Růženín

Růženín je po celá staletí symbolem a kamenem lásky. Tento minerál je odrůdou křemene, což je nerozšířenější minerál na světě. Růženín, jak již napovídá název, je lehce růžový, průhledný až průsvitný. Zamilovanou růžovou barvu růženínu způsobují příměsi manganu, železa nebo titanu v jinak čirém až bílém křemenu.
Již staří Egypťané tento kámen milovali, věřili totiž, že dokáže zpomalit stárnutí. Přikládání kamene na obličej má zabraňovat tvorbě vrásek. Nejlepší růženíny pocházejí z Madagaskaru, větší množství však produkuje Brazílie. Další naleziště jsou ve Skotsku, v Jižní Africe, Indii, v zemích bývalého Sovětského svazu, v Coloradu (USA) a ve Španělsku.

Zařazení růženínu:

Element: voda
Planeta: Venuše
Znamení: Býk, Váhy, Kozoroh


Účinky růženínu:

Růženín je kamenem lásky a zamilovanosti. Největší působení má v čakře srdce, kterou můžeme najít uprostřed hrudi co nejblíže srdci. Růženín otevírá naše srdce láskyplným citům, jemnosti, soucitu a laskavosti. Celkově nás činí šťastnější tak, jako nás činí šťastnější láska, ať už se jedná o romantickou či mateřskou lásku. S růženínem také můžete lásku k sobě přivolat, neboť nás učí toleranci k ostatním i nám samotným, přináší pocit sebevědomí, takže se s růženínem cítíme lépe ve společnosti ostatních. Díky růženínu se lépe vyrovnáváme s depresivními stavy, smutkem a strachem.

Léčebné účinky:

Na fyzické úrovni má růženín pozitivní účinek u chorob srdce, jater, plic a genitálií, též u důležitých center vegetativního nervového systému. Léčí infekce močové trubice. Má výborný vliv na poruchy plodnosti mužů. Má také detoxikační účinky, odvádí z těla škodlivé látky a přebytečné tekutiny. Je vhodný také pro děti. Odstraňuje apatii, uklidňuje a posiluje srdeční činnost. Pomáhá při dlouhodobých nemocích, psychosomatických poruchách a střevních chorobách. Blahodárně také působí na popáleniny, puchýře a vyhlazuje také pleť.


Prohlédněte si nabídku zboží a šperků s RŮŽENÍNEM

Cínový náhrdelník Romantické srdce

Autorský cínový náhrdelník vyrobený Tiffany technikou. Na výrobu cínových šperků používám vysoce kvalitní měkkou pájku, bezolovnatý zdravotně nezávadný cín s příměsí stříbra a postříbřené a pocínované bižuterní dráty. Náhrdelník je obroušen, vyleštěn a ošetřen antioxidantem na cínové šperky, čímž mu dává lesk a impregnuje ho. Základem šperku je srdce z jemně růžového růženínu, které je zdobeno květinovými ornamenty. Šperk působí velmi žensky, jemně a romanticky. Zavěšení: a) bavlněná voskovaná šňůrka s karabinkou a prodlužovacím řetízkem - bílá barva či jiná - délka 50 cm b) černá saténová šňůrka v libovolné délce (upřesněte v poznámkách) - na zavazování za krkem c) řetízek z chirurgické oceli 316 L - chirurgická ocel je stálobarevná a antialergenní - v případě této varianty je však třeba počítat se zvýšením ceny šperku o 150 Kč - po objednání šperku Vám emailem pošlu katalog pro výběr designu řetízku Šperk dodávám v dárkové krabičce. Velikost šperku: 4,5 x 3,5 cm Růženín je po celá staletí především symbolem a kamenem lásky, který má také pozitivní vliv na řadu orgánů. Vhodné pro znamení:  Býk , Váhy , Kozoroh Čtěte více o: růženín péče o cínové šperky

Cena od 550,00 Kč

Mini lapač Lillooet s růženínem

Originální ručně vyráběný lapač snů pro klidný spánek. Je vhodný také jako dekorace do každého interiéru. Skvělý tip na dárek. Lapač jsem ladila do odstínů světle a sytě růžové a čistě bílé barvy: Růžová: označována jako barva srdce; je symbolem něhy, jemnosti a romantické láska, zároveň však také nezralosti a naivity; uvolňuje napětí ve svalech a v mysli Bílá: symbol čistoty, nevinnosti, perfekcionismu a touhy po dokonalosti; stabilizuje, posiluje a očišťuje Na výrobu jsem použila dřevěný kruh o průměru 9 cm, který je malovaný akrylovými zdravotně nezávadnými barvami, vyplétaný bílou nití a doplněný zlomky růženínu a zlatými kovovými korálky. Lapač má bohaté závěsy z čistě bílý, světle i tmavě růžových peříček, doplněné opět minerály a kovovými korálky. Použité materiály : dřevěný kruh, bavlněná příze, 100% přírodní peří, růženín, kovové korálky české výroby Rozměry : kruh: průměr 9 cm délka lapače včetně zavěšení: cca 35 cm Růženín je po celá staletí především symbolem a kamenem lásky, který má také pozitivní vliv na řadu orgánů. Lapače snů se zavěšují volně do místnosti nebo přímo za hlavu spícího. Podle staré legendy severoamerických indiánů se špatné sny zachytí v síti lapače a ráno jsou zničeny denním světlem. Ty dobré sklouznou po peříčku zpět do duše spícího, aby mohl s nimi nadále pracovat. Č těte více o: růženín lapače snů Lapač snů je magický předmět, je to mocný amulet proti veškerým zlým silám. Podle legendy pochází od indiánského kmene Siouxu. Zajímá Vás původ lapačů a jejich používání? Mrkněte na můj blog , kde se všechno dočtete. Samozřejmě nabízím také možnost výroby lapače na zakázku, přičemž si můžete zvolit vlastní design ... všechno přesně podle Vašich představ. Více o výrobě na přání zde .

400,00 Kč