Sardonyx

26.01.2019

Sardonyx je minerál řadící se do skupiny chalcedonů, neboť má stejné chemické i fyzikální vlastnosti. Svůj název dostal podle přístavu Sardy v Malé Asii. Je charakteristický svými výraznými, paralelně uspořádanými páskovitými kresami. V tenoučkých plátcích je průsvitný. Najdeme ho v širokém barevném spektru - nejčastěji od červené, po zelenomodrou až hnědou. Barva minerálu určuje jeho hlavní vlastnosti.
Černý saronyx -
pohlcuje vše negativní
Hnědý sardonyx -
uzemňuje energii
Čirý sardonyx - očišťuje
Červený sardonyx -
podněcuje

Zařazení sardonyxu:

Element: země
Planeta: Venuše
Znamení: Býk, Blíženci, Rak, Kozoroh

Účinky sardonyxu na vlastnosti

Sardonyx je kámen síly a ochranných schopností. Velmi pozitivně ovlivňuje vztahy dospívajících dětí s rodiči, a pomáhá řešit jejich problémy. Do manželství a partnerských vztahů přináší trvalé štěstí a stabilitu. Přitahuje přítele a přízeň osudu.
Tento relativně vzácný minerál se vyznačuje výraznými, paralelně uspořádanými páskovitými kresbami. Sardonyx zvyšuje životní sílu a schopnost sebekontroly. Mírní deprese a brzdí zbytečný spěch. Jelikož kámen zahání starosti, tak zároveň tím vzbuzuje radost a silně podporuje životní elán. Bystří smysly a posiluje charakter.

Léčebné účinky sardonyxu

Sardonyx má blahodárný vliv na plíce, kosti a smyslové orgány. Podporuje vstřebávání živin i imunitní systém. Zahání deprese a nespavost. Sardonyxový elixír pomáhá při léčbě různých kožních onemocnění (ekzémů apod.).

ČIŠTĚNÍ A NABÍJENÍ

Čištění: omýváme pod proudem vlažné vody nebo ho přes noc necháme v misce s vodou společně s křišťálem
Nabíjení: na přímém slunci často a co nejdéle

NABÍDKA ŠPERKŮ A DEKORACÍ SE SARDONYXEM

Kategorie