Sardonyx

Sardonyx je minerál řadící se do skupiny chalcedonů, neboť má stejné chemické i fyzikální vlastnosti. Svůj název dostal podle přístavu Sardy v Malé Asii. Je charakteristický svými výraznými, paralelně uspořádanými páskovitými kresami. V tenoučkých plátcích je průsvitný. Najdeme ho v širokém barevném spektru - nejčastěji od červené, po zelenomodrou až hnědou. Barva minerálu určuje jeho hlavní vlastnosti.
Černý saronyx -
pohlcuje vše negativní
Hnědý sardonyx -
uzemňuje energii
Čirý sardonyx - očišťuje
Červený sardonyx -
podněcuje

Zařazení sardonyxu:

Element: země
Planeta: Venuše
Znamení: Býk, Blíženci, Rak, Kozoroh

Valounky sardonyxu


Surový sardonyx

Účinky sardonyxu:

Sardonyx je kámen síly a ochranných schopností. Velmi pozitivně ovlivňuje vztahy dospívajících dětí s rodiči, a pomáhá řešit jejich problémy. Do manželství a partnerských vztahů přináší trvalé štěstí a stabilitu. Přitahuje přítele a přízeň osudu.
Tento relativně vzácný minerál se vyznačuje výraznými, paralelně uspořádanými páskovitými kresbami. Sardonyx zvyšuje životní sílu a schopnost sebekontroly. Mírní deprese a brzdí zbytečný spěch. Jelikož kámen zahání starosti, tak zároveň tím vzbuzuje radost a silně podporuje životní elán. Bystří smysly a posiluje charakter.

Léčebné účinky:

Sardonyx má blahodárný vliv na plíce, kosti a smyslové orgány. Podporuje vstřebávání živin i imunitní systém. Zahání deprese a nespavost. Sardonyxový elixír pomáhá při léčbě různých kožních onemocnění (ekzémů apod.).


Prohlédněte si nabídku zboží a šperků se SARDONYXEM

Kategorie