Pyrit

Valounky pyritu


Pyrit je velmi hojný minerál a důležitá železná ruda. Obvykle má zlatavou barvu, pro kterou bývá někdy neznalými zaměňován se zlatem, proto se mu taky někdy říká zlato hlupáků či kočičí zlato. Název pyrit pochází z řečtiny a je odvozen od slova oheň, protože po úderu z něj často odlétají jiskry.


Broušené pyrity


Zařazení pyritu:

  • Element: oheň
  • Planeta: Mars
  • Znamení: Kozoroh

Surový krystal pyritu


Účinky pyritu:

Pyrit velmi dobře funguje jako štít a dokáže odrazit veškeré negativní energie. Velmi dobře funguje v případech, kdy je potřeba zvýšit sebedůvěru. Dokáže harmonizovat citovou nerovnováhu a velmi dobře umí ulevit v případech, kdy se ocitneme v úzkostném stavu nebo v případě zklamání. Vhodný je v případech, kdy potřebujeme podpořit moudrost a intelekt, jelikož v podpoře těchto vlastností pyrit vyniká. Skvělý kámen pro odstranění únavy a také na zlepšení paměti.

Léčebné účinky:

Z fyzického pohledu pyrit posiluje obranyschopnost a imunitu. Čistí dýchací cesty a podporuje játra, ledviny a střeva ke správnému fungování. Výrazně napomáhá správnému krevnímu oběhu a okysličení krve. Velmi účinně působí při zánětlivých onemocněních a v horečnatých případech. Pomůže nám zbavit se depresí a úzkostných pocitů.


Zdroj textu: Nefertitis, Wikipedie, Naturshop, Aranys
Zdroj obrázků: Energy Muse, Healing Crystals, Jaipur Gems


Prohlédněte si nabídku zboží a šperků s PYRITEM

Kolekce