Opalit

26.01.2019

Opalit je syntetický kámen (respektive sklo), někdy také nazývaný jako opalizující fluorit nebo nachový opál. Typická je pro něj mléčná nebo duhová barva. Obsahuje oxid křemičitý a patří mezi tzv. transformátory, čímž nachází využití v podpoře schopnosti změnit svůj život, danou situaci, vztahy a plány do budoucna.

Zařazení opalitu:

Účinky opalitu na vlastnosti

Opalit harmonizuje čelní a korunní čakru, vyrovnává síly jin a jang, tedy temnotu a světlo, dva doplňující se opaky spojené do jednoho celku. Jin symbolizuje ženskost, tmu a pasivní sílu a Jang symbolizuje mužnost, světlou a tvořivou sílu.Opalit má jemnou energii a je vhodný pro meditace. Používá se ke zlepšení komunikace na všech úrovních, zejména duchovní. Pomáhá odstranit blokády čaker a meridiánů, podporuje vytrvalost a odvahu mluvit o vlastních skrytých pocitech. Tento kámen je také považován za kámen klidu, je vhodný pro tlumení depresí a úzkostí. Hovoříme o něm také jako o kameni lásky, je vhodný pro upevnění vzájemných romantických vztahů a věrnosti. Používá se pro zvýšení sebevědomí, smyslu pro hodnotu a pochopení smyslu bytí. Přináší klid a vyrovnanost. Je tradičním kamenem pro posílení vůle žít a užívat si života. Je také kamenem obchodníků, neboť je talismanem pro shromažďování peněžního bohatství. Ve feng shui ztělesňuje energii ohně, je barvou bohatsví a luxusu.

Léčebné účinky opalitu

Z fyzického hlediska opalit stabilizuje výkyvy nálad, pomáhá překonat únavu. Je vhodný při poruchách sexuality a slabého prožitku a jako talisman při porodu. Používáme ho také jako doplňek při bolestech hlavy, pro podporu klidu a relaxace. Pomáhá přirozené regeneraci organismu, podporuje příjem kyslíku, zlepšuje činnost plic a usnadňuje jejich léčbu. Blahodárně působí při nachlazení, čistí střeva a sliznice. Uklidňuje a potlačuje také nespavost.

ČIŠTĚNÍ A NABÍJENÍ

Čištění: proudem vody nebo přes noc v misce společně s křišťálem
Nabíjení:
za dorůstání Měsíce a za úplňku

NABÍDKA ŠPERKŮ A DEKORACÍ S OPALITEM