Rutil

26.01.2019

Rutil je druh minerálu, který se primárně skládá z oxidu titaničitého. Naleziště najdeme v západní Africe v Sierra Leone, dále pak v Brazílii v Minas Gerais, nebo ve švýcarských alpách. Je velmi populárním a žádaným minerálem pro jeho vynikající fyzické vlastnosti.

Zařazení:

Účinky rutilu na vlastnosti

Rutil čistí zlé a negativní síly, vyrovnává čakry a přináší emocionální uvolnění. Uvádí do rovnováhy duševní, emoční i fyzickou stránku člověka. Jemně dolaďuje intuici, ukazuje nám na naší životní cestě možná úskalí a napomáhá nám zvolit nejproduktivnější rozhodnutí. Léčí psychosomatické nemoci přímo ke kořeni problému. Ukazuje nám karmické příčiny chronického onemocnění a dokáže přeprogramovat buněčnou paměť. Na emoční úrovni stabilizuje vztahy všeho druhu. Má tendenci rychle otevírat vědomí, což může být dezorientující, pokud to neočekáváme. Pomáhá uzemňovat vysoké vibrační energie v těle a stimuluje tok energie skrze čakry.

Léčebné účinky rutilu

Rutil dokáže harmonizovat jakékoli místo na těle, podporuje buněčnou paměť, regeneraci buněk a významně prospívá při bronchitidě. Posiluje imunitní systém, snižuje deprese a pomáhá při poruchách příjmu potravy. Regeneruje tkáně a zlepšuje vstřebávání živin. Prospívá při impotenci, frigiditě a neschopnosti dosáhnout orgasmu. Lze ho použít i k léčbě závislostí.

ČIŠTĚNÍ A NABÍJENÍ

Čištění: pod tekoucí vodou nebo v misce s trochou soli, poté opláchnout a jemně osušit
Nabíjení: mimo přímé slunce, pokud máme křišťál, pokládáme na něj a nabíjíme spolu

NABÍDKA ŠPERKŮ A DEKORACÍ S RUTILEM

Kategorie