Serpentin

26.01.2019
Serpentin, zvaný také kámen nekončena, komerčně čínský jadeit, nebo česky hadec, je označení pro širší skupinu minerálů s tmavozelenou nebo žlutozelenou až šedou barvou. Patří sem především minerál antigor, chryzotil a lizardit, skupinu ale celkově tvoří přes 20 minerálů.
Původ názvu serpentin má zřejmě své kořeny v dřívějším užívání kamene jako prostředku proti hadímu a plazímu uštknutí nebo také v tom, že kámen je zelený a skvrnitý a přípomíná svým vzhledem hadí kůži. Což by také potvrzovalo některé zdroje, které uvádějí, že označení serpentin pochází z latinského slova serpens - had.


Zařazení serpentinu:

Element: voda
Planeta: Měsíc
Znamení: všechna znamení, ale především Váhy, Blíženci, Beran, Býk

Účinky serpentinu na vlastnosti

Serpentin je silný ochranný a uzemňující kámen, který pomáhá při meditacích a duchovních prožitcích. Umožňuje vstup do minulosti, současnosti i budoucnosti a zároveň vše umí propojit v jeden celek. Výtečně se hodí ke zkoumání minulých životů, neboť vyvolává schopnost soucítit, odpouštět sám sobě a smířit se se vším, čím jste v minulosti prošli. Je také skvělým pomocníkem při jednání, pro prosazení svých názorů ale i dodržení slibů a mluvení s rozvahou. Pomáhá nám být laskaví ke svému okolí, zmenšuje chuť hádat se a dělá nás ochotnější ke kompromisům. Zároveň dává pocit rostoucí kontroly nad vlastním životem, přináší rovnováhu a pomáhá nám vyrovnat se s osamělostí.

Léčebné účinky serpentinu

Serpentin, jak sám název dokládá, má ochranné účinky a pomáhá při uštknutí plazy. Celkově má očistnou sílu a odbourává z těla všechny jedovaté látky. Zajišťuje prý dlouhověkost. Pomáhá a tiší také bolest - zejména menstruační a svalové křeče. Tento minerál pomáhá aktivovat energii Kundalini, čímž stimuluje sexuální pocity.

ČIŠTĚNÍ A NABÍJENÍ

Čištění: cca 1x za týden opláchnout pod proudem vlažné vody

Nabíjení: na nepřímém slunci několik hodin

NABÍDKA ŠPERKŮ A DEKORACÍ SE SERPENTINEM