Prehnit

26.01.2019

Prehnit byl objeven v jižní Africe v roce 1788 a byl pojmenován podle holanského plukovníka a kolonizátora místní oblasti H. von Prehn.
Prehnit je zelený až nažloutlý nebo nahnědlý často i průsvitný minerál. Často najdeme v prehnitu inkluze černého turmalínu či epidotu.

Zařazení prehnitu:

Účinky prehnitu na vlastnosti

Prehnit je nazýván kamenem nepodmínečné lásky. Jedná se minerál vyzařující klid a ochranu. Dokáže harmonizovat celé okolní prostředí. Potlačuje také noční můry, fobie a utkvělé obavy. Blahodárně působí na hyperaktivní děti. Má silné léčitelské vlastnosti, a proto je také považován za kámen regenerace. Některé prameny tvrdí, že meditací s prehnitem, se lidé můžou naladit na řeč s nadpřirozenými bytostmi, zejména anděly. Jisté je, že vám prehnit pomůže při meditaci zklidnit mysl, materialistické sklony a příliš hbitý jazyk.

Léčebné účinky prehnitu

Na úrovni fyzické je prehnit důležitý při onemocnění ledvin a močových cest, zlepšuje také krevní oběh a podporuje činnost metabolismu. Redukuje prý i nekontrolovatelné sexuální tužby. Blahodárně působí na zuby, kosti, kostní dřeň a při problémech a onemocnění nohou.

ČIŠTĚNÍ A NABÍJENÍ

Čištění: pod proudem vlažné vody nebo v misce s trochou soli, poté omyjeme a jemně osušíme

Nabíjení: pokládáme na již nabitý křišťál, umístěný mimo dosah přímých slunečních paprsků. Nemáme-li křišťál po ruce, nabíjíme kámen na slunečním světle.

NABÍDKA ŠPERKŮ A DEKORACÍ S PREHNITEM