

Léčebné účinky měsíčního kamene

Měsíční kámen má blahodárné účinky například při nemocech horní části zažívacího traktu. Blahodárně působí na reprodukční orgány, snižuje napětí a bolest při menstruaci, udržuje v rovnováze hormonální systém, pomáhá také při početí, těhotenství, porodu i kojení. Kromě toho léčí problémy kůže, vlasů, očí, jater i slinivky břišní. Výrazně detoxikuje organismus a zbavuje všeho špatného. Má také pozitivní vliv na hyperaktivní děti.

ČIŠTĚNÍ A NABÍJENÍ

Čištění: kámen čistíme několik minut pod proudem vody, nebo přes noc v misce spolu s křišťálem

Nabíjení: měsíční kámen nabíjíme při dorůstání Měsíce a při úplňku

NABÍDKA ŠPERKŮ A DEKORACÍ S MĚSÍČNÍM KAMENEM

Ochranný andílek Unique č.30

Z mlhavého dne snesli se k nám do e-shopu malí roztomilí ochranní andílci v podobě přívěsku, kterým můžete obdarovat sebe, své blízké a přátele. Skvělý dárek rovněž pro kolegy v práci nebo pro žáky a studenty. Vhodné k zavěšení na klíče, kabelky, peněženky, batůžky atd. Andílci z kolekce Unique jsou jedineční svým vzhledem a od každé varianty byl vyroben pouze jeden kousek. Tělo andílka tvoří velký skleněný fazetovaný korálek a hlavička je také ze skla. Komponenty bez obsahu niklu a olova, v barvě stříbro. Zapínání klíčenky : karabinka Barva : 1. modrá + černofialová 2. modrá + šedomodrá (mramorový efekt na povrchu) 3. modrá + světlá bobulová Materiál: komponenty bižuterní kov bez obsahu niklu, kadmia a olova + skleněné korálky Délka celého přívěsku včetně karabinky: cca 4,8 cm Balení : dárková karta + ochranná folie Dárkové karty vyrábíme z recyklovaného kraftového papíru, který vypadá přírodně, jednoduše a přesto elegantně. Myslíme na životní prostředí ❤

35,00 Kč