Růženín

Růženín je po celá staletí symbolem a kamenem lásky. Tento minerál je odrůdou křemene, což je nerozšířenější minerál na světě. Růženín, jak již napovídá název, je lehce růžový, průhledný až průsvitný. Zamilovanou růžovou barvu růženínu způsobují příměsi manganu, železa nebo titanu v jinak čirém až bílém křemenu.
Již staří Egypťané tento kámen milovali, věřili totiž, že dokáže zpomalit stárnutí. Přikládání kamene na obličej má zabraňovat tvorbě vrásek. Nejlepší růženíny pocházejí z Madagaskaru, větší množství však produkuje Brazílie. Další naleziště jsou ve Skotsku, v Jižní Africe, Indii, v zemích bývalého Sovětského svazu, v Coloradu (USA) a ve Španělsku.

Zařazení růženínu:

Element: voda
Planeta: Venuše
Znamení: Býk, Váhy, Kozoroh


Účinky růženínu:

Růženín je kamenem lásky a zamilovanosti. Největší působení má v čakře srdce, kterou můžeme najít uprostřed hrudi co nejblíže srdci. Růženín otevírá naše srdce láskyplným citům, jemnosti, soucitu a laskavosti. Celkově nás činí šťastnější tak, jako nás činí šťastnější láska, ať už se jedná o romantickou či mateřskou lásku. S růženínem také můžete lásku k sobě přivolat, neboť nás učí toleranci k ostatním i nám samotným, přináší pocit sebevědomí, takže se s růženínem cítíme lépe ve společnosti ostatních. Díky růženínu se lépe vyrovnáváme s depresivními stavy, smutkem a strachem.

Léčebné účinky:

Na fyzické úrovni má růženín pozitivní účinek u chorob srdce, jater, plic a genitálií, též u důležitých center vegetativního nervového systému. Léčí infekce močové trubice. Má výborný vliv na poruchy plodnosti mužů. Má také detoxikační účinky, odvádí z těla škodlivé látky a přebytečné tekutiny. Je vhodný také pro děti. Odstraňuje apatii, uklidňuje a posiluje srdeční činnost. Pomáhá při dlouhodobých nemocích, psychosomatických poruchách a střevních chorobách. Blahodárně také působí na popáleniny, puchýře a vyhlazuje také pleť.


Prohlédněte si nabídku zboží a šperků s RŮŽENÍNEM

Náhrdelník s růženínem "Romantické srdce"

Růženín ... po celá staletí především symbol a kámen lásky, klidu a soucitu s pozitivním vlivem na celý organismus. Základem šperku je srdce z jemně růžového růženínu, které je zdobeno květinovými ornamenty. Šperk působí velmi žensky, jemně a romanticky. Velikost šperku: 4,5 x 3,5 cm Výroba: tzv. "měkké cínování" - Tiffany technika použití kvalitního bezolovnatého zdravotně nezávadného cínu s příměsí stříbra a postíbřených drátů šperk obroušen, vyleštěn a ošetřen antioxidantem na cínové šperky, čímž mu dává lesk a impregnuje ho Zavěšení : bílá bavlněná šňůrka s karabinkou - délka 45 cm + prodlužovací řetízek 5 cm ... V ESHOPU LZE PŘIOBJEDNAT ŘETÍZEK Z CHIRURGICKÉ OCELI 316L NEBO STŘÍBRNÝ ŘETÍZEK Ag925... Šperk dodávám v ručně vyráběné dárkové kazetě. Jako první a zatím jediný výrobce cínový šperků dodávám šperky spolu s antioxidančním přípravkem a prostředky pro péči o cínový šperk! Čtěte více o: růženín péče o cínové šperky

1 090,00 Kč