Olivín

26.01.2019

Olivín je nazýván podle olivově zeleného zbarvení, které spojovalo slova oliva a zelený, ale jeho název byl několikrát zaměňován. Staří Římané používali název Topazos dle ostrova, kde byl těžen a francouzští klenotníci později pak používali název peridot. Označení peridot se odvozuje z arabského slova faridat, které znamená drahokam. Olivínu se přezdívá "smaragd křižáků".Tento drahý kámen vzniká krystalizací z magmatu, jedná se o krystal s proměnlivým podílem hořčíku a železa, a právě železo způsobuje zelenou barvu minerálu.
Historicky lze peridot vysledovat až do dob starověkého Egypta, k ostrovu Zabargad (Sv. Jan) v Rudém moři, který byl v daných dobách hlavním zdrojem tohoto krásného drahokamu. Egyptské olivíny patří k nejkrásnějším na světě a mají čistě zelenou barvu. Naleziště jsou však již vyčerpána a dnes už nejsou téměř dostupné. V současné době se olivín těží především v Myanmaru, Číně, Afghánistánu, Pákistánu a Arizoně (doly San Carlos v původně apačské rezervaci), odkud pochází nádherné kameny téměř bez kazu. Olivín se nachází i na Havaji, kde se občas objeví dostatečně velké kusy nerostu, které mohou být rozřezány do šperků.

Zařazení olivínu:

Účinky olivínu na vlastnosti

Olivín se považuje za kámen chránící lidskou auru, který odhaluje přítomnost jedovatých látek na všech úrovních a neutralizuje je. Zároveň čistí jemné vyšší i fyzické tělo stejně jako mysl. Otevírá, pročišťuje a aktivuje srdeční čakru společně s čakrou solar plexu. Uvolňuje starou zátěž, kterou si člověk na cestě životem nese. Odstraňuje staré problémy, pocity viny nebo posedlosti. ost. Současně dokáže odstranit stres. Zvyšuje sebedůvěru a schopnost prosadit se bez agresivního jednání. Motivuje k dosažení dalšího růstu, pomáhá vyvolávat nezbytné změny.

Léčebné účinky olivínu

Olivín má očišťující a harmonizační účinky pro celý organismus. Podporuje látkovou výměnu, zažívání, správnou funkci jater a ledvin, zvyšuje sexuální potenci a touhu, pomáhá při ženských potížích (např. frigidita), zároveň detoxikuje a je též účinný při léčbě a odstraňování následků po kousnutí hmyzem. Olivín dále pomáhá s léčbou zácpy a střev, pomáhá při infekcích, kožních onemocněních a plísních, dně, revmatu, je velmi účinný i u některých psychických poruch, zejména schizofrenie, úzkostných stavů a fobií.

ČIŠTĚNÍ A NABÍJENÍ

Čištění: několik minut pod proudem vlažné tekoucí vody
Nabíjení: krátce na přímém slunci

NABÍDKA ŠPERKŮ A DEKORACÍ S OLIVÍNEM