Rubelit

26.01.2019

Rubelit je minerál růžové až červené barvy, což je odrůda minerálu elbait, který spadá mezi turmalíny. Jméno pochází z latinského rubellus a znamená narůžovělý nebo podobný rubínu. Dá se nalézt na řadě lokalit. Největší krystal rubelitu, který byl kdy nalezen je pojmenován "Raketa" a měří úctyhodných 109 cm na délku. Rubelity se dají brousit do různých tvarů a dokonale vyvinuté růžové krystaly tvoří překrásné sbírkové exponáty. Krásné červené a růžové turmalíny rubelity pochází z nalezišť v Rusku, Brazílii, Kalifornii, Afghánistánu a Madagaskaru.

Zařazení rubelitu:

Element: oheň
Planeta: Mars
Znamení: Beran, Lev, Váhy, Štír, Panna

Účinky rubelitu na vlastnosti

Rubelit posiluje vitalitu a vyrovnává energii, podporuje vnímavost a chuť do života. Zároveň neutralizuje konflikty, zvyšuje taktní jednání, podnikavost a přizpůsobivost. Rubelit také odstraňuje smutek a pocity beznaděje, posiluje sebedůvěru a tvůrčí schopnosti na všech úrovních. Přináší také odvahu a lásku.

Léčebné účinky rubelitu

Na fyzické úrovni rubelit podporuje energii v naší kořenové čakře, a tím posiluje pohlavní orgány. Zároveň dává životní energii také srdci a krevnímu oběhu. U žen napomáhá při léčbě silné a bolestivé menstruace, neplodnosti a také v období menopauzy. Dále také ovlivňuje metabolismus a imunitní systém člověka. Zároveň má detoxikační účinky, podporuje funkci jater, slezinu, krevní oběh, cévy a pomáhá při křečích.

ČIŠTĚNÍ A NABÍJENÍ

Čištění: pod tekoucí vodou či přes noc v misce s vodou

Nabíjení: na slunečních paprscích (ne přímé slunce)

NABÍDKA ŠPERKŮ A DEKORACÍ S RUBELITEM