Rubín

Rubín je jedním z nejcennějších drahých kamenů, jehož hodnota může být někdy dokonce vyšší než cena přibližně stejně vekých diamantů. Je charakteristický svou růžovou až sytě červenou barvou, sestávající se převážně z minerálu korundu s příměsí chromu způsobující zbarvení.

Mezi největší naleziště rubínů patří zejména Afrika, Asie, Austrálie, Grónsko, Madagaskar a Severní Karolína. Podle některých zdrojů pochází název rubín z latinského slova 'ruber', které označuje červenou barvu. Podle dalších zdrojů se naopak jedná o odvozeninu ze staroindického sanskrtského slova 'ratanraj', které doslova znamená "král drahokamů".

Díky barevné variabilitě od růžové přes purpurově červenou (tzv. holubí krev), červenou až hnědočervenou je rubín považován za jeden z nejvýraznějších a nejkrásnějších drahokamů. Díky červené barvě, která se přiřazuje k symbolice srdce a vášně, je také oblíbeným symbolem lásky. Rubín je dokonce zmíněn i v Bibli, a to celkem čtyřikrát.


Zařazení rubínu:

Element: oheň
Planeta: Mars
Znamení: Beran, Lev, Rak, Štír


Účinky rubínu:

Rubín je po staletí nazýván králem drahokamů. Svým nositelům dává sílu lva, nebojácnost orla a moudrost hada. Ten, kdo nosí rubín, prožije podle legend život plný míru a materiální hojnosti. Výrazná červená barva rubínu podněcuje sexuální touhu, proto byly rubínu po staletí připisovány afrodiziakální účinky. V lidském srdci probouzí rubín lásku a napomáhá ke šťastným manželstvím.

Rubín je považován za kámen bohatství i ochrany. Vytváří štít proti všem druhům útoků. Zahání strach, smutek a negativní myšlení. Zajišťuje klidný spánek bez nočních můr. Zlepšuje motivaci, směruje k realistickým cílům, vybízí nás vydat se za svým štěstím, zastavuje zlost a negativní energie a přeměňuje je v pravý opak. Dodává odvahu, navozuje pozitivní stav mysli a pomáhá tvrději čelit útokům během hádek a názorových střetů.

Léčebné účinky:

Co se týče fyzických účinků, napomáhá rubín všude tam, kde je zapotřebí krve, a správnému fungování oběhové soustavy. Pomáhá vyrovnávat krevní tlak a potlačuje menstruační bolesti. Svému nositeli přináší pozitivní energii do života a emocionální vyrovnanost. Díky rubínu můžete také předcházet střevním potížím, ulevuje při gastritidě, povzbuzuje trávicí trakt, léčí oči, žaludek, dělohu. Čistí lymfatický systém a slinivku břišní, chrání před vznikem kožních chorob a léčí je.


Prohlédněte si nabídku zboží a šperků s RUBÍNEM

Náhrdelník "Květinový zázrak"

Unikátní šperk ve tvaru květiny, v jehož středu najdeme jedinečný minerál zvaný anyiolit, který je složen ze zeleného zoisitu a krystalů rubínu. Povrch cínu přechází z hladké do zrnité struktury, okvětní lístky na koncích zdobeny kapičkami cínu. Velikost šperku: 4,5 x 4,5 cm Výroba: tzv. "měkké cínování" - Tiffany technika použití kvalitního bezolovnatého zdravotně nezávadného cínu s příměsí stříbra a postíbřených drátů šperk obroušen, vyleštěn a ošetřen antioxidantem na cínové šperky, čímž mu dává lesk a impregnuje ho Zavěšení : šedá bavlněná šňůrka s karabinkou - délka 45 cm + prodlužovací řetízek 5 cm Balení: dárková krabička + návod a antioxidanty pro péči o cínové šperky Čtěte více o: rubín zoisit

550,00 Kč