Sodalit

Sodalit je minerál světle až tmavě modré barvy, často s modrošedým, fialovým, růžovým, bílým či nažloutlým nádechem. Svůj název dostal podle charakteristického složení - obsahuje totiž sodík (soda) a druhá část vznikla z pojmu lithos - tj. kámen. Objeven byl v roce 1806 v intruzivním komplexu Ilimaussaq v Grónsku.

V klenotnictví se používá ve formě tromlovaných a leštěných kamenů. Mnohem více se však horniny obsahující sodalit využívají jako dekorační kámen na obklady budov, soch, schodišť a podobně.

Zařazení sodalitu:

Element: voda
Planeta: Venuše
Znamení: Střelec, Panna, Lev, Štír

Valounky sodalitu


Broušený sodalit

Účinky sodalitu:

Sodalit je kamenem atletů, stimuluje vytrvalost a hbitost. Říká se, že sodalit harmonizuje vnitřní já, stejně jako podvědomí. Tento kouzelný krystal podporuje v lidech mír a harmonii. A svými schopnostmi je vynikající volbou pro spisovatele, kteří trpí tvůrčím blokem. Sodalit má velice intenzivní účinky, které prohlubují meditaci a duševní prožitky. Je vhodný ke zvýšení koncentrace a uklidnění rozbouřených emocí a mysli. Spojuje logiku s intuicí a zvyšuje představivost a abstraktní myšlení. Podporuje také přijímání a zapamatování nových informací. Dodává odvahu k odsahování vytyčených cílů.
Rovněž chrání před konflikty, napomáhá k dosažení kompromisu a shody s okolím. Též odhaluje příčiny obav, fobií a pocitů viny. Pomáhá odstranit svazující pocity bezmoci, nerozhodnosti a neschopnosti a zvyšuje naše sebevědomí a lásku k sobě samému.

Léčebné účinky:

Ve fyzické rovině pomáhá sodalit léčit potíže způsobené stresem, negativními emocemi a strachem a posiluje nervový systém. Čistí také lymfu a jednotlivé orgány, udržuje v rovnováze metabolismus a posiluje naši imunitu. Též se užívá ke snižování horečky, krevního tlaku a příznivě působí i na hlasivky, krk a hrtan.


Prohlédněte si nabídku zboží a šperků se SODALITEM

Sodalit pro harmonii - tromlovaný valounek (5)

Věříte v léčivou sílu minerálů? Chcete si pořídit svůj talisman, který budete nosit při sobě? Sodalit je minerál světle až tmavě modré barvy s dalšími barevnými nádechy. Je nazýván jako "kámen atletů", protože stimuluje vytrvalost a hbitost. Tento kouzelný krystal podporuje v lidech mír a harmonii. Sodalit má velice intenzivní účinky, které prohlubují meditaci a duševní prožitky. Je vhodný ke zvýšení koncentrace a uklidnění rozbouřených emocí a mysli. Dodává odvahu k dosahování vytyčených cílů a rovněž chrání před konflikty, napomáhá k dosažení kompromisu a shody s okolím. Sodalit je vhodný především pro znamení Střelec, Panna, Lev a Štír , neboť pro tyto znamení má zesílené účinky. Přečtěte si více o sodalitu a jak ho energeticky čištit a nabíjet - BLOG Rozměry minerálu: 3x2x1 cm Váha minerálu: 9,8 g Kupujete minerál, který vidíte na fotografie. Kamínek obdržíte v dárkovém sáčku spolu s malým čtením o minerálu.

45,00 Kč

Sodalit pro harmonii - tromlovaný valounek (4)

Věříte v léčivou sílu minerálů? Chcete si pořídit svůj talisman, který budete nosit při sobě? Sodalit je minerál světle až tmavě modré barvy s dalšími barevnými nádechy. Je nazýván jako "kámen atletů", protože stimuluje vytrvalost a hbitost. Tento kouzelný krystal podporuje v lidech mír a harmonii. Sodalit má velice intenzivní účinky, které prohlubují meditaci a duševní prožitky. Je vhodný ke zvýšení koncentrace a uklidnění rozbouřených emocí a mysli. Dodává odvahu k dosahování vytyčených cílů a rovněž chrání před konflikty, napomáhá k dosažení kompromisu a shody s okolím. Sodalit je vhodný především pro znamení Střelec, Panna, Lev a Štír , neboť pro tyto znamení má zesílené účinky. Přečtěte si více o sodalitu a jak ho energeticky čištit a nabíjet - BLOG Rozměry minerálu: 2,3x2x1 cm Váha minerálu: 6,7 g Kupujete minerál, který vidíte na fotografie. Kamínek obdržíte v dárkovém sáčku spolu s malým čtením o minerálu.

40,00 Kč

Sodalit pro harmonii - tromlovaný valounek (3)

Věříte v léčivou sílu minerálů? Chcete si pořídit svůj talisman, který budete nosit při sobě? Sodalit je minerál světle až tmavě modré barvy s dalšími barevnými nádechy. Je nazýván jako "kámen atletů", protože stimuluje vytrvalost a hbitost. Tento kouzelný krystal podporuje v lidech mír a harmonii. Sodalit má velice intenzivní účinky, které prohlubují meditaci a duševní prožitky. Je vhodný ke zvýšení koncentrace a uklidnění rozbouřených emocí a mysli. Dodává odvahu k dosahování vytyčených cílů a rovněž chrání před konflikty, napomáhá k dosažení kompromisu a shody s okolím. Sodalit je vhodný především pro znamení Střelec, Panna, Lev a Štír, neboť pro tyto znamení má zesílené účinky. Přečtěte si více o sodalitu a jak ho energeticky čištit a nabíjet - BLOG Rozměry minerálu: 3,5x2,5x2 cm Váha minerálu: 16,2 g Kupujete minerál, který vidíte na fotografie. Kamínek obdržíte v dárkovém sáčku spolu s malým čtením o minerálu.

60,00 Kč

Sodalit pro harmonii - tromlovaný valounek (2)

Věříte v léčivou sílu minerálů? Chcete si pořídit svůj talisman, který budete nosit při sobě? Sodalit je minerál světle až tmavě modré barvy s dalšími barevnými nádechy. Je nazýván jako "kámen atletů", protože stimuluje vytrvalost a hbitost. Tento kouzelný krystal podporuje v lidech mír a harmonii. Sodalit má velice intenzivní účinky, které prohlubují meditaci a duševní prožitky. Je vhodný ke zvýšení koncentrace a uklidnění rozbouřených emocí a mysli. Dodává odvahu k dosahování vytyčených cílů a rovněž chrání před konflikty, napomáhá k dosažení kompromisu a shody s okolím. Sodalit je vhodný především pro znamení Střelec, Panna, Lev a Štír , neboť pro tyto znamení má zesílené účinky. Přečtěte si více o sodalitu a jak ho energeticky čištit a nabíjet - BLOG Rozměry minerálu: 2,8x2x1,8 cm Váha minerálu: 13,5 g Kupujete minerál, který vidíte na fotografie. Kamínek obdržíte v dárkovém sáčku spolu s malým čtením o minerálu.

50,00 Kč

Sodalit pro harmonii - tromlovaný valounek (1)

Věříte v léčivou sílu minerálů? Chcete si pořídit svůj talisman, který budete nosit při sobě? Sodalit je minerál světle až tmavě modré barvy s dalšími barevnými nádechy. Je nazýván jako "kámen atletů", protože stimuluje vytrvalost a hbitost. Tento kouzelný krystal podporuje v lidech mír a harmonii. Sodalit má velice intenzivní účinky, které prohlubují meditaci a duševní prožitky. Je vhodný ke zvýšení koncentrace a uklidnění rozbouřených emocí a mysli. Dodává odvahu k dosahování vytyčených cílů a rovněž chrání před konflikty, napomáhá k dosažení kompromisu a shody s okolím. Sodalit je vhodný především pro znamení Střelec, Panna, Lev a Štír , neboť pro tyto znamení má zesílené účinky... Přečtěte si více o sodalitu a jak ho energeticky čištit a nabíjet - BLOG Rozměry minerálu: 2,3x2,3x2,8 cm Váha minerálu: 27,3 g Kupujete minerál, který vidíte na fotografie. Kamínek obdržíte v dárkovém sáčku spolu s malým čtením o minerálu.

70,00 Kč

Náhrdelník Elixír Sodalit

Šperk tvoří malá skleněná láhvička s korkovým špuntíkem naplněná zlomky minerálních kamenů, v tomto případě sodalitu. Velikost šperku včetně zavěšení: cca 3,5 x 1,3 cm Výroba: tzv. "měkké cínování" - Tiffany technika použití kvalitního bezolovnatého zdravotně nezávadného cínu s příměsí stříbra a postíbřených drátů šperk obroušen, vyleštěn a ošetřen antioxidantem na cínové šperky, čímž mu dává lesk a impregnuje ho Zavěšení : černá bavlněná voskovaná šňůrka s organzou, zapínání na karabinku, délka 45 + 5 cm prodlužovací řetízek Balení: dárková krabička + návod a antioxidanty pro péči o cínové šperky Čtete více o: sodalit  

200,00 Kč

Prsten se sodalitem "Tři"

Dominantou prstenu je trojúhelníkový kabošon modrobílého minerálu sodalit, který je zasazen v konstrukci z cínu hladké struktury, zdobené cínovými kapičkami. Prsten sedne na prstík o obvodu 5,5 cm (+ 5 mm) - lze mírně povolit Velikost šperku: 3 x 2 cm Výroba: tzv. "měkké cínování" - Tiffany technika použití kvalitního bezolovnatého zdravotně nezávadného cínu s příměsí stříbra a postříbřených drátů šperk obroušen, vyleštěn a ošetřen antioxidantem na cínové šperky, čímž mu dává lesk a impregnuje ho Balení: dárková krabička + návod a antioxidanty pro péči o cínové šperky Čtete více o: sodalit péče o cínové šperky

380,00 Kč

Prsten se sodalitem "Zrození"

Dominantou prstenu je obdélníkový kabošon modrošedého minerálu sodalit, který je zasazen v cínu zrnité struktury, zdobené cínovými kapičkami. Prsten sedne na prstík o obvodu 5,5 cm (+ 5 mm) - lze mírně povolit  Velikost šperku: 2,9 x 1,6 cm Výroba: tzv. "měkké cínování" - Tiffany technika použití kvalitního bezolovnatého zdravotně nezávadného cínu s příměsí stříbra a postříbřených drátů šperk obroušen, vyleštěn a ošetřen antioxidantem na cínové šperky, čímž mu dává lesk a impregnuje ho Balení: dárková krabička + návod a antioxidanty pro péči o cínové šperky Čtete více o: sodalit péče o cínové šperky

380,00 Kč