Onyx

26.01.2019

Název onyxu pochází z řeckého slova onux, které znamená v překladu dráp nebo nehet. O jeho vzniku se povídá legenda, že Amor střelil svůj šíp do nehtu vlastní matky bohyně Venuše. Nehet dopadl z nebe na Zemi a protože se říká, že to, co je božské, nemůže zemřít, nehet zkameněl a vytvořil drahý kámen onyx.

Kámen onyx mnozí znají jako černý lesklý kámen, ovšem málokdo z laické veřejnosti ví, že daleko přirozenější pro onyx jsou pruhy bílé, hnědé nebo červené barvy, samozřejmě na černém základu. Černá je tedy základní barva onyxu a pruhované vrstvení napovídá, že onyx podobně jako sardonyx, který je spíše červenohnědý, patří do skupiny drahých kamenů chalcedonů.

Zařazení onyxu:

Účinky onyxu na vlastnosti

Onyx je ochranný kámen, který brání a ochraňuje před negativitou vědomě namířenou proti vám, v konfliktech všeho druhu, chrání život, dodává sílu, pomáhá v těžkých a nesrozumitelných obdobích a při mimořádném fyzickém i citovém vypětí. Tento kámen také přináší ráznost a vytrvalost, zaměřuje naši energii jedním směrem, poskytuje poučení z minulosti, zvyšuje sebedůvěru a sebekontrolu a léčí také stará traumata ovlivňující současný život. Snižuje také strach a obavy a udržuje v těle rovnováhu energií jing a jang. Onyx je také kámen vhodný pro abstinující kuřáky a alkoholiky, neboť dodává sebekontrolu a ovládání.

Léčebné účinky onyxu

Z fyzického hlediska onyx pozitivně působí na zuby, kosti, kostní dřeň, léčí také krevní poruchy i problémy nohou. Redukuje prý i nekontrolovatelné sexuální tužby.

ČIŠTĚNÍ A NABÍJENÍ

Čištění: pod proudem vlažné vody nebo přes noc v misce vody společně s křišťálem
Nabíjení: nabíjíme na přímém slunci často a co nejdéle

NABÍDKA ŠPERKŮ A DEKORACÍ S ONYXEM