Sodalit

Sodalit je minerál světle až tmavě modré barvy, často s modrošedým, fialovým, růžovým, bílým či nažloutlým nádechem. Svůj název dostal podle charakteristického složení - obsahuje totiž sodík (soda) a druhá část vznikla z pojmu lithos - tj. kámen. Objeven byl v roce 1806 v intruzivním komplexu Ilimaussaq v Grónsku.

V klenotnictví se používá ve formě tromlovaných a leštěných kamenů. Mnohem více se však horniny obsahující sodalit využívají jako dekorační kámen na obklady budov, soch, schodišť a podobně.

Zařazení sodalitu:

Element: voda
Planeta: Venuše
Znamení: Střelec, Panna, Lev, Štír

Valounky sodalitu


Broušený sodalit

Účinky sodalitu:

Sodalit je kamenem atletů, stimuluje vytrvalost a hbitost. Říká se, že sodalit harmonizuje vnitřní já, stejně jako podvědomí. Tento kouzelný krystal podporuje v lidech mír a harmonii. A svými schopnostmi je vynikající volbou pro spisovatele, kteří trpí tvůrčím blokem. Sodalit má velice intenzivní účinky, které prohlubují meditaci a duševní prožitky. Je vhodný ke zvýšení koncentrace a uklidnění rozbouřených emocí a mysli. Spojuje logiku s intuicí a zvyšuje představivost a abstraktní myšlení. Podporuje také přijímání a zapamatování nových informací. Dodává odvahu k odsahování vytyčených cílů.
Rovněž chrání před konflikty, napomáhá k dosažení kompromisu a shody s okolím. Též odhaluje příčiny obav, fobií a pocitů viny. Pomáhá odstranit svazující pocity bezmoci, nerozhodnosti a neschopnosti a zvyšuje naše sebevědomí a lásku k sobě samému.

Léčebné účinky:

Ve fyzické rovině pomáhá sodalit léčit potíže způsobené stresem, negativními emocemi a strachem a posiluje nervový systém. Čistí také lymfu a jednotlivé orgány, udržuje v rovnováze metabolismus a posiluje naši imunitu. Též se užívá ke snižování horečky, krevního tlaku a příznivě působí i na hlasivky, krk a hrtan.


Prohlédněte si nabídku zboží a šperků se SODALITEM

Cínový prsten Sodalit triangle

Autorský prsten vyrobený Tiffany technikou. Na výrobu cínových šperků používám vysoce kvalitní měkkou pájku, bezolovnatý zdravotně nezávadný cín s příměsí stříbra a postříbřené a pocínované bižuterní dráty. Šperk je obroušen, vyleštěn a ošetřen antioxidantem na cínové šperky, čímž mu dává lesk a impregnuje. Dominantou prstenu je trojúhelníkový kabošon modrobílého minerálu sodalit, který je zasazen v konstrukci z cínu hladké struktury, zdobené cínovými kapičkami. Prsten sedne na prstík o obvodu 5,5 cm (+ 5 mm) - lze mírně povolit (velikosti cca 7-10) Prsten dodávám v dárkové krabičce! Velikost šperku: 3 x 2 cm Mezi modrými kameny má sodalit nejintenzivnější vibrace, spojuje logiku s intuicí, prohlubuje meditaci a porozumění aktuálním stavům vašeho života, rozvíjí a zklidňuje mysl, potlačuje duševní zmatek, umožňuje přijímat nové informace, dodává odvahu, prohlubuje koncentraci a představivost, chrání před konflikty. Při týmové práci přináší harmonii, solidaritu a vědomí společného cíle. Odhaluje příčiny obav, fobií, pocitů viny a svazujícího jednání, zvyšuje sebevědomí. Vhodné pro znamení: Střelec , Panna , Lev , Štír Čtete více o: sodalit péče o cínové šperky

350,00 Kč

Cínový prsten Sodalit zrození

Autorský prsten vyrobený Tiffany technikou. Na výrobu cínových šperků používám vysoce kvalitní měkkou pájku, bezolovnatý zdravotně nezávadný cín s příměsí stříbra a postříbřené a pocínované bižuterní dráty. Šperk je obroušen, vyleštěn a ošetřen antioxidantem na cínové šperky, čímž mu dává lesk a impregnuje. Dominantou prstenu je obdélníkový kabošon modrošedého minerálu sodalit, který je zasazen v cínu zrnité struktury, zdobené cínovými kapičkami. Prsten sedne na prstík o obvodu 5,5 cm (+ 5 mm) - lze mírně povolit (velikosti cca 7-10) Prsten dodávám v dárkové krabičce! Velikost šperku: 2,9 x 1,6 cm Mezi modrými kameny má sodalit nejintenzivnější vibrace, spojuje logiku s intuicí, prohlubuje meditaci a porozumění aktuálním stavům vašeho života, rozvíjí a zklidňuje mysl, potlačuje duševní zmatek, umožňuje přijímat nové informace, dodává odvahu, prohlubuje koncentraci a představivost, chrání před konflikty. Při týmové práci přináší harmonii, solidaritu a vědomí společného cíle. Odhaluje příčiny obav, fobií, pocitů viny a svazujícího jednání, zvyšuje sebevědomí. Vhodné pro znamení: Střelec , Panna , Lev , Štír Čtete více o: sodalit péče o cínové šperky

350,00 Kč

Energetický náramek Sodalit a láva

Pánský energetický náramek z korálků minerálu sodalit a lávy navlečených na dvojitém černém elastomeru pro zajištění pevnosti šperku. Uzlík zalepen v korálku speciálním bižuterním lepidlem. Náramek obsahuje celkem 17 korálků sodalitu o průměru 1 cm a 3 korálky lávy o průměru 1 cm. Délka náramku je 20 cm - je mírně elastický - vhodný na ruku cca 20 cm cca +/- 2 cm. Mohu upravit dle přání. Sodalit je kamenem inspirace a koncentrace. Spojuje naši logiku s intuicí, prohlubuje meditaci a porozumění aktuálním stavům našeho života. Potlačuje duševní zmatek, umožňuje přijímat nové informace, dodává sebevědomí a rozvíjí a zklidňuje mysl. Vhodné pro znamení: Střelec , Panna Láva je silným ochranným kamenem. Pomáhá odrážet fyzické i psychické útoky a navrací je zpět k jejich původci. Lávový kámen rozvíjí fantazii, aktivuje logické myšlení a dodává nám sebedůvěru. Do našeho života vnáší harmonii, rovnováhu, ale i cílevědomost. Vhodné pro znamení: Váhy , Štír , Kozoroh Čtete více o: sodalit láva minerály podle barvy

430,00 Kč