Prehnit

Valounky prehnitu

Prehnit byl objeven v jižní Africe v roce 1788 a byl pojmenován podle holanského plukovníka a kolonizátora místní oblasti H. von Prehn.
Prehnit je zelený až nažloutlý nebo nahnědlý často i průsvitný minerál. Často najdeme v prehnitu inkluze černého turmalínu či epidotu.

Zařazení prehnitu:


Účinky prehnitu:

Prehnit je nazýván kamenem nepodmínečné lásky. Jedná se minerál vyzařující klid a ochranu. Dokáže harmonizovat celé okolní prostředí. Potlačuje také noční můry, fobie a utkvělé obavy. Blahodárně působí na hyperaktivní děti. Má silné léčitelské vlastnosti, a proto je také považován za kámen regenerace. Některé prameny tvrdí, že meditací s prehnitem, se lidé můžou naladit na řeč s nadpřirozenými bytostmi, zejména anděly. Jisté je, že vám prehnit pomůže při meditaci zklidnit mysl, materialistické sklony a příliš hbitý jazyk.

Léčebné účinky:

Na úrovni fyzické je prehnit důležitý při onemocnění ledvin a močových cest, zlepšuje také krevní oběh a podporuje činnost metabolismu. Redukuje prý i nekontrolovatelné sexuální tužby. Blahodárně působí na zuby, kosti, kostní dřeň a při problémech a onemocnění nohou.

Surový krystal prehnitu


Prohlédněte si nabídku zboží a šperků s PREHNITEM

Kategorie