Rubín

Rubín je jedním z nejcennějších drahých kamenů, jehož hodnota může být někdy dokonce vyšší než cena přibližně stejně vekých diamantů. Je charakteristický svou růžovou až sytě červenou barvou, sestávající se převážně z minerálu korundu s příměsí chromu způsobující zbarvení.

Mezi největší naleziště rubínů patří zejména Afrika, Asie, Austrálie, Grónsko, Madagaskar a Severní Karolína. Podle některých zdrojů pochází název rubín z latinského slova 'ruber', které označuje červenou barvu. Podle dalších zdrojů se naopak jedná o odvozeninu ze staroindického sanskrtského slova 'ratanraj', které doslova znamená "král drahokamů".

Díky barevné variabilitě od růžové přes purpurově červenou (tzv. holubí krev), červenou až hnědočervenou je rubín považován za jeden z nejvýraznějších a nejkrásnějších drahokamů. Díky červené barvě, která se přiřazuje k symbolice srdce a vášně, je také oblíbeným symbolem lásky. Rubín je dokonce zmíněn i v Bibli, a to celkem čtyřikrát.


Zařazení rubínu:

Element: oheň
Planeta: Mars
Znamení: Beran, Lev, Rak, Štír


Účinky rubínu:

Rubín je po staletí nazýván králem drahokamů. Svým nositelům dává sílu lva, nebojácnost orla a moudrost hada. Ten, kdo nosí rubín, prožije podle legend život plný míru a materiální hojnosti. Výrazná červená barva rubínu podněcuje sexuální touhu, proto byly rubínu po staletí připisovány afrodiziakální účinky. V lidském srdci probouzí rubín lásku a napomáhá ke šťastným manželstvím.

Rubín je považován za kámen bohatství i ochrany. Vytváří štít proti všem druhům útoků. Zahání strach, smutek a negativní myšlení. Zajišťuje klidný spánek bez nočních můr. Zlepšuje motivaci, směruje k realistickým cílům, vybízí nás vydat se za svým štěstím, zastavuje zlost a negativní energie a přeměňuje je v pravý opak. Dodává odvahu, navozuje pozitivní stav mysli a pomáhá tvrději čelit útokům během hádek a názorových střetů.

Léčebné účinky:

Co se týče fyzických účinků, napomáhá rubín všude tam, kde je zapotřebí krve, a správnému fungování oběhové soustavy. Pomáhá vyrovnávat krevní tlak a potlačuje menstruační bolesti. Svému nositeli přináší pozitivní energii do života a emocionální vyrovnanost. Díky rubínu můžete také předcházet střevním potížím, ulevuje při gastritidě, povzbuzuje trávicí trakt, léčí oči, žaludek, dělohu. Čistí lymfatický systém a slinivku břišní, chrání před vznikem kožních chorob a léčí je.


Prohlédněte si nabídku zboží a šperků s RUBÍNEM

Cínový náhrdelník Květinový zázrak

Autorský cínový náhrdelník vyrobený Tiffany technikou. Na výrobu cínových šperků používám vysoce kvalitní měkkou pájku, bezolovnatý zdravotně nezávadný cín s příměsí stříbra a postříbřené a pocínované bižuterní dráty. Náhrdelník je obroušen, vyleštěn a ošetřen antioxidantem na cínové šperky, čímž mu dává lesk a impregnuje ho. Unikátní šperk ve tvaru květiny, v jehož středu najdeme jedinečný minerál zvaný anyiolit, který je složen ze zeleného zoisitu a krystalů rubínu. Povrch cínu přechází z hladké do zrnité struktury, okvětní lístky na koncích zdobeny kapičkami cínu. Zavěšení: a) bavlněná voskovaná šňůrka s karabinkou a prodlužovacím řetízkem - šedá barva či jiná - délka 50 cm b) černá saténová šňůrka v libovolné délce (upřesněte v poznámkách) - na zavazování za krkem c) řetízek z chirurgické oceli 316 L - chirurgická ocel je stálobarevná a antialergenní - v případě této varianty je však třeba počítat se zvýšením ceny šperku o 150 Kč - po objednání šperku Vám emailem pošlu katalog pro výběr designu řetízku Šperk dodávám v dárkové krabičce. Velikost šperku: 4,5 x 4,5 cm Anyiolit neboli rubín v zoisitu je krystal, který obsahuje jak vlastnosti ohnivého rubínu, tak i zemitého zoisitu. Tento kámen obsahuje malé krystaly rubínu, vrostlé do zeleného zoisitu. Rubín v zoisitu zvyšuje psychické schopnosti, pomáhá při komunikaci, přeměňuje negativní energii na pozitivní a na fyzické úrovni uklidňuje zrychlený srdeční tep, léčí záněty a podporuje imunitní systém. Vhodné pro znamení: Beran , Lev , Rak , Štír Čtěte více o: rubín zoisit péče o cínové šperky

Cena od 550,00 Kč