Onyx

Valounky onyxu

Název onyxu pochází z řeckého slova onux, které znamená v překladu dráp nebo nehet. O jeho vzniku se povídá legenda, že Amor střelil svůj šíp do nehtu vlastní matky bohyně Venuše. Nehet dopadl z nebe na Zemi a protože se říká, že to, co je božské, nemůže zemřít, nehet zkameněl a vytvořil drahý kámen onyx.

Kámen onyx mnozí znají jako černý lesklý kámen, ovšem málokdo z laické veřejnosti ví, že daleko přirozenější pro onyx jsou pruhy bílé, hnědé nebo červené barvy, samozřejmě na černém základu. Černá je tedy základní barva onyxu a pruhované vrstvení napovídá, že onyx podobně jako sardonyx, který je spíše červenohnědý, patří do skupiny drahých kamenů chalcedonů.

Zařazení onyxu:


Účinky onyxu:

Onyx je ochranný kámen, který brání a ochraňuje před negativitou vědomě namířenou proti vám, v konfliktech všeho druhu, chrání život, dodává sílu, pomáhá v těžkých a nesrozumitelných obdobích a při mimořádném fyzickém i citovém vypětí. Tento kámen také přináší ráznost a vytrvalost, zaměřuje naši energii jedním směrem, poskytuje poučení z minulosti, zvyšuje sebedůvěru a sebekontrolu a léčí také stará traumata ovlivňující současný život. Snižuje také strach a obavy a udržuje v těle rovnováhu energií jing a jang. Onyx je také kámen vhodný pro abstinující kuřáky a alkoholiky, neboť dodává sebekontrolu a ovládání.

Léčebné účinky:

Z fyzického hlediska onyx pozitivně působí na zuby, kosti, kostní dřeň, léčí také krevní poruchy i problémy nohou. Redukuje prý i nekontrolovatelné sexuální tužby.

Broušený onyx


Prohlédněte si nabídku zboží a šperků s ONYXEM

Náramek Unakit + Onyx

Pánský energetický náramek z korálků minerálu unakit a onyxu navlečených na dvojitém černém elastomeru pro zajištění pevnosti šperku. Uzlík zalepen v korálku speciálním bižuterním lepidlem. Náramek obsahuje celkem 17 korálků unakitu o průměru 1 cm a 3 korálky lesklého onyxu o průměru 1 cm. Délka náramku je 20 cm - je mírně elastický - vhodný na ruku cca 20 cm cca +/- 2 cm. Mohu upravit dle přání. Onyx je kámen dodávající sílu. Brání a ochraňuje před negativní energií. Chrání náš život a pomáhá nám v těžkých obdobích. Přináší ráznost, vytrvalost a dovoluje nám stát se pány svého osud. Zvyšuje sebedůvěru, sebekontrolu a léčí stará traumata. Unakit je kamenem vizí a věštění. Uvádí do rovnováhy city a uzemňuje. Je vhodný k meditacím. Ukazuje nám, kdy je třeba udělat kompromis a napomáhá objasnit příčiny zablokování. Odstraňuje překážky bránící duchovnímu růstu. Čtete více o: onyx unakit ... Oblíbili jste si minerální náramky? Nechte si vyrobit jeden přesně podle Vašich představ... Více zde . CENA VČETNĚ DOPRAVY!

330,00 Kč 420,00 Kč