Sodalit

26.01.2019

Sodalit je minerál světle až tmavě modré barvy, často s modrošedým, fialovým, růžovým, bílým či nažloutlým nádechem. Svůj název dostal podle charakteristického složení - obsahuje totiž sodík (soda) a druhá část vznikla z pojmu lithos - tj. kámen. Objeven byl v roce 1806 v intruzivním komplexu Ilimaussaq v Grónsku.

V klenotnictví se používá ve formě tromlovaných a leštěných kamenů. Mnohem více se však horniny obsahující sodalit využívají jako dekorační kámen na obklady budov, soch, schodišť a podobně.

Zařazení sodalitu:

Element: voda
Planeta: Venuše
Znamení: Střelec, Panna, Lev, Štír

Účinky sodalitu na vlastnosti

Sodalit je kamenem atletů, stimuluje vytrvalost a hbitost. Říká se, že sodalit harmonizuje vnitřní já, stejně jako podvědomí. Tento kouzelný krystal podporuje v lidech mír a harmonii. A svými schopnostmi je vynikající volbou pro spisovatele, kteří trpí tvůrčím blokem. Sodalit má velice intenzivní účinky, které prohlubují meditaci a duševní prožitky. Je vhodný ke zvýšení koncentrace a uklidnění rozbouřených emocí a mysli. Spojuje logiku s intuicí a zvyšuje představivost a abstraktní myšlení. Podporuje také přijímání a zapamatování nových informací. Dodává odvahu k odsahování vytyčených cílů.
Rovněž chrání před konflikty, napomáhá k dosažení kompromisu a shody s okolím. Též odhaluje příčiny obav, fobií a pocitů viny. Pomáhá odstranit svazující pocity bezmoci, nerozhodnosti a neschopnosti a zvyšuje naše sebevědomí a lásku k sobě samému.

Léčebné účinky sodalitu

Ve fyzické rovině pomáhá sodalit léčit potíže způsobené stresem, negativními emocemi a strachem a posiluje nervový systém. Čistí také lymfu a jednotlivé orgány, udržuje v rovnováze metabolismus a posiluje naši imunitu. Též se užívá ke snižování horečky, krevního tlaku a příznivě působí i na hlasivky, krk a hrtan.

ČIŠTĚNÍ A NABÍJENÍ

Čištění: čistíme pod proudem vlažné vody, nebo přes noc, nejlépe za úplňku, v panenské půdě
Nabíjení: Po opláchnutí jej položíme na křišťál a vystavíme dobrou hodinu přímému slunci, pokud křišťál nemáte, je lepší sodalit nabíjet v noci při úplňku

NABÍDKA ŠPERKŮ A DEKORACÍ SE SODALITEM