Růženín

26.01.2019

Růženín je po celá staletí symbolem a kamenem lásky. Tento minerál je odrůdou křemene, což je nerozšířenější minerál na světě. Růženín, jak již napovídá název, je lehce růžový, průhledný až průsvitný. Zamilovanou růžovou barvu růženínu způsobují příměsi manganu, železa nebo titanu v jinak čirém až bílém křemenu.
Již staří Egypťané tento kámen milovali, věřili totiž, že dokáže zpomalit stárnutí. Přikládání kamene na obličej má zabraňovat tvorbě vrásek. Nejlepší růženíny pocházejí z Madagaskaru, větší množství však produkuje Brazílie. Další naleziště jsou ve Skotsku, v Jižní Africe, Indii, v zemích bývalého Sovětského svazu, v Coloradu (USA) a ve Španělsku.

Zařazení růženínu:

Element: voda
Planeta: Venuše
Znamení: Býk, Váhy, Kozoroh

Účinky růženínu na vlastnosti

Růženín je kamenem lásky a zamilovanosti. Největší působení má v čakře srdce, kterou můžeme najít uprostřed hrudi co nejblíže srdci. Růženín otevírá naše srdce láskyplným citům, jemnosti, soucitu a laskavosti. Celkově nás činí šťastnější tak, jako nás činí šťastnější láska, ať už se jedná o romantickou či mateřskou lásku. S růženínem také můžete lásku k sobě přivolat, neboť nás učí toleranci k ostatním i nám samotným, přináší pocit sebevědomí, takže se s růženínem cítíme lépe ve společnosti ostatních. Díky růženínu se lépe vyrovnáváme s depresivními stavy, smutkem a strachem.

Léčebné účinky růženínu

Na fyzické úrovni má růženín pozitivní účinek u chorob srdce, jater, plic a genitálií, též u důležitých center vegetativního nervového systému. Léčí infekce močové trubice. Má výborný vliv na poruchy plodnosti mužů. Má také detoxikační účinky, odvádí z těla škodlivé látky a přebytečné tekutiny. Je vhodný také pro děti. Odstraňuje apatii, uklidňuje a posiluje srdeční činnost. Pomáhá při dlouhodobých nemocích, psychosomatických poruchách a střevních chorobách. Blahodárně také působí na popáleniny, puchýře a vyhlazuje také pleť.

ČIŠTĚNÍ A NABÍJENÍ

Čištění: vlažnou vodou po každém použití
Nabíjení: nikdy nenabíjíme na přímém slunci, protože vlivem slunečního záření ztráci barvu. Raději ponecháme pouze ve stínu a jejich energii můžeme povzbudit přiložením na srostlici křišťálu nebo ametystu

NABÍDKY ŠPERKŮ A DEKORACÍ S RŮŽENÍNEM