Perly a perleť

Perly vznikají tak, že se malé zrnko písku dostane do mušle. V každé mušli perlorodce je ukryt živočich, měkkýš, který toto zrnko bere jako vetřelce ve svém úkrytu a začne produkovat uhličitan vápenatý (tj. perleť). Perleť je tedy nedílnou součástí perly. Díky technikám, které se často používají při kultivování perel, dokážeme podle perleti přesně určit, kolik "skutečného" perlového materiálu perla obsahuje. Hrubší vrstva perleti znamená, že jádrové zrnko je obalené větším množstvím perlového materiálu a celá perla tedy bude odolnější.

Místo toho, aby perlorodka zrnko vypudila, začne ho obalovat. Tento proces může trvat i několik let, než vznikne perla, pro kterou se potopí sbírač perel. Takto sbírané mořské perly jsou dnes velmi vzácné a také velmi drahé, pochází zejména z Perského zálivu nebo z Austrálie, kde je loví velké lodi s lovci perel.


Zařazení perleti a perel:


Perleť

Legendy:
V hinduistické kultuře jsou perly spojovány s Měsícem a symbolizují čistotu a lásku. Dokonce jeden z prvních mýtů o původu perel pochází právě z hinduistické knihy. Nejvyšší Bůh Krišna sestoupil do oceánu, kde objevil první perlu a tu daroval své dceři právě v den její svatby. Perly měly chránit nevěsty z vdovství, zajistit šťastný manželský život a věrnost. Perly ale také dokázaly urychlit zákony karmy a posílit milostné vztahy.

Od nepaměti byly perly spojovány především s láskou. Řekové a Římané věřili, že nošení perel podporuje partnerskou soudržnost i manželskou harmonii a také že ono památné pouto mezi Psyché a Kupidem bylo vykresleno jako šňůra z perel. Římané však považovali perly i za symbol velkého bohatství, moudrosti, půvabu a štěstí. Dámy v perlových náhrdelnících spávaly, aby se jim zdály pěkné sny. O Venuši, římské bohyni smyslnosti, krásy a lásky, se zase tradovalo, že se zrodila z mořské ústřice stejně jako perla.


Účinky perleti a perel:

Od dávných dob slouží jako amulety, chránící před nehodami, neštěstím a pohromami. Jsou symbolem moci, moudrosti a štěstí. Posilují naši vůli, pomáhají nám zbavit se všech závislostí. Perleť dodává odvahu a zvyšuje sebevědomí. Nositelům perel pomáhají perly vidět sami sebe jasněji, tedy tak, aby se mohli stále zdokonalovat. Říká se, že perly uklidňují emoce a udržují duševní stabilitu toho, kdo je nosí. Perly se také často spojují s čistotou a nevinností. Dokáží chránit nevinné i děti. A nikdy by se neměly nosit spolu s diamanty.

Léčebné účinky:

Na úrovni fyzické podporují uzdravující procesy u všech psychosomatických nemocí, posilují nervy, intuici, tiší bolesti, mírní teploty. Regulují funkci sleziny a střevního traktu. Vzhledem ke svému složení posilují kosti, pomáhají při pálení žáhy a zmíňují deprese.

Tahitské perly


Prohlédněte si nabídku zboží a šperků s PERLAMI A PERLETÍ

Cínový prsten Perlový květ

Autorský prsten ve tvaru květiny s říční perličkou uprostřed vyrobený Tiffany technikou. Na výrobu cínových šperků používám vysoce kvalitní měkkou pájku, bezolovnatý zdravotně nezávadný cín s příměsí stříbra, postříbřené a pocínované bižuterní dráty a měděný plíšek, který byl použit na výrobu okvětních plátků. Šperk je obroušen, vyleštěn a ošetřen antioxidantem na cínové šperky, čímž mu dává lesk a impregnuje. Prsten sedne na prstík o obvodu 6 cm (+/- 3 mm) - lze mírně utáhnout i povolit. Velikost perličky: průměr cca 0,7 cm Prsten dodávám v dárkové krabičce! Perly od dávných dob slouží jako amulety, chránící před nehodami, neštěstím a pohromami. Jsou symbolem moci, moudrosti a štěstí. Posilují naši vůli, pomáhají nám zbavit se všech závislostí. Vhodné pro znamení : Blíženci , Rak , Váhy , Kozoroh , Ryby Čtete více o: perly péče o cínové šperky

300,00 Kč

Cínové náušnice Perleťové ochránkyně

Autorské cínové náušnice vyrobené Tiffany technikou. Na výrobu cínových šperků používám vysoce kvalitní měkkou pájku, bezolovnatý zdravotně nezávadný cín s příměsí stříbra a postříbřené a pocínované bižuterní dráty. Náušnice jsou obroušeny, leštěny a ošetřeny antioxidantem na cínové šperky, čímž jim dávají lesk a impregnují je. Náušničky extravagantního tvaru mají v sobě ukryty čtvercové kabošony perleti z paua mušle, která má jedinečný vzhled a každý kousek je originálem. Zavěšení na uzavřených háčcích z chirurgické oceli 316L. Chirugická ocel je velmi oblíbená pro svou tvrdost, stálobarevnost a především pro své hypoalergenní vlastnosti. Délka náušnic včetně zavěšení: 6,5 x 2,5 cm Náušnice dodávám v dárkovém balení. Paua byla po staletí užívána Maory, původními obyvateli Nového Zélandu, při svatebních obřadech, tradičních oslavách a také při tvorbě soch, kdy sloužila díky svým odleskům místo očí. Barevné odstíny mušle Paua přecházejí od zelenorůžové, přes modrou, fialovou až po zlaté či rudé tóny. Každý jednotlivý kousek je přírodní umělecké dílo, je tedy naprosto jedinečný a nenapodobitelný. Paua perleť ochraňuje svého nositele před nehodami a neštěstím, podporuje nervový systém, pomáhá jako prevence proti zánětům ústní dutiny nebo svalovým křečím. Vhodné znamení : Blíženci , Rak , Váhy , Kozoroh , Ryby Čtete více o: perleť péče o cínové šperky

499,00 Kč